Şanghay'da Açılan Çağdaş Sanat Otelinde Eser Bırakan Sanatçılar Ücretsiz Konaklayacak

 > 
25PAYLAŞIM

Swatch Art Peace Hotel dünyanın dört bir yanından sanatçıları bir araya getirerek çağdaş sanata adanmış bir kültürel ortam vadediyor. Firmanın bu lüks çağdaş sanat otelinde misafir ettiği sanatçılarından istediği tek şey gitmeden önce bir eser bırakmaları.

Swatch Art Peace Hotel internet sitesinden kabul ettiği başvurular ile minimum 3 ay, maksimum 6 ay olmak üzere sanatçıları Şanghay’a çağırıyor. Firmanın bu lüks çağdaş sanat otelinde misafir ettiği sanatçılarından istediği tek şey gitmeden önce bir eser bırakmaları.

Misafir edilecek konuklar jüri aracılığıyla seçiliyor

Huangpu Nehri yakınındaki The Bund adlı muhitte yer alan otel, ücretsiz olarak misafir edeceği konuklarını jüri aracılığıyla seçiyor. 18 ayrı workshop’un gerçekleştiği projede sanatçıları uluslararası bir jüri değerlendiriyor. Bu jürinin içinde Swatch Grubu yöneticilerinin yanında aktör George Clooney, koleksiyoner Esther Grether gibi isimler yer alıyor.

Sanatçılar için otelde 7 süit ve birçok oda bulunuyor

Galeri, atölye ve müzeleri ile Şanghay’ın çağdaş sanata elverişli ikliminde yer alıp hem şehri keşfetmeyi hem de üretmeyi isteyen sanatçılar için otelde 7 süit ve birçok oda bulunuyor.

Sanatatak

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir