Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Savaştan Önce, Savaşta ve Savaştan Sonra: Askerlerin Yüzlerine Gizlenmiş Savaşın İzleri

 > 
1bPAYLAŞIM

Bu fotoğraf çalışmasının bitirilmesi, hiç de kısa bir sürecin ürünü değil. Afganistan'daki görevlerine gitmeden önce İngiliz askerlerini fotoğraflayan Lalage Snow isimli sanatçı, savaş sırasında da askerleri kayda aldı. Onlarla uzun bir süre boyunca beraber zaman geçirerek hazırladığı bu çalışmaya da “We Are The Not Dead ismini verdi. 

Fotoğrafların konsepti 3 bölümden oluşuyor. En soldaki savaş öncesinde, ortadaki savaş esnasında ve en sağdaki de savaştan sonra fotoğraflanmış kareler. 

Aslında bu çalışmaya baktığımızda birçok duyguyu ve mimiği, arkasında duran anlamlara göre okumalıyız. Bakışların sertliğinden yumuşaklığına, dudakların duruşundan değişimine kadar askerler, duygularını ve yaşadıklarını bu fotoğraflarda oldukça bariz bir biçimde gösteriyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
starlight

iklim değişikliği, çalışma şartları değişikliği gibi bir çok etmen de bu farklara sebep olan faktörler arasında.

yoksaiyibiri

savaş esnasında göz bebekleri diğer fotoğraflara oranla fazla küçülmüş,neden acaba?

ihsan-ay1

Duygusal birşey yazmak isterdim ama, sanırım daha fazla ışık geliyor gözlerine.

-dizikolik-

Şimdi asıl sorun savaşın etkisi mi ? Yoksa batının savaş anlayışının etkisi mi ? Elbette sömürgede, küçücük çocukların, 'MASUM çocukların!' katledildiği sömürge ve soykırımda kalan insanlar çok fazla etkilenir. Eskisi gibi savaş meydanında, askerler arasında olmuyor savaş.. Hoş eskiden de batı aynı kafadaydı. Hatta daha kötüydüler.

mucahit-talha-gezen

en iyisi savaş yılları. hayata tutunmuş adamlar. öncesi ve sonrasında gram hayat belirtisi yok. amaçsızlar

ozilayn

masumiyet kalmış gibise de acı çökmüş!

Görüş Bildir