Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sirkten Aç ve Yaralı Kurtarılan Yavru Kaplan Aasha ve Onu Kurtaran Güzel Yürekli Kadın

-

Her gün insanlığın doğaya ve canlılara reva gördüğü zararlara şahit olup kahroluyoruz. Ancak bir yandan da doğaya ve hayvan haklarına duyarlı başka insanların bu canlıların hayatlarına olumlu açıdan dokunabilmek için gösterdikleri çabaya...O hâlde ümit var...

Bengal cinsi yavru kaplanımızın adı Aasha. Kendisi yaralı hâlde gezici bir sirkten hayvan gönüllüleri tarafından kurtarıldı.

Texas'ta faaliyet gösteren ve yaban hayatını korumaya yönelik çalışmalar gerçekleştiren merkezin kurucusu Vicky Keahey bu kurtarma eyleminde en önemli rolü üstlenen isimdi.

Aasha bulunduğunda 3 aylıktı ve sadece 13 kilogram ağırlığındaydı. 3 aylık sağlıklı bir kaplan ise ortalama olarak 54 kilo olmalıydı.

Buradan Aasha'nın ne kadar besinsiz kaldığını anlayabiliyoruz maalesef...😔

Bulunduğunda vücudunda ciddi yaralar ve kanamalar vardı; kürkü de büyük ölçüde dökülmüştü.

Yetersiz beslenmenin yanı sıra kendisinden daha büyük bir kaplanın şiddetine de maruz kalmıştı.

Vicky, her gün günde iki kez olmak üzere, gidip Aasha'ya ilaç verdi, besledi ve vakit geçirdi.

Ayrıca Aasha her ne kadar sevmese de, Vicky yaralı kaplana içinde cildine iyi gelecek ilaçların bulunduğu bir küvette 8 hafta boyunca banyo yaptırdı.

"Sekiz ay sonra o artık gerçek bir kaplan gibi görünüyordu."

Aradan geçen 8 ayda ise çok şey değişti. Aasha sağlığına kavuştu. Vicky durumu "Sekiz ay sonra o artık gerçek bir kaplan gibi görünüyordu", diyerek özetliyor.

Aasha ayrıca sağlığına kavuştuktan sonra, Smuggler (Kaçakçı) isimli başka bir kaplanla tanıştırıldı.😁

Aasha şimdi içinde bol bol karpuz da yediği banyolara doymak bilmiyor!

Ve artık Kaçakçı ile beraber mutlu mesut yaşıyorlar. 🙏❤️

Siz konuyla ilgili olarak ne düşünüyorsunuz?

Yüreğim ısındı.
İnsan çok tuhaf bir varlık. Bir yandan yok ediyor, bir yandan yaşatıyor.
Sirkler ve hayvanat bahçeleri kapatılmalı!
Bence pek de önemli bir mevzu değil.
Ne desem bilemedim.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ersankuneriofficial

İnsanoğlu, ne kadar da tuhaf ve nankör bir ırk. Bir zamanlar taptıkları, tanrıları bildikleri doğayı, şimdilerde birkaç parlak metal, taş ve boyalı kağıt için yok ediyorlar. Bu doğayı, bu dünyayı kendilerinin sanıyorlar. Kendilerinin özel olduklarını, tanrının özenle yarattıkları canlılar olduklarını söylüyorlar. Ne kadar da küstah bir düşünce... Uzun, upuzun bir ömrüm oldu. Birçok yer gördüm, birçok insan tanıdım. Nereye gitsem, ne zaman gitsem, yıkımı, acıyı ve şiddeti gördüm. İşte bu yüzden, yok olmaları gerek. Onlar, ve yarattıkları her şey... Gençlerim, bu sözü bir kenara yazın. İlerde iyi supervillain sözü olur.

Gizli Kullanıcı

o hayvanı ölümle burun buruna getiren de insan, hayatını kurtaran da insan... oysa insan hiç olmasa, o hayvan kendi doğal ortamında çook daha mutlu olacak. sonuç: insan ırkı yok olsun, diğer tüm canlılar rahat nefes alsın.

enes-ali-kazan

ulan vaya biz bulsak büyütsek yanına gidip sarılayım desek parampincik eder milleti yalıyor piç evet hiç olmayan bengal kaplanıma trip attım noldu

kedisevici

"pek de önemli bir mevzu değil" diyen o.çocukları, bu hayvanların başına gelenler;onca eziyet/acımasızlık/tecavüz/işkence darısı tez vakitte başınıza!

mustafakuru

Eğer aynısını dilersen seninde onlardan farkın kalmamış olur kurduğun bu cümle senide kötü biri yapar. Doğru telafuz umarım birgün yaşam içindeki canlılara saygı duyarsınız ve onların sizlere hizmet için yaratıldığını gerçeğini anlarsınız olmalı.

kedisevici

Böyle "insan"lara acımıyorum. kötü biri olabilirim belki de dediğin gibi. ama farketmez, aynı şeyi diliyorum. düşüncene saygı duyuyorum, teşekkürler. ama katılmıyorum.

mustafakuru

Senin kötü biri olmadığın belli ama kötü durumların ruhunu kirletmesine izin verme önemli olan insan kalmabilmek hee hayata ve yaratılışa saygısı olmayana belli bir oranda şiddete karşı değilim.

kedisevici

Hahah anlaştık o zaman :) !!

abdul-hamit

İnsanlar şu güzelim canlıları doğal ortamlarında bırakmayı ne zaman başarabilecek tabi etrafımız beton binalarla doldukça yaşam alanı bırakmadığımızda çarpıcı bir gerçek aslında.

Görüş Bildir