Şeyma Yıldız'ın Annesi: 'Kimse Kocama Katil Demesin, Yavrumu Öldürdü Ama O Katil Değil'

 > 
1.4bPAYLAŞIM

İki gün önce babası tarafından öldürülen Şeyma Yıldız'ın annesi, kocası için "Benim kocam kötü değil. Kimse ona katil demesin. Benim yavrumu öldürdü ama o katil değil." dedi. 15 yıldır 'panik atak' hastası olan kocasının kızını çok sevdiğini ve ona asla zarar vermeyeceğini söyleyen anne "Kendi yapmadı, hastalığı yaptırdı" ifadelerini kullandı. Şeyma'nın ağabeyi de babasının son zamanlarda ilerleyen hastalığı nedeniyle Şeyma'yı öldürdüğünü ileri sürdü.

17 yaşındaki Şeyma'nın annesi Emine Yıldız, eşi Harun Yıldız için "Benim eşim böyle bir adam değil, kötü bir adam değil, 28 senelik hayat arkadaşım, yavrularımıza da bana da kıymaz. Bize bir gün bile sesini yükseltmedi." dedi.

Baba Harun Yıldız'ın, sevgilisi olduğu için Şeyma'yı vurduğu iddia ediliyordu 👇

'Erkek Arkadaşı Olduğu İçin Vurdu' İddiası: Lise Öğrencisi Şeyma Yıldız Babası Tarafından Öldürüldü - onedio.com
'Erkek Arkadaşı Olduğu İçin Vurdu' İddiası: Lise Öğrencisi Şeyma Yıldız Babası Tarafından Öldürüldü - onedio.com

Eşinin 16 senedir panik atak hastası olduğunu söyleyen Yıldız, şöyle konuştu:

"Dışarda ilaçlarını almıyormuş. 3- 4 gün olmuştu geleli, bir sıkıntısı vardı sordum, 'Neyin var?' diye, 'benim derdimi bilme' dedi. Ben şeker hastasıyım, benim sekerim çıkar diye bana bir şey demezdi. 'Sen canını sıkma' derdi bana. O gün doktora gitmesini söyledim. 'Panik atak beni bunaltıyor, bu ara sabahlara kadar uyutmuyor' dedi. Eşimi kimse kötü bilmesin. Benim kocam dışarıdaki köpeği görse alır eve gelirdi, 'bu yaralı, yemek verelim' derdi. Kimseye kızmazdı, kendi yavrusuna mı kıyacak o? Benim komşularım bize gelirdi, eşim kötü olsaydı kim gelirdi bize?" diye konuştu.

"Benim yavrumu öldürdü; ama katil değil o"

Emine Yıldız, eşine 'cani baba', 'cani koca' denilmemesini isteyerek, "Kötü biri olsa eşim, 'Kötü bir adam çeksin ne hali varsa görsün' derdim; ama değil, kötü biri değil. Benim yavrumu öldürdü; ama katil değil o, iyileşsin gelsin. Ben kıyamam eşime, benim kocam hastaydı. Kızına 'çiçeğim, prensesim, bir tanem' derdi. Yavrularının hiçbirine kıyamazdı. Benim canımı aldı; ama kötü biri değildi. Ne yapayım kaderim buymuş Allah’tan geldi. Evladını toprağa veren anne ertesi gün, öldüren kocasına böyle bir şey demez. Ama benim kocam kötü biri değil. Bunu bilin. Kendi yapmadı, hastalığı yaptırdı" dedi.

"Geçen hafta bir video izlemiş. Oradaki kızı Şeyma’ya benzetmiş"

Şeyma Yıldız'ın ağabeyi İlhami Yıldız da babasının hastalığı nedeniyle Şeyma'yı öldürdüğünü ileri sürdü:

"Benim babam çocuklarına çok şefkatli biriydi. Hiçbirimize 'öf' bile demedi babam. Babam gurbete gider, gitmeden Şeyma’nın yanına yatar, yarım saat sonra işine giderdi. Şeyma’yla çok konuşurdu, birbirilerine çok düşkündüler. Babamın 15 yıldan fazladır panik atak rahatsızlığı vardı. Biz önce Orta ilçesinde oturuyorduk, o zamanlar ilaçlarını kullanıyordu. Birkaç yıldır Çubuk'tayız. Son zamanlarda ilaçlarını kullanmıyordu. Panik atak ilerlemiş. Geçen hafta da bir video izlemiş. Oradaki kızı Şeyma’ya benzetmiş. Kafasında kurmuş bir şeyler. Kimseye bir şey demedi. Bu olayı bilinçli olarak yapacak biri değil. Kendi yavrularına değil düşmanına bile kıyamaz. Köyümüzde herkese sorun, bir kişi 'kötü' demez babama" diye konuştu.

"Hastalığı şizofreniye çevirmeye başlamış"

İlhami Yıldız, babasının hastalığının ilerlediğini söyleyerek "Hastalığı artık şizofreniye çevirmeye başlamış. Karakoldaki ilk ifadeleri de onu gösteriyor. Ne yaptığını ne söylediğini bilemiyor. Şeyma’ya yaptığının bir gün sonra farkına varmış. Hastalığı ilerlemiş. İlaçlarını kullanmadığının farkına varamadık. Uzun zamandır kullanmamış ilaçlarını. Beni günde bir kere arıyorsa Şeyma’yı on kere arardı, ‘ne yapıyorsun, nasılsın’ diye. Çok üstüne düşerdi. Şeyma, bir erkek arkadaşı olduğunu önceden babama söylemiş. 'Tamam kızım getir tanışalım' demiş. Sonra Şeyma, ayrıldığını da söylemiş, babam da 'olur kızım' demiş. Şakasına ‘getirecektin tanışacaktık’ falan demiş. Her şey çok normaldi" dedi.

Okul arkadaşları Şeyma'nın erkek arkadaşı olmadığını, cinayetin başka bir nedeni olduğunu söylemişlerdi 👇

Öldürülen Şeyma Yıldız'ın Arkadaşları: 'Erkek Arkadaşı Yoktu, Gerçek Sebebin Araştırılmasını İstiyoruz' - onedio.com
Öldürülen Şeyma Yıldız'ın Arkadaşları: 'Erkek Arkadaşı Yoktu, Gerçek Sebebin Araştırılmasını İstiyoruz' - onedio.com

İfadesinde 'İnternette erkeklerle fotoğraflarını gördüm' demiş

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre Harun Yıldız ilk ifadesinde, “İnternette erkeklerle fotoğraflarını gördüm. Erkek arkadaşı olduğunu da öğrenince tartışmaya başladık. Erkeklerle gezmemesi için uyaracaktım ama tartışınca kendimi kaybettim, arabada bulunan tabanca ile vurdum. Öldüğünü görünce de korkup, yol kenarına bıraktım. Sonra kızımın cesedinin bulunduğu, polisin olayı araştırdığı ve beni aradığını öğrenince gelip teslim oldum” dedi.

Habere göre ilk adli tıp incelemesinde Şeyma'nın iki kurşunla öldürüldüğü bunlardan birinin göğüs bölgesinden diğerinin sırt bölgesinden girdiği belirlendi. 

Harun Yıldız'ın araç içinde kızına bir el ateş ettikten sonra Şeyma'nın kaçmaya çalıştığı, o sırada ikinci defa ateş ederek sırtından vurduğu düşünülüyor.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir