Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sağlığımız Olmadan Güzel Olmanın Çok da Bir Anlam İfade Etmediğini Anlatan Japon Model

-

Japonya'lı 25 yaşındaki model, oyuncu ve DJ Culumi Nakada, geçirdiği sağlık problemlerinden sonra blogunda kadınları makyaj güzellik kadar sağlıklarını da önemsemeye teşvik edecek bir gönderi paylaştı. Düzenli olarak sağlık kontrollerinizi yaptırmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayan bu içeriği sizler için BuzzFeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/krishrach/after...

Culumi Nakada, 25 yaşında Japonya'da modellik, oyunculuk ve DJ'lik yapıyor.

Blogunda bu şişkin karnının fotoğrafını ve arkasındaki hikayeyi paylaştı.

Karnında görünen bu şişkinlik için yoğun spor programlarından tutun da akupunktura kadar her yöntemi denemesine rağmen bir türlü karnındaki şişkinliği geçirememişti.

Nakada, birçok araştırmanın sonunda bunun tıptaki adı "gastroptoz" olan mide düşüklüğü hastalığından kaynaklandığı düşünerek doktora başvurdu ama acilen jinekoloğa görünmesi gerektiğini söylediler.

Liseden beri yaşadığı regl düzensizliği nedeniyle zaten jinekoloğa gittiğini ama hiç ultrason çektirmediğini söyleyen Nakada, artık bunu yaptırması gerektiğine karar verdi.

Ultrasonun ardından Endometriozis ve yumurtalık kistleri teşhisi kondu. Yumurtalıkları 13 santimetre kadar şişmişti.

Nakada ameliyat olmadan önce blogunda yayınladığı gönderide, bu duruma düşmemek için kadınların hiçbir sorunlarını olmadığını düşünseler de rutin olarak kontrole gitmesi gerektiğinin önemini vurguladı.

"Her yıl, Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'ne gidin. Düzenli olarak servikal kanser taraması ve endometriozisin incelenmesi yaptırın. Gerçekten çok pişmanım. "

Paylaştığı post binlerce yorum aldı, birçok kişi Nakada'ya bu konuyu açıkça konuşabildiği için teşekkür etti ve yine birçok kişi bu hastalıkla ilgili kendi deneyimlerini paylaştı.

Nakada, birçok kadının yumurtalıklarıyla ilgili sorun yaşadığını ama bunu dile getirmekten hep kaçındıklarını söyledi.

"10 kadından 1 tanesinin yaşadığı çok yaygın bir hastalık yani, 30 arkadaşınız varsa 3'ünün de aynı sorunu olabilir. "

Nakada, şimdi kadınları güzelliklerini önemsedikleri kadar sağlıklarını önemsemeye teşvik ediyor.

"Kızların çoğu zaman daha güzel görünmek için kozmetik ve güzellik ürünleri satın alması söyleniyor, değil mi? Ancak, güzellik sağlıksız hiçbir şey ifade etmez."

 "Bir güzellik salonuna gidip dünyalar kadar para harcayabilirler ama konu bir sağlık taramasına geldiğinde nedense verilen her parayı gerektiğinden fazla düşünürler. Hem de aynı fiyata rağmen."

"Herkes hangi yaşta hamile kalmak istediğini konuşur ama bu hamile kalabileceğiniz varsayımı üzerine konuşulan bir şeydir. Sonrasında pişmanlıklar yaşamıyorsanız rutin kontrollerinizi yaptırmayı lütfen unutmayın."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaltxi

Aslında günümüzdeki insanlar diğer insanların onların dış görünüşleri hakkında ne düşündüklerini o kadar önemsiyorlar ki her şeylerini geri plana atıyorlar. Bu kötü huydan vazgeçin ve kendinize değer verin 🙋🏻🙋🏻

asir-sezgen

Evet her sene düzenli olarak tarama testlerinin yaptırılması çok önemli diyor uzmanlar. Bu konu için doktor arkadaşımın benimle paylaştığı makale. Bilgi paylaştıkça güzel oluyor.

cengizhan-cebe

Sonuç ? Kadın iyileşmiş mi amk onu da yazsaydınız ya ?

Gizli Kullanıcı

Yanlışlıkla beğendim yorumunuzu. Cevap yazmaktı amacım. İyi hoş böyle yorumları okuyorum ta ki okurken küfür içerikli kelimeler geçene kadar. Sayenizde okurken küfür etmiş oluyorum. Daha usturuplu olamaz mısınız?!

cengizhan-cebe

Haklısın özür dilerim.

ezgisen

her sene düzenli olarak giderim kontrollerimi yaptırırım ileride bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için. kendinizi ihmal etmeyin.

Başlıklar

JaponyaKanserhamile
Görüş Bildir