Görüş Bildir
Haberler
'Şartlar Değişti' Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na Görev Vermeyebilir

'Şartlar Değişti' Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na Görev Vermeyebilir

FreiGeist
19.08.2015 - 09:29 Son Güncelleme: 19.08.2015 - 11:47

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sofrası’nda ağırladığı konuklarına 2 aylık seçim hükümeti düşündüğünü belirterek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hükümet kurma yetkisi vermemesinin, önündeki ihtimallerden biri olduğunu bildirdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Sofrası’nda “Milli Mirasımız ve Gelecek Tasavvurumuz” temasıyla bazı yazar ve tarihçilerle bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda basına kapalı gerçekleşen yemek yaklaşık 3 saat sürdü. Yemeğe, çeşitli gazete ve dergilerde araştırma ve yazılarıyla yer alan Mehmet Şevket Eygi, Ertuğrul Düzdağ, Kadir Mısıroğlu, Rasim Özdenören, Mesut Uçakan, HASAN Çelebi, Yavuz Bahadıroğlu, Hasan Celal Güzel, Vehbi Dinçerler ve Hasan Aksay katıldı. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, eski bakanlardan bekir bozdağ ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu da Cumhurbaşkanlığı Sofrası’nda yer aldı.

Yemekte hükümeti kurma arayışları ve terörle mücadelede konuşuldu. 

Bu sırada Erdoğan’a bir not uzatıldı. Önüne gelen notu konuklarıyla paylaşan Erdoğan, notta CHP tarafından Kılıçdaroğlu’nun görevi almak üzere Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na gidebileceği yönünde bir açıklama yapıldığı bilgisini paylaştı. Bunun ardından Erdoğan’ın, bundan sonrası için önündeki seçeneklere ilişkin konuklarına bilgi verdiği öğrenildi. Bazı konuklar, Erdoğan’ın sözlerini Kılıçdaroğlu’na görev vermeyeceği iması olarak algıladı ve bunu gazetecilerle paylaştı. Ancak Cumhurbaşkanlığı kaynakları, “Sayın Cumhurbaşkanı önündeki ihtimalleri sıraladı. Bunlardan birinin de Kılıçdaroğlu’na görev vermemek olarak açıkladı. Bunu değerlendirdiği ihtimallerden biri olarak söyledi” bilgisini aktardı. Erdoğan Rize seyahatinde de bir gazetecinin, “Daha önce Kılıçdaroğlu’na görev verebileceğinizi söylemiştiniz. Hâlâ aynı noktada mısınız?” sorusuna da “Artık şartlar değişti” yanıtı vermişti.

Erdoğan’ın hükümet kurma sürecine yönelik bugünkü muhtarlar toplantısında açıklama yapacağı öğrenildi.

Kaynaklar: Abdullah Karakuş | Milliyet ve Ümit Çetin | Hürriyet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
can

Yetkiyi de çal. bir o kalmıştı zaten.

colosus col

zaten veremez, verirse chp nin hükümeti kurabileceğini biliyor bu yüzden 3.5 atıyor. zaman kazanıp bizlerin başına corap örüp işin sorumlusu olarak diğer par... Devamını Gör

Obama mı öyle demiş ? :)

Dawkins06

Atatürk'le Ecevit i bile kıyaslamam.. Ne rte sinden bahsediyorsunuz.. Atatürk e Ayyaş diyen adamla Atatürk ü kıyaslıyorlar , akıl tutulması dedikleri bu olsa... Devamını Gör