Size Helal Olsun! Plastik Kapak Toplayarak 129 Bedensel Engelliye Tekerlekli Sandalye Hediye Eden Dede ve Torun

 > -

Güzel haberlere, sıcak insanlara, iç ısıtan gelişmelere hasret kaldığımız bu günlerde derdimize deva Eskişehir'den geldi!

Plastik mavi kapakları toplama kampanyasıyla Türkiye genelinde binlerce insana ulaşılmış, ardından gelen başka organizasyonlarla yüzlerce bedensel engelliye tekerlekli sandalye sağlanmıştı.

Bir dönem sona erdiği söylense de halen devam eden kampanyayla içindeki yabancı maddelerden ayrıştırılan kapaklar geri dönüşüm firmalarına satılıyor, bu firmalar da akülü ya da manuel sandalyeleri satın alarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

İşte o kampanyanın ilk başladığı günden bu yana yılmadan, yorulmadan çalışan ve mavi kapak toplayan Halit Aydoğan ve torunu Melike Sarıtaş...

Eskişehir'de yaşayan Melike Sarıtaş'ın öğrenim gördüğü okulda mavi kapak toplama kampanyası başlatıldı.

Torununa destek olmak isteyen 73 yaşındaki Halit Aydoğan da işin içine girdi ve içimizi ısıtarak "Türkiye'de güzel şeyler de oluyor" dedirten bu gelişme ortaya çıktı.

İlk kampanyada 485 kapak topladıktan sonra içlerine iyiliğin sıcaklığı düştü ve devam ettiler: Yıllık ortalama 800 kilo topladıkları plastik kapaklar bu yıl 2,5 tonu buldu.

Dede ve torun 12 yılda topladıkları 43 ton kapakla 129 bedensel engellinin yüreğine dokundu, mutluluğuna şahit oldu ve özgürleşmesine katkıda bulundu.

Türkiye'nin dört bir yanına ulaşan Halit Amca ve Melike, şehir dışından gelen kargolarla birlikte daha fazla insana ulaşmayı hedefledi.

Bedensel engellilerin mutluluğuna ortak oldu, sosyalleşmelerine katkıda bulundu.

🙏

12 yıldır ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan ve her güne şefkatle başlayan Halit Amca ile Melike'nin yardıma ihtiyaçları var!

Şehir dışından gelen kapak yardımlarından kargo ücreti alınmamasını istiyor ve hedefledikleri 1000 bedensel engelliyle ulaşmak için hırsla çalışıyorlar.

Halit Amca ve Melike... Elleriniz dert görmesin, iyilik her zaman sizi bulsun! 👏

Fotoğraf: AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
suspicious

şu kapak toplama olayı kolpa çıktı, şirketler kendi çöplerini halka toplatıyorlar diye bi kaç yerde okuyup, toplamaktan vazgeçmiştim. bu konuda derün bilgisi olan biri aydınlatabilir mi?

quentynmartell

karşılığında sandalyeyi veriyorlar sonuçta. Çöp toplamakta kötü bir şey değil

suspicious

ben de onu diyorum işte, veriyorlar mı hakkaten sandalye?

logicaldoor

Şu habere bu insanlara nasıl ulaşabileceğimize dair bir şeyler de ekleseydiniz keşke. Herkes twitter, facebook, instagram kullanmak zorunda değil ki...

Gizli Kullanıcı

Yıllardır bireysel olarak biriktiriyorum ve sonra otobüse binip yaşadığım yerdeki Bedensel Engelliler Derneğine bırakıyorum. Çok hoşlar dede torun.

motoki

Çok güzel bir haber, sanki bu haberi 2 sene önce falanda okumuştum gibi hatırlıyorum ?

gokyuzundekibalon

Doğru hatırlıyorsun, insanlığa olan inancımız tazelensin diye eski ve güzel haberleri arada bir böyle hatırlatıyor Onedio.

Gizli Kullanıcı

yüreğinize sağlık. annemlerin alt komşusunun kızı da toplayıp okula götürüyor diye bizimkiler de kapak topluyo yaklaşık 1yıldır. güzel haberler

Görüş Bildir