Görüş Bildir
Haberler
Sivilcenin Dili Olsa da Konuşsa! Bölgelere Göre Sivilcelerin Sana Probleminin Ne Olduğunu Söylüyor

etiket Sivilcenin Dili Olsa da Konuşsa! Bölgelere Göre Sivilcelerin Sana Probleminin Ne Olduğunu Söylüyor

10.11.2017 - 15:47

Sivilcelerden kurtulmak için herhalde denenmeyen yol kalmamıştır. Bu uğurda harcadığımız paranın haddi hesabı yok. Tabii hatamız şurada aslında; parayı kozmetik ürünlerine harcayıp neyin ne olduğunu bilmeden her şeyi deniyoruz. Halbuki bölgesine göre, çıkan her sivilcenin bir sebebi var. Bu sebepleri öğrenip ona göre bir tedavi uygulamanız gerekiyor. Biz de sizleri bilgilendirmek ve bu zorlu mücadelede size yardımcı olmak adına faydalı bir içerik hazırladık. Keyifli okumalar :)

Not: En doğru teşhisi doktorunuzun koyacağını unutmayın. Öncelikle doktorunuza muayene olmayı unutmayın.

Kaynak 1, 2

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Boyun Bölgesi: HORMONAL DENGESİZLİK

1. Boyun Bölgesi: HORMONAL DENGESİZLİK

Bu bölgede çıkan sivilcelerin genelde nedeni hormonal dengesizliktir. Bu yüzden çareyi kozmetik ürünlerde aramaktansa düzenli olarak hormonlarınızı kontrol ettirmeniz en doğrusudur. Ayrıca kullandığınız saç bakım ürünleri ve sık bir şekilde dar yakalı kazak, gömlek vs giymeniz de boyun bölgenizde sivilce çıkmasının sebebi olabilir.

2. Omuz Bölgesi: STRES

2. Omuz Bölgesi: STRES
2. Omuz Bölgesi: STRES

Stres hayatımızın her alanında bizleri kötü etkilediği gibi sivilceye de sebep olabiliyor maalesef. Bunun en büyük örneği de omuzlarınızda çıkanlardır. Stresinizi azalttığınızda omuzlarınızda yer alan aknelerin de yavaş yavaş kaybolmaya başladığını göreceksiniz.

Ufak bir not, yaz aylarında taktığımız çantaların askıları da bu oluşumu tetikleyebilir. Bu sebeple kullandığınız çantaları da bir kontrol etmenizde fayda var.

3. Göğüs Bölgesi: SİNDİRİM SİSTEMİ RAHATSIZLIĞI

Sindirim sisteminin sağlığımız için önemi aşikar. Özellikle sağlıksız bir diyet uygulamak, aşırı yağlı yiyecekler yemek ve düzensiz beslenme gibi faktörler sindirim sistemini epey etkiliyor. Yeme içmenize dikkat etmediğiniz takdirde elbette sindirim sisteminiz buna bir tepki verir. Bu tepkiyi de göğüs bölgenizde çıkan sivilcelerden anlayabilrsiniz...

4. Kollar: VİTAMİN EKSİKLİĞİ

Bu bölgedeki tüylerin alınmasının da sivilcelere sebep olduğu söylense de en temel sebep vitamin eksikliğidir. Beslenmenizde özellikle A, D ve K2 vitaminlerinin eksikliği varsa kollarınızda oluşacak sivilcelere hazır olun. 

Ayrıca kollarınızdaki ölü deriyi temizlememek de sivilceye sebep olur. Çünkü ölü deriler gözenekleri tıkar ve yağ bezelerini arttırır.

5. Karın Bölgesi: KAN ŞEKERİ ARTIŞI

Karın bölgesinde çok az sayıda yağ bezesi olduğu için sivilce çıkan en nadir bölgelerdendir. Aşırı terleme gibi bir probleminiz yoksa ve karın bölgenizde sivilceleriniz varsa bir doktora gidip kan şekerinizi ölçtürmeniz yararınıza olacaktır. Çünkü kan şekeri bu bölgede sivilce oluşumunu tetikler.

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Genital Bölge: HİJYEN VE JİLET KULLANIMI

6. Genital Bölge: HİJYEN VE JİLET KULLANIMI

Genital bölgenizde bulunan tüyleri temizlerken çok dikkat etmelisiniz. Temizlik hijyenik ve bilinçsiz yapıldığı takdirde batıklar oluşur ve kıl kökleriniz iltihap kapar. Özellikle jiletle tüylerin alınması bu bölge için çok zararlı ve birçok doktor tarafından tavsiye edilmiyor. Ayrıca duş jelleri ve parfümlü pedler de bu bölgede sivilce çıkmasına sebep oluyor.

7. Bacaklar: VÜCUT LOSYONLARI

7. Bacaklar: VÜCUT LOSYONLARI

Burda sivilce oluşumunun tek sebebi maalesef çok sevdiğimiz parfümlü vücut losyonlarımızdır. Tabii ki hepsi için aynı şeyi söyleyemeyiz. Her cilt tipi farklıdır ve siz de vücudunuzda herhangi bir yan etki yapmayan ürünleri kullanmaya dikkat etmelisiniz. O yüzden eğer bacaklarınızda sivilceleriniz varsa vücut losyonunuzu değiştirin derim.

8. Sırt ve Bel Bölgesi: UYKUSUZLUK

8. Sırt ve Bel Bölgesi: UYKUSUZLUK
8. Sırt ve Bel Bölgesi: UYKUSUZLUK

Düzenli beslenmediğiniz ve yeterince uyku uyumadığınız zaman sırtınızda sivilceler çıkması sizi şaşırtmasın. Çünkü uyku düzensizliği bile sivilce oluşumunu tetikler. 

Ayrıca bu bölge çoğu zaman kapalı olduğu için ve terlemenin çabuk olduğu bir bölge olduğu için de aynı şekilde sivilce oluşumuna sebep olabilir.

9. Kalça Bölgesi: HİJYENİK OLMAYAN ÇAMAŞIRLAR

9. Kalça Bölgesi: HİJYENİK OLMAYAN ÇAMAŞIRLAR

Kalça bölgesinde çıkan sivilceler özellikle biz kadınların çok sinirini bozan bir durumdur. Tıpkı genital bölgede olduğu gibi bu bölgenin hijyenik olması da çok çok önemli. Çamaşırınızı sürekli temiz tutmalısınız ve cildinizle herhangi bir reaksiyona girip alerjik bir etkisi olmayan çamaşırlar giymelisiniz. Bunları uygulamadığınız takdirde sivilcelerle baş başa kalırsınız...

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
666
149
114
73
70
52
52
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın