Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sahip Oldukları Psikolojik Rahatsızlıkları Öğrenince Epey Şaşıracağınız 21 Ünlü

11bPAYLAŞIM

Uzaktan ışıl ışıl görünen hayatlarına imrendiğiniz ünlü isimlerin, içlerinde kopan derin fırtınalara baktığınızda şaşıracaksınız. Bu fırtınalardan biri ve belki de en sık görüneni hiç şüphe yok ki psikolojik rahatsızlar. Kiminin hayatını zehir eden rahatsızlığı, kiminin ise yeteneğinin ve yaratıcılığının yegane sebebi oldu.

İşte hepsi birbirinden ünlü o isimlerin psikolojik rahatsızlıkları;

1. Britney Spears

Bir dönemin yıldızı en parlak isimlerinden olan Spears şöhret yükünü taşıyamamış ve psikolojisi mahvolmuştu.

Kameralar önünde saçlarını kazıtan Spears'ın tutarsız davranışları, ani duygusal patlamaları, karar vermekte zorlanması ve sekse olan tutkusu onun bipolar olduğunu gösteriyor.

2. Marilyn Monroe

Güzelliği ile bir efsane haline gelmiş Monroe ise, doktorunun yaptığı açıklamaya göre duygularındaki ani dalgalanmalara bakılırsa manik depresifti. Monroe bu rahatsızlığı nedeniyle oldukça zor günler geçirdi.

3. Amy Winehouse

Eski eşi ve asistanı olan Alex Haines'in açıklamalarına göre Winehouse, hem uyuşturucu hem de bir seks bağımlısı idi. İşte o açıklama:

"Amy ile yaşamak tıpkı kendi porno yıldızına sahip olmak gibi bir şey. Günde en az 4 ya da 5 kez seks yapardık. Hatta bazen Amy beni sırf seks yapmak için uyandırırdı. O sadece bir uyuşturucu bağımlısı değil, aynı zamanda bir seks bağımlısıydı da..."

4. Charlie Chaplin

88 yaşında hayata veda eden Chaplin, tam tamına dört kez evlendi. Chaplin'in öfke nöbetleri, sabırsız tavırları ve eşlerini küçümsemesi ilişkilerini sonlandıran detaylardı. Ayrıca genç kızlara karşı olan ilgisi de bir diğer sorundu. Zaten evliliklerinden birini 16, diğerini 15 yaşındaki bir genç kızla yapmıştı. Eski eşlerinin açıklamalarını inceleyen uzmanlar, çocukluğu sorunlu geçen Charlie Chaplin'de kişilik bozukluğu olduğunu söylüyorlar.

5. Nurseli İdiz

Hakkında sürekli olarak alkolik olduğuna dair haberler çıkan İdiz ise, aslında bipolar duygu durum bozukluğundan muzdarip.

Bir dönem İdiz'in alkollü halleri sık sık basına kötü bir şekilde yansıtılmış olsa da, aslında gerçek farklıydı!

Bu durum hakkında İdiz şu açıklamayı yaptı:

"Bu hastalığı alkolizim ile karıştırıyorlar, beni yıllarca alkolik ilan ettiler; oysa ki ben bu hastalığın pençesindeyim."

6. Mel Gibson

Gibson, oyunculuğu ile olduğu kadar, alkole olan fazla düşkünlüğü ile de biliniyor. Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle çok kez tutuklanan Gibson'ın bu bağımlılıklarının ardında yatan sıkıntı, doktorunun açıklamalarına göre bipolar duygu durum bozukluğu imiş. Uzun zamandır tedavi gören Gibson, son dönemlerde toparlanmış gibi görünüyor. Dileriz ki, durumu aynen bu şekilde devam eder.

7. Jessica Alba

Güzel oyuncu ise temizlik ve hijyen konusunda fena takıntılı. Ne kadar denerse denesin de bu takıntılarından kurtulamamış. Aşamayacağını anladığından beri de, bunu kontrol altına almak için tedavi görmeye başlamış. Tedaviyle hayatını bir nebze de olsa bu takıntısına rağmen kolaylaştırmayı başarmış.

8. Justin Timberlake

Yakışıklılığı ve sesiyle herkesi büyüleyen Timberlake bir röportajında dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu ve obsesif kompulsif bozukluk hastası olduğunu söylemişti.

9. David Beckham

Etrafındaki her şeyin bir düzen içinde durmasını isteyen Beckham ise tam bir simetri hastası.

10. Arda Kural

Leonardo Di Caprio'ya olan benzerliği ile bir dönem tüm genç kızların sevgilisi olan Kural ise, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde şizofreni tedavisi gördü.

11. Kurt Cobain

Mutluluk ve keder arasında ani değişimler yaşayan Cobain bipolar idi. O da bu rahatsızlığını sanata dönüştüren ünlüler kervanındaki yerini aldı.

12. Jean-Claude Van Damme

Kariyerinin durgun olduğu bir dönem duygusal bir çöküş yaşayan Van Damme'a bipolar kişilik bozukluğu teşhisi konmuştu. 1996 yılında hastaneye yatırıldı, ancak tedavisi bitmeden ayrıldığı için 1997 yılında intiharın eşiğinden döndü.

13. Münir Özkul

Hemen her filmiyle kalbimize dokunmayı başarmış oyuncu Münir Özkul, bir dönem yaşadığı sıkıntılardan dolayı şizofreni ile de mücadele etmek zorunda kalmıştı. Haldun Taner, arkadaşı için hemen ünlü psikiyatr Dr. Süleyman Velioğlu ile bir görüşme ayarlamıştı. Özkul'u muayene eden Dr. Velioğlu'nun cevabı ise oldukça şaşırtıcıydı:

"Bu adamı neden iyi etmek istiyorsunuz? Sanatı ve başarısının nedeni bu yakındığı özellikler. Onları iyi edersek, ortada sağlıklı bir kabuk kalır. Bırakın olduğu gibi devam etsin, şimdi mutsuzlukları içinde mutludur. İyi olursa büsbütün mutsuz olur."

14. Axl Rose

Gun 'N' Roses'ın solisti Axl Rose'a doktorlar, bipolar duygu durum bozukluğu teşhisini koymuşlardı.

15. Elton John

Elton John ise 2002 yılında rahatlayabilmek için sürekli olarak bir şeyler yiyordu. Bu durum bir psikolojik rahatsızlık olan oburluktan başka bir şey değildi. Kontrolsüz yeme alışkanlığı onda hızlı kilo artışına neden olmuş ve uzun dönem tedavi görmüştü.

16. Sinead O'Connor

Başarılı şarkıcı bir röportajında manik depresif olduğunu söylemişti.

17. Winona Ryder

Kariyerine ara vermek pahasına bipolardan tedavi gören Ryder, şimdilerde bu durumu kontrol altına almışa benziyor.

18. Robert Downey Jr.

Downey de bipolar olan ve bu nedenle sürekli olarak doktor kontrolü altında olan ünlüler arasında.

19. Catherine Zeta Jones

Kocası Micheal Douglas'ın kanser tedavisi gördüğü dönem psikolojik olarak fazla yıpranan Jones'a doktorlar, bipolar teşhisi koymuşlardı.

20. Russel Brand

Her halinden hiper aktivite olduğu belli olan Brand'e, çok sonraları bir de bipolar teşhisi konuldu.

21. Sezen Aksu

Hem sesi, hem de yazdığı şarkılarla Türk müziğine damgasını vurmuş Aksu, uzun yıllardır panik atak tedavisi görüyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
a-k

Robert Downey hatta bi ara bu hastalik yuzunden uyuşturucu kullanmaya baslamisti.

leticia-yuno

Bu hastalıklar hakkında dalga geçen yorumları okurken beynimi pislenmiş hissettim. Siz hissetmediniz mi ? Kim bilir neler atlattılar da bunları yaşadılar. Sizin gibi klavyeden bakmayacağım çok affedersiniz. Bipolar atlattım ve aşırı derecede simetri hastasıyım (tek tarafa bakan bir şey görünce dayanamıyorum kendi pp'm de dahil) Valproat'ı bitirdim. Lütfen, ama lütfen empati kurun.

yureyenbeyin1453

Amy de Allah rahmet eylesin ama adama yazık be uyandırılır mı

aysun-aydin2

Bu hastalıklar için dalga geçilerek yapılan yorumları tiksinerek okuyorum!

Gizli Kullanıcı

sağlam kafa kalabilmiş yetenekli bir ünlü yok yani :D

Görüş Bildir