Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Siz Şaşırmış Olmalısınız! Göz Rengi Değiştirme Operasyonu Hakkında Merak Edilenler

82PAYLAŞIM

Lazerle iris rengi değiştirme ameliyatına Lumineyes adı veriliyor. Zamanında bu ameliyatı gerçekleştiren bir kadın kör olma tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştı, hatırlarsınız. Peki bu tehlikeli ameliyatın detayları neler?

Lumineyes, lazaer ışını kullanılarak koyu renkli gözlerin açık maviye dönüştürülmesidir.

Amerika'da bir ekibin yaklaşık 10 yıl süren araştırmaları sonucunda ortaya çıkan bu operasyon, çoğu göz doktoru tarafında olumsuz karşılanıyor.

Ülkemizde bu operasyonu yakın zamanda yaptıran bir isim de Buse Narcı idi.

Kısa süren bir operasyonda iris bölgesindeki renk pigmentleri parçalanıyor ve gözlerin rengi açık bir renge dönüşüyor.

Kaynak.

Lazer ışını ile yirmi saniye kadar iris uyarılmakta, sonucunda da koyu göz rengini oluşturan melanin pigmentinin hücreleri terketmesi ve yaklaşık iki üç hafta sonra da irisin giderek mavi renge dönmesi sağlanıyor.

Bu işlem de geçici değil tamamen kalıcı bir işlem oluyor.

Bir süre sonra da kişinin glokom, katarakt, retina hasarı gibi komplikasyonlara sebep olabileceği iddia ediliyor.

Oldukça tehlikeli olan bu operasyonla ilgili araştırmalar devam ediyor.

Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
maca_as

İnsanoğlunun aptallığının sonu gerçekten yok.

Gizli Kullanıcı

Hitler reisin hakkını yediniz! Bıraksaydınız bütün dünyayı sarışın mavi gözlü yapacaktı. Ne istediniz adamdan? Şimdi siz onun izinden gidiyosunuz!

ercument-yunus-arucan

jsajjsjsaıwqjewaeqw

asliaslie

Kuzey Avrupa ülkelerine gidin ,hatta çok o kadar da gerek yok Almanya'da mesela kahverengi gözlere bayılıyorlar.Hele iri iri ve güzelse.Yani burada bize sıradan geliyor oysa çok çekiciler

emre.c

Kesinlikle yaptırmam,hap bile almamaya çalışıyorum ne ameliyatı ne lazeri yaa. Kız arkadaşımın gözleri orman yeşili,saatlerce izlerim,hatta bazen dalıp gidiyorum😅😅, benimki öyle dümdüz siyah ...😒

psyhedelichead

Herkesin derdi başka tabii benim göz rengi de hangi renk olacağına bi karar veremiyor bazen.. bi bakıyorsun su yeşili, başka bi gün bakıyorsun orman yeşili, bi başka gün bi bakıyorsun turuncu'ya dönüyor.. Gözlerime bakanlar diyor: senin gözlere ne oldu? Geçen gün yeşil değil miydi şimdi turuncu görüyorum akılda kalıcı renk yeşil tonları turuncuyu gören aaa ne oldu? :)) benim açımdan bi sıkıntı yok da başkalarına dert oluyor sanki lens kullanıyorum da gizliyor-muşum gibi geliyor..

mitis

benim erkek arkadaşımın gözleri de orman yeşili normalde ama giydiği kıyafete göre değişiyormuş gibi :D ilginç

psyhedelichead

Evet ''ela'' ama yoğunluğu yeşil ise bi renk cümbüşü olduğu doğrudur.. Giydiğin kıyafete göre, bulunduğun mekana göre açıktan koyuya renk geçişleri.. Şaşırtıcı.. :)

Görüş Bildir