Sağlıkçılar Duyulmayan Taleplerini Yineledi: 'Tükendik'

1.3bPAYLAŞIM

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi sağlık çalışanları, taleplerin sıralandığı açıklamada, "Hastalara daha iyi hizmet vermemiz, bu savaşı kazanmamız için bize destek verin" diyerek çağrıda bulundu.

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi sağlık çalışanları, "Hastalara daha iyi hizmet vermemiz, bu savaşı kazanmamız için bize destek verin" diyerek çağrıda bulundu.

Sağlık çalışanlarından yapılan açıklamada, "Öncelikle geçmiş olsun İzmir. Hem depremde hem de pandemi savaşımızda tüm kaybettiklerimiz adına başımız sağolsun" denildi.

Açıklama, şöyle devam etti: "Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de mart ayında baş gösteren Covid-19 pandemisi nedeniyle sağlık çalışanları olarak çocuklarımızdan, ailelerimizden ayrı kalarak 24 saat nöbet esasına göre tarifi mümkün olmayan zorluklar ile çalıştık, bu uğurda öldük, ölmeye de devam ediyoruz. Pandemi enkazının altında kalan sağlık çalışanları, kurtarılacağı umudu ile beklerken, yöneticiler yeni enkazlar üzerimize atmaktadır, bizler tükendik."

"Haykırışımıza somut cevap verilmedi"

Açıklamanın devamında doktorlar şikayetlerini şöyle dillendirdi:

"Gelinen noktada Çam ve Sakura Şehir Hastanesi sağlık çalışanları olarak her türlü çağrıya rağmen yetkili sendikadan destek alınmaması üzerine mesaimizi aksatmadan ve hasta mağduriyetine sebep plmadan 5-6 Ekim 2020 tarihlerindeki 'geçinemiyoruz, tükendik' haykırışımıza somut hiçbir cevap verilmedi. Aksine kısıtlı hekim sayımız olmasına rağmen üzerimizdeki iş yükü artırılmakla beraber ciddi mobbing ve baskılara maruz bırakıldık"

Taleplerini sıraladılar

Sağlık çalışanlarının açıklamasında şu talepler sıralandı:

  • Randevu sistemini esnetin, güvenli çalışma ortamı sağlayın

  • Pandemi yönetiminde bizleri de söz sahibi yapın

  • Sağlıkta şiddete son verin

  • Sırf bu hastanede olduğumuz için oluşan ekonomik kayıplarımızı telafi edin

  • Performans ödemelerimiz için hastamemizin kar etmesini beklemeyin

  • Sabit ödemelerimizi hastane bütçesinden merkezi bütçeye aktarın

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir