Sağlık Çalışanları Yine Saldırıya Uğradı: Kapıya Barikat Kurup Kendilerini Korumaya Çalıştılar

 > 
1.4bPAYLAŞIM

Ankara’daki Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınları sağlıkçılara saldırdı. Sağlık çalışanları kendilerini hastanenin bir bölümüne kapatmak zorunda kaldı.

ANKA'nın aktardığına göre, yaşanan silahlı çatışmanın ardından Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen yaralılardan biri hayatını kaybetti.

Bunun üzerine hasta yakınları hastane acilindeki sağlık personeline saldırdı.

Saldırıya uğrayan sağlık çalışanları kapıya barikat kurarak kendilerini korumaya çalıştı📹

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü geçmiş olsun ziyaretinde bulunacak

Sağlık personelinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin olay hakkında bilgi aldığı ve sağlık emekçilerine geçmiş olsun ziyaretinde bulunacağı öğrenildi.

'Sağlık çalışanları iktidar tarafından yalnız bırakılıyor'

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir MHP Lideri Bahçeli’nin TTB hakkındaki suçlamalarını hatırlattı. Emir, “Yalnız bırakılmak yetmiyormuş gibi hekimler bir de iktidar ortağı partinin genel başkanı tarafından tehdit ediliyor. Siz en üst makamlarca hekimleri tehdit ederseniz, kendini bilmez kişiler de bu tehditlerden cesaret alır ve benzer davranışları sergilemeye devam eder. İktidar bir an önce aklını başına almalı ve  toplum nezdinde sağlıkçıların itibarını yükseltecek, saygınlığını sağlayacak bir tutum sergilemelidir. Siyasetçiler, hekimleri hedef göstermekten vazgeçmelidir” diye konuştu.

Bakan Koca'dan görüntülere tepki gösterdi

Ankara Valisi'nden de açıklama geldi

TTB: "Hekimlik Andı'na yeni bir cümle"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir