Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sedat Peker’in İçişleri Bakanlığı'nın 45 Milyon Dolarına 'Çöktüğünü' İddia Ettiği Sezgin Baran Korkmaz Kimdir?

760PAYLAŞIM

Bu iddiaların sonu nereye varacak acaba?🤔

Bildiğiniz üzere organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker her hafta çektiği videolarla gündeme bomba gibi düşüyor. Bu hafta 9. bölümü yayınlayan Peker, videosunda Sezgin Baran Korkmaz hakkında birtakım iddialar ortaya attı.

Öncelikle Korkmaz hakkındaki iddialarla başlayalım:

"5 Aralık Resul Holoğlu, Organize Suçlardan Sorumlu Emniyet Müdür yardımcısı telefon açıyor Korkmaz'a. Bu adamı arıyor, İçişleri Bakanlığı'na çağırıyor. Saat 10.30, 12.30 çıkış. Sezgin Baran Korkmaz'ın 45 milyon dolar bir iş adamından alacağı var. Süleyman buna 'Senin hakkında tahkikat yapıldı, yurt dışına çık. Yukarının haberi var, bu parayı da sil, sorun çıkacak' diyor. Yukarısı da Tayyip abi. Amerika'dan da büyük para gelmiş diye herkes biliyor ya. Bütün kayıtlar çıkacak. Sezgin Baran Korkmaz, 6 Aralık'ta yurtdışına gidiyor. İçişleri Bakanı, Organize Suçlar Daire Başkanı'nı telefonla arayıp hakkında 6 aydır dosya hazırlanan adamı İçişleri Bakanlığı'na çağırıyor ve görüşüyor ve yurtdışına çıkmasını söylüyor. Bu 45 milyonu kabul etti ya Sezgin Baran, ne yapsın devlet var karşısında. Oteli de istediler. Böyle bir namussuzluk olur mu? Siz muhaliflere baskıyı kuracaksınız, 5 Aralık'ta Sezgin Baran Korkmaz İçişleri Bakanlığı'na geldi mi kamera kayıtlarını çıkarın. 6 Aralık'ta yurtdışına çıkmış mı?"

"28 Aralık'ta operasyon yapıyorlar. 29 Aralık da 45 milyon doların ödenme günü, haciz olacak o gün. Karısını gözaltına alıyorlar. Bu Veysi.. Ben olayı toparlayayım diye arayan da bu Veysi."

"Aranan adamın oteline gidip kalıyorsun, on binlerce, yüzbinlerce euro hesap hiçbiriniz ödemiyorsunuz sonra adamı gasp ediyorsunuz. Mehmet Ağar'dan öğrenmiş bu taktiği. Siz bu adamın arkadaşı değil misiniz? İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı izin vermiyor, Cumhurbaşkanına gidiyor, haberiniz varmış. Haberim yok diyor. Hangi savcı hangi hakim kaldı hepsinin listesi bende."

İddiaları bitirdik. Peki Sezgin Baran Korkmaz gerçekte kim?

Sezgin Baran Korkmaz 7 Kasım 1977 yılında Kars'ta dünyaya gelmiş bir iş insanı ve girişimci. Kendisi aynı zamanda SBK Holding ve SBK Vakfının kurucu başkanı.

Sahibi olduğu diğer şirketler şu şekilde: Mega Varlık Yönetim A.Ş., Komak Isı Yalıtım sistemleri, SBK Holding Biofarma İlaç sanayi, Unico Sigorta, Münir Şahin İlaç Sanayi, Ecem İlaç Pazarlama, İstanbul Doğu Batı Derneği, Bugaraj Elektronik Ticaret, Hexagon Mühendislik, Auto Alsat Bilişim Otomotiv, Vaniköy Sigorta, Komak Madeni Yağ Akaryakıt, Boğaziçi Cam Sanayi, Bukombin Bilişim, Ürosan Kimya, Noil Yatırım, Blane Teknoloji, Umut İlaç, İsaanne Sarl.

Korkmaz İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca uluslararası kara para aklama suçlamasıyla aranmakta.

Ayrıca kendisinin Türkiye’deki şirketlerine ve tüm mal varlığına mahkeme tarafından el konulmuş.

5 Aralık 2020 tarihinde ise Türkiye'den eşi ile beraber ayrılmış. Hakkındaki yurtdışına çıkış yasağı ise 17 Kasım'da İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği de başsavcılığın başvurusu üzerine kaldırılmış.

Korkmaz'ın Bodrum'da bulunan DUJA Oteli'ni de aynı yöntemle aldığı dönemin haberlerinde yer alan bilgilerden biri.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

Bu içerik de ilginizi çekebilir:

Sedat Peker'in Son Videosunda Bahsettiği Sezgin Baran Korkmaz ile Birlikte Adı Geçen Levent Göktaş Kim? - onedio.com
Sedat Peker'in Son Videosunda Bahsettiği Sezgin Baran Korkmaz ile Birlikte Adı Geçen Levent Göktaş Kim? - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
arif-ali

Sen bir şekilde bir şeylere sahip oluyorsun. Ama çalışarak ama çalarak. Sonra bir hükümet geliyor. Tüm kademelere yerleşiyor. O hükümete yakın birileri (kör cahil, potansiyel sapık, kocakafa, angut bile olabilir) bu ganimeti görüyor. O yakınını devreye sokuyor, o yakını kendisine emanet edilen(!) devletin imkanlarını kullanıp o potansiyel para makinesine çöküyor. Sonra gidip Cuma Namazına iki dua edip affedildiğini sanıyor. Çünkü o tarafı da sağlama almışlar. Sakalı cübbesi olan çıkıp diyor ki: İki Cuma Namazı arasında işlenen günahlar affolunur. Dine uyamayınca dini kendilerine uydurdular. Ona da iki ihale verdin mi tamamdır, yanmayan kefen ve cennetten arazi de hazır.

ercannedio

Her muhabbet dönüyor, dolaşıyor Reis aslında çok iyi, dünya iyisi adam ama çevresindekiler kötü, onun olan biten hiç bir şeyden haberi yoka bağlanıyor. abi hadi ya...

reshontheway

Tuvalete bile gitmek için izin istedikleri Erdoğan'ın, bunca vurgun yolsuzluk yapılırken haberdar olmadığını, bunların kafalarına göre at koşturduğunu sanan varsa gitsin Pollyanna ile aynı köyde yaşasın.

selimkazak

E zamanında ayakkabı boyacılığından geldi vs diye girişimci başarısı diye gösteriliyordu meğer hepsi yalanmış ...

fatihbaran90

tek kelimeyle mafya devleti, güvenmeniz gereken kurum her an gelip haksizca maliniza, mülkünüze el koyabilir. memleket hic bir zaman bu kadar boka batmamisti

Görüş Bildir