Görüş Bildir
Haberler
Şilili Kadınların Başlattığı #LasTesis Çağrısı Yayılıyor: Fransa'dan İspanya'ya Kadınlar Sokakta!

Şilili Kadınların Başlattığı #LasTesis Çağrısı Yayılıyor: Fransa'dan İspanya'ya Kadınlar Sokakta!

Arya
30.11.2019 - 00:17

İçerik Devam Ediyor

Şili'de feministlerin 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' nedeniyle hazırladığı dans performansı tüm dünyaya yayıldı. Fransa, İspanya ve Kolombiya'da kadınlar sokağa çıktı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Şili'nin Valparaiso kentinden feminist bir kolektif olan Las Tesis’in hazırladığı performans ekim ayında sergilenmek istenirken, sokaklara taşan protestolar nedeniyle gösteri ertelendi.

'Yolunda bir tecavüzcü' adını taşıyan performansı La Tesis, 25 Kasım’da Santiago’nun göbeğindeki meydan olan la Plaza de Armas ve Kadın ve Cinsiyet Eşitliği Bakanlığı’nın önüne taşıdı.

Kadın cinayetlerini, cinsel saldırı ve istismar olaylarını protesto etmek amacıyla 4 ay boyunca hazırlanan dans performansında kadınlar gözlerine siyah bant çekip, dans ederek marş söyledi.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerin ardından protestolar tüm dünyaya yayılmaya başladı. İspanya, Fransa, Kolombiya başta olmak üzere birçok ülkede kadınlar meydanlarda gözlerini bantla kapatarak dans gösterisi yaptılar.

Kaynaklar:

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
153
65
10
9
4
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kayzer Soze

Keşke alt yazı da atsaydınız da insanlar ne diyorlar anlasalardı. Neyse iş başa düştü dilim döndüğünce tercüme etmeye çalışayım bari. Suç benim değil, sorun ... Devamını Gör

pembesusamuru1

kadınların ne dediklerini anlamak önemli. altyazılı versiyon: https://twitter.com/zekine_t/status/1200128288154406912?s=08

resneli niyazi

Çok ses getirecektir, çok beğendim. Bir böyle protestocular var bir de soyunarak protesto eden femenler var.