Son Dönemde Yaşanan Olaylardan Sonra Sütünün Kesildiğini Söyleyen Seda Bakan, Yaptığı Paylaşımla Herkesi Etkiledi

-
Abone ol

Okurken gözyaşlarımı tutamadım...

Son dönemde yaşanan olaylar hepimizi derinden üzüyor ve maalesef elimizden hiçbir şey gelmiyor.

Göçmenler, gidip gidemeyecekleri belli olmayan bir yolculuğa uğranıyor ve ne yazık ki acı haberler de geliyor.

👇

Midilli Açıklarında Göçmen Teknesi Alabora Oldu: Bir Çocuk Hayatını Kaybetti - onedio.com
Midilli Açıklarında Göçmen Teknesi Alabora Oldu: Bir Çocuk Hayatını Kaybetti - onedio.com

Ve yine ne yazık ki bu durumdan en çok çocuklar etkileniyor.

Biz fotoğrafları, videoları görmeye dayanamazken, oradaki insanların yaşadığı durumu anlayabilmemiz mümkün değil. Gerçekten değil.

Yaşadıkları toprakları terk etmek zorunda kalan ve hayatları pahasına yola çıkan göçmenlerin ne olacağı ise merak konusu.

Bir şeyler yapılmalı. Bir şeyler olmalı. Yaşadıkları şey insanlık dışı. Gördükleri muamele de insanlık dışı.

İşte birçok ünlüden de bu yaşanan olaylara tepkiler yağıyor.

Yaptıkları paylaşımlarla duygulara tercüman oluyorlar.

O ünlülerden biri de Seda Bakan.

Dün gece yaptığı paylaşımla herkesi çok etkiledi...

İşte o paylaşımı: 👇

www.instagram.com

Küçükken anneanneme geceleri ruhlardan hep korktuğumu söylerdim. Anneannem de bana ”Korkma, duanı et yat kızım. Ruhlardan değil insanlardan kork.” derdi. Anlamazdım neden öyle dediğini... Büyüdüm. Anladım ki farklıydı herkes. İyiler kadar kötü insanlarda vardı hem de ne kötüler... Hayalimizin, zihnimizin kabul etmeyeceği kadar kötüler... Son zamanlarda bu kötü insanların yaptığı olaylar, şehitlerimiz ve aileleri beni darmadağın etti... Bebeğime 7/24 süt veren bir anneyim. Bu olaylardan sonra sütüm kesildi. Mesele benim hayatım değil ve belki benim sütüm geri gelir ama gidenleri kimse geri getiremez! Dağılan aileleri kimse geri toplayamaz... Ve son olarak az önce izlediğim mülteci kardeşlerimizin videoları beni yine mahvetti. Bi anne olarak kendi bebeğim kadar bebekleri o botlarda sırılsıklam, aç sususuz gördükçe elim ayağım terliyor, kendime gelemiyorum. Bir an önce bitsin bu kabus...

Paylaşıma gelen tepkiler de genellikle böyle...

Songül Öden,

Şevval Sam gibi isimler de Seda Bakan ile aynı duygular içerisinde paylaşımlar yaptılar...

Ne desek boş, ne yazsak boş...

Gerçekten, bir an önce bitsin bu kabus...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
red-velvet

Vah zavallı! Amerika'ya hava değişimine git, düzelirsin.

umut-dogan19

sen ne kadar pislik lanet bir insansın ya umarım geberirsin en kısa zamanda

red-velvet

İnşallah!

asosyal-hatun

aşağıdaki yorumları yazan insanların gerçek, nefes alan insanlar olduğunu düşünmeyi reddediyorum. Aile nereye giderse çocukta oraya gider. Aile yapar acısını çocuk çeker. Ne olursa olsun orada yaşanan bir insanlık dramı..

luleli

İğrençsiniz. Az önce başka haberde "savaşa hayır" diye yorum yapanlar savaşmak istemeyen başka ırkın insanlarına burayı savaş alanına çeviriyor.

hikmet.ak

Ya sokarım bu ünlü tayfasına arkadaş! Neymiş efendim yok böyle yok şöyle üzülüyorum. Bunlara acımayan insan değildir. Ya arkadaşım ne güzel düzenin var paran var pulun var, burada duyar yapacağına siktir git işine gücüne bak. Bu ülkenin her ferdinin sizin gibi tuzu kuru değil. Eli yağda götü balda gelmişler burada duyar kasıyorlar arkadaş. Ayar ediyorlar akşam akşam ya. Onların burada yaşaması kaç Türk gencinin işsiz kalmasına sebebiyet veriyor desen bön bön bakarlar anca.

zangoccocuk

Ya arkadaşlar siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ya? Adamlar bedavadan maaş alıyor, sağlık ücretsiz, ulan daha bu sene devlet gss borcu olanlara sağlık hizmeti vermeyeceğim demedi mi? Hasta olup hastaneye gitseniz siktir çekecekler. İşverenler Türkleri çıkarıp daha ucuz diye Suriyelileri alıyor Türk kendi memleketinde işsiz kalıyor. Seda çok delikanlıysa bunları dile getirsin ya! Sıkar tabii. Sizler bunları düşünmüyor gitmiş başkalarına üzülüyorsunuz. Üzülecek, acınacak halde olan bizleriz haberiniz yok.

Görüş Bildir