Şifayı Doğada Arayanların Bilmesi Gereken Birbirinden Yararlı 8 Doğal Antibiyotik

20PAYLAŞIM

Antibiyotiklerin birçok şeye iyi geldiğini biliyoruz. Ancak antibiyotik denildiğinde sadece aklımıza hap gelmemeli. Doğada erişebileceğimiz bir sürü antibiyotik bulunuyor. Doğada bulunan antibiyotiklerden bazıları ve yararları ise şöyle:

Kaynak: https://awarenessact.com/8-natural-antib...

1. Zencefil

Zencefil birçoğumuzun kullandığı bir bitki. Zencefil etkili bir antibiyoktiktir ve birçok bakteri türü ile savaşabilir. Özellikle boğaz ağrınız olduğunda, çay ile karıştırıp içmenizi öneririz.

2. Altınmühür

Herhangi bir solunum yolu rahatsızlığı çekiyorsanız eğer altınmühür otunu çay olarak içmeniz etkili olacaktır.

3. Bal

Organik bal hepimizin bildiği ve yararlı bir besindir. Bal yara ve ülser tedavisinde uzun süre kullanılmıştır. Ayrıca, öksürük sorununu gidermek için de çok etkilidir.

4. Güveyotu

Bazı insanlar güveyotununun iltihap sökücü olduğuna inanırlar. Ayrıca kulak ağrısı ve soğuk algınlığı için de kullanılır.

5. Sarımsak

Sarımsağın faydalarını bilmeyen yok denecek kadar azdır. Bakteriler ile savaşmada çok güçlü olan sarımsağın faydaları saymakla bitmiyor.

6. Karanfil

Karanfil diş eti iltihabı ve oral rahatsızlıklara iyi gelen bir bitkidir. Ancak kullanırken karanfili yutmamaya dikkat etmeli ve alerjiniz olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

7. Ekinezya

Eski zamanlarda, ekinezya maya enfeksiyonu gibi şeyleri tedavi etmek için kullanılırdı. Genel olarak bakteriler ile savaşmada oldukça iyidir. Antioksidan bakımından zengin ve bağışıklık sistemi dostudur.

8. Elma Sirkesi

Elma sirkesi mantar enfeksiyonlarında oldukça etkilidir. Ancak küçük miktarlarda kullanılması önerilmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir