Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sonbaharın Yaklaşmasıyla Birlikte İçleri Mutlulukla Dolup Taşan İnsanların 12 Özelliği

 > -

Sıcak havalar henüz sona ermemiş olsa da, sonbahar artık kapıda. Yaşama dair pek çok alışkanlığımızı değiştiren bu mevsim, pek çoğumuzu daha melankolik hissetmeye ve sığınmacı bir politika izlemeye itiyor. Nadir de olsa bu mevsimi iple çeken ve kış mevsiminin ilk sinyallerini veriyor olmasından büyük mutluluk duyan insanlar vardır. Biz de bu insanların bir takım ortak özelliklerini sizlerle paylaşıyoruz:

1. Onlar sonbaharı ölümle değil, yeniden doğuşla ilişkilendirirler.

Sonbaharın, doğa için ölüm mevsimi olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Fakat bu mevsim aynı zamanda, yenilenmeyi mümkün kılan ortamı da yaratır. Eski olan her şeyin ölümü ve yeni olanların doğumu bu mevsimde gerçekleşir.

2. Duygusal ve hayatı sorgulamasını seven tiplerdir.

Fakat bu durum illa ki hüzünlü ya da mutsuz oldukları anlamına gelmez. Mutluluk ve neşe de yoğun olarak deneyimledikleri duygulardır bu insanların.

3. Çalışkan ve hırslı insanlardır.

Yaz mevsiminin insana hissettirdiği gevşeklik ve tembellik hissinden hoşlanmazlar. Boş vakit onlar için sıkılmak ve yapmaları gerektiğini düşündükleri işleri yapamamak anlamına gelir. Sonbaharın gelmesiyle birlikte ise tekrar disiplinli bir çalışma sistemine döndükleri için mutlu olurlar.

4. Yağmuru, yaşamın birincil kaynağı olarak görürler.

Bu insanlar için yağmurlu hava demek, yaşam demek, arınmak ve temizlenmek demektir. Yağmurun altında uzun yürüyüşler yapmayı severler ve şemsiye açmaktan hoşlanmazlar.

5. Aşkı dolu dolu yaşamasını bilirler.

Oldukça romantik kimselerdir ve aşkın en güzelinin sonbaharda yaşanabileceğini bilirler. Bu mevsimde yaşanan ayrılıklar ise diğer mevsimlere nazaran daha zor atlatılır.

6. Evlerini ve şehirlerini severler.

Pek çok kimse gibi evlerini ya da şehirlerini terk etmek için tatilleri iple çekmezler. Yaşadıkları ortamdan memnundurlar ve sakinlikten yanadırlar. Kafaları genellikle yapmak istedikleri şeylerde olduğu için başka bir yaşama karşı özlem duymazlar.

7. Onları heyecanlandıran bir başka durum ise kışın yaklaşıyor olmasıdır.

Sonbahar insanları genellikle ortalığın beyaza büründüğü ve tüm görüntülerin biraz daha net ve iyimser olduğu kış mevsimini de severler. Evlerinde oturup karı izlemek ya da onun üstünde yürümek tarif edilemez bir mutluluk verir bu insanlara.

8. Hafif fakat tedbirli giysiler giymeyi severler.

Tüm insanların vücut parçalarının yapış yapış ve meydanda olduğu yaz mevsimine nazaran, tişört üstüne hafif hırkaların giyildiği sonbahar mevsimi onlar için idealdir.

9. Ağır tempolu ve duygu yüklü müzikleri severler.

Yaz mevsiminin gürültülü ve yüksek tempolu dans müzikleri pek onlara göre değildir. Oturup sakince dinleyecekleri, duygu ve düşünce dolu şarkıları tercih ederler.

10. Dış mekanlar kadar iç mekanları da severler.

Bir kafede oturup yağmuru seyretmek ya da işten eve dönünce sobanın karşısında kemiklerini ısıtmak bu insanlar için mutluluk verici olaylardır. İnsanlarla bir arada olmaktan ve uzun sohbetler etmekten hoşlanırlar.

11. Doğayla aralarında sıkı bir bağ vardır.

Bu insanlar doğayı ve onun değişimlerini gözlemlemeyi severler. Tek bir ağacın bile güzelliğinden etkilenip epifani yaşayabilirler. Bitkilerin isimlerini de genelde iyi bilirler.

12. Büyük bir çoğunluğu sanatçı ruhlu insanlardır.

Doğayı bu kadar seven ve duygularıyla hareket eden insanların sanatçı ruhlu olmaları pek de şaşırtıcı bir durum olmasa gerek. Bu insanlar sanat ürünlerine ilgi duyarlar ve kendileri de en az bir sanat dalıyla uğraşırlar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
berra-winchester

Sonbahar candır

izmirli-italyan

Yazdan nefret ediyorum eminim o da benden hoşlanmıyor

ismail-abi.

Bence Leyla ve Mecnun'da izlerler. İzlemezler mi acaba? Bilemedim şimdi. Bu üzüm kafa yaptı bi geliyo bi gidiyo...

ama-benana

Autumn is coming...

aleyn

Bugün de egomu tatmin ettim, teşekkürler.

Görüş Bildir