Sinan Oğan MHP Genel Başkanlığı'na Resmen Aday

 > -
Abone ol

MHP’li eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, düzenlediği basın toplantısı ile genel başkanlık için aday olduğunu açıkladı, kurultay çağrısı yaptı.  Toplantıya MHP'nin kurucu lideri Alparslan Türkeş'in kızı Çağrı Türkeş de katıldı.

MHP'den ihraç edilen ancak mahkeme kararıyla 1 Kasım seçimlerinden bir gün sonra partiye dönen Oğan, düzenlediği basın toplantısında genel başkanlığa adaylığını açıklayarak MHP'de seçimli kongre yapılması konusunda çağrıda bulundu. 

Oğan, "Sayın Genel Başkan’ı hukuka ve Ülkücü iradeye saygı göstermeye davet ediyor ve çağrıda bulunuyorum. Vakit geçirmeden Ülkücü iradeye yakışan bir olgunlukla partimizi olağanüstü kurultaya götürmek için gerekli hazırlıklara başlamalıdır" dedi.

"Bu kutlu dava siyaseten yıpranmış olanların vakit geçirme yeri değil"

Ankara'da düzenlediği 'Bugün Kurultay Yarın İktidar' konulu basın toplantısında MHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Oğan şunları söyledi;

"Sayın Genel Başkanımızın izahta zorlandığımız politikaları neticesinde MHP 7 Haziran seçim sonuçlarına göre her 4 seçmeninden 1'inin oyunu kaybetmiştir. Kazandığı milletvekili sayısı yarı yarıya inerek Meclis'teki en sonuncu parti konumuna gelmiştir maalesef. Daha da acısı PKK'nın Mecliste siyasal uzantısı olan bir partinin dahi gerisine düşmüştür"

"Olağanüstü kurultay için hazırlıklar başlamalı"

MHP yönetimine kongreyi toplama çağrısı yapan Oğan şu ifadeleri kullandı:

"Bugün toplayacağımız kurultay yarının iktidarını hazırlayacaktır. Kurultaylar iç muhasebeleşme, sorunlarla yüzleşme, geleceğin yeniden inşa edileceği fırsatlardır. Sayın genel başkan korkmadan, gocunmadan, bir an önce olağanüstü kurultayı toplayıp sorunlarımızı serbestçe tartışalım. Sayın genel başkanı hukuka ve ülkücü iradeye saygı göstermeye davet ediyor ve çağrıda bulunuyorum"

"MHP'ye genel başkan adayı olacağım"

MHP'de tüzük kurultayı gerçekleştirildikten sonra genel başkan adayı olacağını açıklayan Oğan, "Ülkücü hareketin bize yüklediği hiçbir görevden kaçınmayacağımı ve tüzük kurultayı gerçekleştirildikten sonra da MHP'ye genel başkan adayı olacağımı saygıyla duyuruyorum" dedi.

Alparslan Türkeş'in kızından Oğan'a destek

Oğan'ın basın toplantısında çok sayıda partilinin yanısıra MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in kızı Çağrı Türkeş de yer aldı.

Sinan Oğan'ın MHP'den İhraç Kararına İptal - onedio.com
Sinan Oğan'ın MHP'den İhraç Kararına İptal - onedio.com

Mahkeme kararıyla dönmüştü

Sinan Oğan, 7 Haziran seçimlerinde aday gösterilmemiş ve partiden ihraç edilmişti. Parti üyeliği düşen Oğan, mahkeme kararıyla yeniden partiye dönmüştü.

İhraç kararını iptal eden Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesi, "kesin çıkarma cezasının kanuna, parti tüzüğüne şekil ve usul bakımından aykırı bulunduğunu" belirtmişti.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir