Görüş Bildir
Haberler
Sihirli Annem'in Dudu'su Nevra Serezli'nin Gençliği Görenleri Şok Etti!

Sihirli Annem'in Dudu'su Nevra Serezli'nin Gençliği Görenleri Şok Etti!

GNS
28.10.2021 - 20:43

Usta oyuncu ve tiyatrocu Nevra Serezli'nin gençlik hallerini görenler inanamadı. Kılıbık'ın Mihrimah'ı ve herkesin sevdiği dizi Sihirli Annem'in anneannesi Dudu karakteriyle akıllarda yer edinmiş Serezli aynı zamanda 'Taci'  karakterini seslendiren Metin Serezli'nin de eşidir. Eşini akciğer kanserinden kaybeden Nevra Serezli'nin ortaya çıkan gençlik görüntüleri herkesi şaşırttı. İşte Sihirli Annem'in Dudu'su Nevra Serezli'nin gençlik halleri...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sihirli Annem'in Dudu'su olarak herkesin gönlünde yer edinen 77 yaşındaki oyuncu Nevra Serezli'nin eski hallerini görenler şaşkına döndü. İşte Nevra Serezli'nin gençlik yılları...

Nevra Serezli kendisi gibi usta oyuncu olan ve Sihirli Annem'de 'Taci' karakterini canlandıran rahmetli eşi Metin Serezli ile yaşadığı aşkla adından sıkça söz ettirmişti.

Nevra Serezli ve Metin Serezli çiftinin Murat Serezli ve Selim Serezli adında iki tane oğlu bulunuyor. Murat Serezli günümüzde ünlü bir oyuncu.

Nevra Serezli Kimdir?

Nevra Serezli Kimdir?

Nevra Serezli, 9 Ağustos 1944 yılında Ankara'da doğdu. Kızlık soyadı Nevra Şirvan'dır. Annesi Ulya Şirvan, babası Mehmet Abdülkadir Süreyya Şirvan'dır.

Bir yaşına gelmedenİstanbul-Bebek'e taşınıp Bebek-Arnavutköy'e yerleşmişlerdir. Arnavutköy Amerikan Kız Koleji'ni bitirdi. Amerikan Kız Koleji yıllarında tiyatro kolu çalışmalarına katılan Nevra Şirvan, My Fair Lady ile bir anda tüm dikkatleri üzerinde topladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kolejin hemen ardından iki yıl Amerika'da tiyatro kurslarına devam etti. Sahneye okul sıralarında amatör olarak çıktı. Haldun Dormen, Yıldız Kenter, Müşfik Kenter, Haldun Taner' in tiyatro dersi verdiği LCC'de yarım gün sekreterlik yapıp o parayla kurslarına katıldı sonra, Henüz 22 yaşındayken 1966'da kendisini bir anda 'Cengizhan'ın Bisikleti' oyunundaki rolüyle Dormen Tiyatrosu'nda buluverdi.

1967'de Ankara Sanat Tiyatrosu'nda 'Durdurun Dünyayı inecek Var' adlı oyunda oynadı, İngiltere ve İtalya'da tiyatro festivallerine katıldı. 1971'de Altan Erbulak,Metin Serezli, Füsun Erbulak'la birlikte Çevre Tiyatrosu'nu kurdu. 1978 de tiyatroyu kapattılar. 1971-78 yılları arasında Altan Erbulak ve eşi Metin Serezli ile birlikte 'Hisseli Harikalar Kumpanyası', 'Sait Hop Sait', 'Şen Sazın Bülbülleri'; Kastelli Vakfı ile 'Geceye Selam' ve 1984-1989 arası Devekuşu kabare Tiyatrosu'nda çalıştı.1990 yılında Dormen Tiyatrosu'nda 'Yolun Yarısı' müzikallerinde oynadı.

Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra sinema oyunculuğu ve dublaj sanatçılığı da yaptı, TV reklamlarında rol aldı. Ayrıca televizyon dizilerinde de rol aldı. 'Sihirli Annem' dizisinde 6 sezon boyunca 'Dudu' karakterini canlandırdı. 'Taş Devri' çizgi filminde Vilma Çakmaktaşı seslendirdi. Nevra Serezli, Tiyatro sanatçısı Metin Serezli ile 7 Mart 1968'de evlenmiş olup,Murat Serezli ve Selim Serezli adlarında iki oğlu vardır. Serezli, eşi Metin Serezli'yi 10 Mart 2013 tarihinde uzun süredir tedavi gördüğü akciğer kanseri nedeniyle kaybetti.

İşte Nevra Serezli'nin Gençlik Halleri

İşte Nevra Serezli'nin Gençlik Halleri
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
8
1
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın