Görüş Bildir
Haberler
Samsung ve Digiturk Güçlerini 4K Yayın İçin Birleştirdi

Samsung ve Digiturk Güçlerini 4K Yayın İçin Birleştirdi

Batuhan
05.10.2015 - 16:31

Samsung ve Digiturk , 4K içerik konusunda yeni bir iş birliğine imza attı. Türkiye’de ilk defa Samsung UHD Gate by Digiturk Play servisi ile UHD (4K) içerikleri, Samsung UHD TV’ler üzerinden kullanıcılarla online olarak buluşturuyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Gate by Digiturk Play uygulaması sayesinde kullanıcılar , başka yerde bulunmayan Samsung UHD TV özel yayınlarını izleyebiliyor. Kullanıcılar İZ TV tarafından hazırlanan 15 bölümlük UHD görüntü kalitesinde kaydedilen yerli belgesele ek olarak global stüdyolara ait UHD içeriklere de ulaşabiliyor. Samsung UHD televizyonlarda yer alan akıllı arayüz üzerinden ulaşılabilen uygulamada aralarında İstanbul adaları, Kapadokya , Aspendos, Köprülü Kanyon, Gelidonya Feneri ’nin de yer aldığı belgesellerle Türkiye’nin 15 saklı cennetini keşfetmek mümkün.

Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Direktörü Hüseyin Erel ve Digiturk IT Genel Müdür Yardımcısı Hatice Memigüven konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hızla yaygınlaşan UHD içeriğin kısa süre içerisinde bir dünya standardı olması beklediklerini belirten Erel, dünya çapında Amazon, Netflix gibi içerik sağlayıcıların yanı sıra doğrudan UHD yayını yapan yayın kuruluşları ile elde ettikleri tecrübelerin yanında dünyanın önde gelen Hollywood stüdyolarından 20th Century, Fox ve Paramount ile de UHD içerik anlaşmaları bulunduklarını ifade etti. Türkiye’nin lider dijital yayın kuruluşu Digiturk ile birlikte geliştirdikleri ve Türkiye’de ilk kez kullanıcılara sunulan online Samsung UHD Gate by Digiturk Play uygulamasını tüketicilerin beğenisine sunmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Erel, gerçek 4K deneyimini tüm kullanıcılara en üst seviyede yaşatmak için Ar-Ge çalışmalarıyla birlikte iş ortaklarıyla çalışmalarını sürdüklerini söyledi.

Lig TV’de 4K maç keyfi başlıyor

Lig TV’de 4K maç keyfi başlıyor

Digiturk IT Genel Müdür Yardımcısı Hatice Memigüven ise dünyadaki yeniliklerle buluşturan bir kurum olarak, 4K yayın üzerinde yoğun biçimde çalışmaya başladıklarını; ilk olarak 2013 yılında 4K teknolojisi ile ilk test yayınını gerçekleştirerek geleceğin teknolojisine hazır olduğunu gösterdiklerini ifade etti. 2014 yılında ise bu çalışmaları çok daha ileri taşıyarak, Türkiye’de ilk, dünyada ikinci canlı 4K maç yayınını gerçekleştirdiklerini söyleyen Memigüven, 2016 yılının başında Lig TV’de haftada bir maçı 4K kalitesiyle yayınlamaya başlayacaklarını, ilk aşamada 4K uyumlu kutuları ticari müşterilere sunacaklarını belirtti. 2016’nın ikinci yarısından itibaren de 4K yayını bireysel kullanıcılar ile buluşturmayı hedeflediklerini dile getiren Memigüven, Digiturk’ün 4K yayıncılığını 30 kişilik ekibin yoğun gayretleri ile yüzde yüz yerli mühendislik ve teknoloji ile geliştirdiklerini söyledi.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın