Görüş Bildir

Son 5 Yıldaki Tüm Sınavlar Mercek Altında

Haberler
> KPSS
> Son 5 Yıldaki Tüm Sınavlar Mercek Altında

KPSS’de usülsüzlük iddialarının ardından askeri ve polis okulları ile Adalet Bakanlığı sınavları başta olmak üzere, 2010-2015 döneminde yapılan tüm sınavlar mercek altına alındı.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, geçen mart ayında başlatılan, gözaltına alınan 62 zanlıdan 32'sinin tutuklandığı KPSS'de usulsüzlük soruşturması derinleştiriliyor.

Zanlıların, polise verdikleri ifadelerin yanı sıra başta YÖK, ÖSYM, Jandarma, Emniyet, TÜBİTAK ve MASAK'tan gelen raporlar ve analizler doğrultusunda, 2010-2015 döneminde gerçekleştirilen askeri okullar ve polis okullarına giriş, Adalet Bakanlığı sınavları ile diğer bazı kamu kurumlarına giriş sınavları çok yönlü ve çok boyutlu biçimde incelenecek.

EMNİYET İFADEYE ÇAĞIRACAK

Öte yandan, 2010 yılındaki KPSS'ye yönelik soruşturma kapsamında 'şüpheli' konumunda olan 3 bin 500 kişinin yaklaşık bin 500'ünün 'doğrudan şüpheli' olduğu, kalanlarının ise 'paralel yapı' ile bağlantılı olduğu iddia edildi.

Emniyet yetkilileri, doğrudan şüpheli olanların yakalanması için operasyonların süreceğini, kalanların ise emniyet tarafından ifadeye çağrılacağını bildirdi. 

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Lee Mou

Mercek altına alan kimler? Devlet zaten güvenini kaybettiyse. Japonyadan 2 değnekçi tutun değnekçisi bile adil davranır bizim yüksek mercilerden.

deli-sabit

Atı alan Üsküdar'ı geçmedi mi? Çoğu görevinde yükselip müdür filan olmuştur.