Görüş Bildir
Haberler
Midilli Açıklarında Göçmen Teknesi Alabora Oldu: Bir Çocuk Hayatını Kaybetti

Midilli Açıklarında Göçmen Teknesi Alabora Oldu: Bir Çocuk Hayatını Kaybetti

Yunanistan liman polisi, Midilli açıklarında yaklaşık 50 göçmeni taşıyan teknenin batması sonucu küçük bir erkek çocuğunun öldüğünü bildirdi. Edirne İpsala'dan Yunanistan'a geçmeye çalışan bir göçmenin Yunan askerleri tarafından vurulduğu yönündeki iddialar ise Yunanistan tarafından yalanlandı. Yunan hükümet sözcüsü 'Yunan-Türk sınırında can kaybı videosu sahtedir. Herkesi Türk propagandası yayan haberler bildirirken itidalli olmaya çağırıyoruz' dedi.

Euronews'de yer alan habere göre açıklama Yunan polis sözcüsü tarafından bu sabah saatlerinde yapıldı. Açıklamada, göçmen çocuğun Midilli adası açıklarında hayatını kaybettiği belirtildi.

AFP haber ajansına göre Yunan sahil güvenlik görevlileri, Midilli açıklarında devrilen tekneye müdahale etti. 

Teknede bulunan bir çocuğun bilinci kapalı halde bulunduğu ve kurtarılamadığı kaydedildi. Durumu ağır olan bir başka çocuk ise hastaneye kaldırıldı.

Teknede bulunan diğer 46 kişinin kurtarıldığı ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

'Yunan askeri sınırda göçmen vurdu' iddiası

'Yunan askeri sınırda göçmen vurdu' iddiası

Edirne’de İpsala’dan Yunanistan’a geçmeye çalışan bir göçmenin sabah saatlerinde Yunan askerleri tarafından vurularak öldürüldüğü iddia ediliyor.

İddiaya ilişkin BBC muhabiri Mughira Al Sharif'in Twitter hesabından paylaştığı bir videoda genç bir göçmenin kanlar içinde yerde yattığı görülüyor. 

BBC muhabiri, Ahmed Abu Emad adlı göçmenin cansız bedenin Türkiye’ye getirildiğini öne sürdü.

Bugün çekildiği iddia edilen görüntüler 🎥

Yunan hükümet sözcüsünden yalanlama geldi. 👇

Yunan hükümet sözcüsünden yalanlama geldi. 👇

Yunan hükümet sözcüsü Yunan güvenlik güçlerinin göçmenlere ateş açtığı ve birini öldürdüğü iddiasını yalanadı.

Sözcü Stelios Petsas Twitter'dan, 'Yunan-Türk sınırında can kaybı videosu sahtedir. Herkesi Türk propagandası yayan haberler bildirirken itidalli olmaya çağırıyoruz. #sahtehaber #sahteTürkPropagandası' paylaşımını yaptı.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın