Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Şener Şen Koşuşuyla Hızlıca Kaçma İsteği Uyandıran 10 Anne-Baba Sözü

 > -
Abone ol

1. “Eee bitiyor mu bakalım okul bu sene?”

İlk 3 gün yarıyıl tatilinde memlekete gitme olgusunu ben de destekledim. Annemin yaptığı sarmaları lüpletirken, çaylar kahveler insanın ayağına gelirken her şey güllük gülistanlıktı. Ta ki babamın bu soruyu sormasına kadar… Usulca “İktisat101 finalinden bir gece önce ben king oynadığım için 100 üstünden 7 geldi final” deyip başladım koşmaya. Baya şehir dışına varmışım o hızla.

2. “Neriman Hanım’ın eltisinin tanıdığı bir kız/bir oğlan varmış”

Neriman Hanım Elticilik, Çöpçatanlık, Evermecilik ve Dünya Üzerinde Bekar İnsan Bırakmamacılık Ltd. Şti., ülkemizin en geniş personel ağına sahip kurumu. Müthiş bir veri tabanına sahipler. Evlenene kadar insanın peşini bırakmama konusunda inanılmaz azimliler. Genellikle orta boylular, hafif tombullar ve şen şakraklar. Gördüğünüz yerde aksi istikamete doğru depar atınız.

3. “Hadi biraz bilgisayar aç minik Oğulcan’a”

İnsan tam salondaki misafirin debdebesinden uzaklaşıp odasına gelip ayaklarını uzattığında birden aralanan kapıdan uzanan anne kafasından çıkan bu söz ve ardından odaya salınan minik Oğulcan… Oğulcanlarımız… Kanayan yaralarımız… Counter Strike’da arkasından dolanıp 47 el hışımla kafasına sıktığımız, Fifa’da Barcelona seçmesine karşılık Babaeskispor’u alıp acımadan 19-0 yendiğimiz olmamasıca yaratıklar… Eve bunlardan bir tanesi geldiği anda camdan, balkondan atlayarak kaçınız…

4. “Bu telefondan nasıl mesaj atılıyor şimdi?”

Öğrenme isteğiyle doluymuş gibi görünen o masum soru formatı sizi yanıltmasın. Bıkmadan usanmadan SMS atmayı üst üste anlatsanız da en sonunda “Hadi beni uğraştırma yavrum sen şurdan bayram mesajlarını atıver” cümlesiyle karşılaşacaksınız. Bir bayram sabahı 4217 akrabaya 2.5 saat içinde SMS attıktan sonra başparmak nakli yaptırmak zorunda kalan insanlar oldu… Koşunuz, topuklarınız poponuza vura vura koşunuz…

5. “Hazır ayaktayken…”

Dünya üzerinde tek bir “Hazır ayaktayken” cümlesi sizin işinize yarayacak, mutlu edecek, hayatınızı değiştirecek şekilde devam etmemiştir. Siz iyisi mi hazır ayaktayken derhal kapıdan çıkıp kaçınız…

6. “Neriman Hanım’ın kızı/oğlu okulu dereceyle bitirmiş”

Bu Neriman Hanım’ın kızı/oğlu zaten bundan birkaç sene önce ODTÜ’yü kazanmıştı. Aynı velet, biliyorsunuz daha önce de Anadolu Lisesi sınavında full çekmişti. Veletlerin şahı, bu şanlı tarihine ilkokulda bale kursuna giderek/basketbol takımına seçilerek başlamıştı. Emin olun bu veletin 5.000 lira maaşla harika bir iş bulduğu haberi de çok yakında gelecek. Siz cümleyi duyar duymaz koşmaya başlayın, yolunuzu Neriman Hanım’lardan geçirip bir posta o veledi de döverseniz çok büyük sevaba geçersiniz.

7. “Aa yoğurt bitmiş”

Direnmenin lüzumu yok. Takriben son 25 senede 3 günde bir yoğurt bitse toplam 3042 defa bitmiş bu meret. 3042 keresinde de o bakkala giden siz oldunuz. Usulca giyin ayakkabılarınızı, koşun ama yavaş koşun, hayatı sorgulayın, insanoğlu yakında Mars’a gidecek neden hala bitmeyen yoğurt yapılamadı gibi meseleleri düşünün… Ha, bir de ekmek alın siz ihtiyaten. Zira elinizde yoğurtla ve yüreğinizde gururla 3042 kez eve dönüşünüzün ortalama 2014 defasında “Ayy ekmek de kalmamış yaa” sözleriyle bir kez daha uğurlandınız o bakkala

8. Mırıldanmalar… Mırıldanmalar…

(Anneniz herhangi bir şey söylemiyor. Hızlıca ama gerçekten çok hızlıca etrafı topluyor. Zaman zaman mırıldanmalar duyuluyor ağzından “gençliğimi”, “hak edecek ne yaptım”, “domuz bu domuz” gibi…)

Kaçın la kaçın. Saniye yitirmeden kaçın, sizi temin ederim bir şeylere aşırı sinirlenmiş durumda, parçalar vallahi. Minimum 40 senelik öfke var o mırıldanmalarda. Bırakın babanıza patlasın, siz misiniz alemin dert süngeri?

9. “Perdeleri yıkadım ben de bugün işte”

Ne zamanki bir evde perde yıkanır, o zaman anneler çocuklarının boyundan posundan daha bir övgüyle söz etmeye başlar. Evden derhal uzaklaşın ve sizden daha uzun boylu birinin evinize girdiğine emin olana dek dönmeyin.

10. “Bir numara büyüğü var mı bunun?”

Çok şükür büyüdük de kurtulduk bu işten ama ciddi çocukluk kabusuydu. Zamanında akıl edip bu cümleyi duyduğumda kaçsaydım belki de bedenime uygun kıyafetlerle dolaşabilecektim. Maalesef olmadı. Ayakkabılarımda ayağımdan kalan boş yere 3 günlük erzak istifleyebiliyordum, uzarım diye aldıkları pantolonun bacak boyuna ulaşabilseydim bugün NBA’ydeydim…

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
numan-kongur

Türk Sinemasının en büyük ustalarından Şener Şen'in eski heberlerini incelemek isteyenler aşağıdaki linkten ulaşabilirler...

berrakcn

4,5,7 yi duyunca kendimi bıçaklayasım geliyo

Gizli Kullanıcı

Şener Şen koşusu :)))))))))))

cnsfrd

yavaş gel biraz yavaş. anne baba olunca anlarsın. hoop diye gökten düştün de mi. hemen 25'ine filan geldin. ev, iş aş, eş hazır. bi gece dayanamazsın kendi bebekliğine-ağlamana.... yoğurt bitmişmişmişte, mesaj atamıyomuşta diye geyik yapıyo. bide.

m.-dursun

2 numaradaki tombul kısa boylu neriman hanımdan bir adet tanıyorum. Vuran olursa mabus damında bakma sözü veriyorum.

Görüş Bildir