Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sizi Korkutmak İstemezdik Ama Gerçek Bir Zombi İstilasının Oldukça Mümkün Olduğunu Biliyor muydunuz?

-
Abone ol

Eğer gerçek hayatta bir zombi istilası gerçekleşmesinin imkansız olduğunu düşünüyorsanız, size kötü haberlerimiz var!

Kaynak 1, 2, 3

Zombiler artık popüler kültürde vazgeçilmez bir korku ögesi, çekilen ve çekilmekte olan zombi temalı onlarca film ve dizi mevcut ve hepsi de büyük gişeler elde etmeyi başarıyor.

Peki sizce bu filmlerin gerçeklik payı ne? Bir virüs, parazit veya mantar insanları en yakınlarını bile tanımayacak, hatta öldürmek isteyecek seviyeye getirebilir mi?

Cevabınız hayırsa tekrar düşünün, çünkü bilim bu konuda ürkütücü gerçekleri tek tek ortaya koyuyor! Gelin hep birlikte bir göz atalım.

Beyin parazitleri, doğada oldukça fazla bulunan ve kurbanlarının adeta beynini kurutarak bilinçsiz yaratıklara dönüştüren varlıklar.

Fareleri etkileyen ancak sadece kedilerin bağırsaklarında gelişebilen bir parazitin ele geçirdiği fareyi bir kediye kurban ettiğini söylesek, bu beyin parazitlerinin ürkünçlüğünü anlatabilmiş olur muyuz?

İnsanların kullandığı ilaçlar fareler üzerinde deneniyor, evet biyolojik olarak çok da farklı değiliz ve tehdit altındayız anlayacağınız!

Öteki yandan insanların yarısının da bu parazite, sadece daha az gelişmiş bir türüne sahip olduğunu belirtelim! Yani evrimleşmesi ve belki de beynimize hükmedecek duruma gelmesi mümkün.

Kulağa inandırıcı gelmeyebilir belki ancak başka bir teoriye değinmemiz lazım, ya böyle bir virüs, laboratuvar ortamında -belki de bir silah olarak kullanmak adına- üretilirse?

Yani filmlerde hastalığı tedavi etmeye çabalarken gördüğümüz bilim adamları, ya hastalığı yaratmaya çalışıyorsa?

'28 Gün Sonra' filmi bu konuda gerçekçi bir örnek, maymunlar üzerinde yapılan bir 'Öfke Virüsü' deneyinden kaynaklı bir zombi istilasını konu alıyor.

İnsan beynini etkileyen, deli dana hastalığı gibi örnekler, bu tarzda bir virüsün beynimize bizleri etkileyebileceğine örnek. Ve bunun yaşanma ihtimali hiç de düşük değil.

Deli dana hastalığı insanlara geçtiğinde Creutzfeldt-Jakob hastalığı ismini alıyor ve halsizlik, koordinasyon eksikliği, dengesizlik, kasılmalar gibi belirtiler ortaya çıkartıyor.

Evet bunların hepsini direkt beyni etkileyerek yapıyor!

Neden mi? Beyninizin serotonin üretmediğinde, duygusuz bir ölüm makinasına dönüşeceğinizi biliyor muydunuz?

Evet, bunu da kimyasal yollarla serotonin üretmesi engellenen fareler üzerinde denemişler ve farelerin acımasız, saldırgan varlıklara dönüştüğünü görmüşler...

Yani gelişmiş deli dana gibi, beyni ele geçirerek çeşitli hormonları salgılamasının önüne geçecek ve insanları saldırgan, öfkeli varlıklara dönüştürecek bir virüs pekala olabilir.

Ve belki de ilk örnekteki gibi, yayılmak için başka vücutları ele geçirmek isteyecek ve tam manasıyla filmlerde gördüğümüz zombileri ortaya çıkartacak!

İşte böyle, belki de filmlerde bize pek uzak bir ihtimal gibi gelen zombi istilası bir gün gerçek olabilir! Peki sizin düşünceleriniz ne?

Yorumlara buyrunuz!

Yani Şimdi Blender Bizden Zeki mi? Robotların ve Yapay Zekanın Korkutucu Gücü Sizi Ürpertecek - onedio.com
Yani Şimdi Blender Bizden Zeki mi? Robotların ve Yapay Zekanın Korkutucu Gücü Sizi Ürpertecek - onedio.com
Marslılar Dünya'ya Saldırıyor! Tarihin En İlginç Kitlesel Panik Olayını Yaratan Radyo Programı: The War of the Worlds - onedio.com
Marslılar Dünya'ya Saldırıyor! Tarihin En İlginç Kitlesel Panik Olayını Yaratan Radyo Programı: The War of the Worlds - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mehmet-aldirmaz

şu an çinde virüs var,ve bu virüs evrimleşirse zombi salgını olabilir

king-in-the-east

evet mümkün oldugunu biliyorum peki siz türkiye'de buna ciddi ciddi hazır olan insanlar oldugunu biliyo musunuz.. (dünyada falan zaten var da) kendilerini bi çok konuda egitmişler (dogada hayatta kalma mevzuları vs) hatta radyo bandı olan herifler var isimleri vardı logoları falan adamlar bayagı apocalypse bekliyor

volkan-parlak1

kesin yabancı bir siteden ''esinlenmiş''sinizdir. Zombi dizilerinin ısıtılıp ısıtılıp sunulduğu amerikada ağır cahil halkın bu dizlere olan ilgisinin devamı için magazinel olarak sıkça bu tür haberler çıkar. Amerikada evini olası zombi saldırısına göre kale gibi yaptıran bile var.Bizim bu konularda aha aklı selim olduğumuz söylenebilir

mr.hate

Bu istilanın Türkiye'de olduğunu hayal edin... + Aneey, yine bahçeye girmiş bunlar! + çoluğumuzu çocuğumuzu yedi doymadı şerefsizler!.. Sopayla kovalayan mı dersin, zombi ile tartışmaya çalışan mı dersin, inceden tavlamaya çalışan mı dersin; hanfendi ruhunuzun güzelliği yüzünüze yansımış, sevgiliniz var mı? hadgsjkasdgjasdasd

ercy

Bağcılara gelmesin de o zombiler! "Lan ne bahıyon? BANA MI LAN?" sonra zombilerin kovalandığı tek ülke oluruz :D Biz canlı bombayı tekme tokat dövmüş milletiz bize koymaz zombi falan :D

Görüş Bildir