Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sadece Doktor Çocuğu Olanların Anlayabileceği 22 Şey

 > 
35bPAYLAŞIM

Yok öyle bal-kaymak hayat. Bazen gerçekten hasta olduğunuzda hüngür hüngür ağlayıp ailenizin hakkınızda endişelenmesini istersiniz. Ya da okuldan döndüğünüzde yemeğin hazır olmasını , sofraya tüm aile birlikte oturmayı...

1. Bir kere asla ama asla hasta numarası yapıp okulu ekmek sizin için söz konusu olmadı. Çünkü anında anladılar kolpanızı.

2. Evin her yerinde steteskop, asla kullanılmayacak tonlarca ilaç, son teknoloji tansiyon aletleri vb. var. Ve siz bunlara o kadar alıştınız ki, artık duyarsızlaştınız.

www.buzzfeed.com

3. Eğer babanız-anneniz doktorsa, muhtemelen büyükbabanız-anneniz de doktordur. Binevi aile işi yani. Ve sizden de aynısı beklenebilir.

www.buzzfeed.com

İlginiz olsun ya da olmasın, eğer doktor olmak isterseniz her zaman gönülleri hoş olacaktır.

4. Maalesef kütüphanenizde romandan ve kültürel bilgi içerikli kitaplardan çok tıbbi ansiklopediler, medicanalar falan yer alıyor.

www.buzzfeed.com

5. Arkadaşlarınız sürekli sizden anne - babanıza bir takım sağlık soruları sormanızı ister.

www.buzzfeed.com

Ya bizim komşunun çocuğunda şöyle bi şey var babana bi sorsana nolabilir en kötü?

6. Susmada bir dünya markasısınız. Çünkü anneniz / babanız önemli bir görüşme yapıyor olabilir.

www.buzzfeed.com

7. Sizin hiçbir zaman hastaneye gitmenize gerek olmadı, olmaz. "E yarılmış bu ? Hemen salonda hallederiz getir dikiş atalım."

www.buzzfeed.com

8. Babanızın / annenizin çalıştığı hastanedeki ekip sizi muhtemelen inciğinize ciciğinize kadar tanıyordur.

www.buzzfeed.com

Eh normal. Adamlar doktor bile olsa öğle yemeği konuları çocuklarının hangi okulu seçmesi gerektiği.

9. Sen doktor çocuğusun. Siz kesin zenginsinizdir.

Ama onlar devlet memuru canısı?

10. Onlar için erkenden uyanmak ya da uykuyu alamamak asla sorun olmadığı için, sizden de aynısını bekleyebilirler. Biraz disiplin!

11. Doktor ebeveyniniz sağolsun, hayatınızı idame ettirecek ve etrafınızdakilere nutuk atabilecek kadar yeterli ilaç bilgisine sahipsiniz.

12. Evin her yeri her zaman antin kuntin eşantiyon eşyalarla doludur. En az 1500 tane kullanılmayan kalem vardır mesela. Hala gelmeye de devam eder.

Gerçi bazen heyecanlı olabiliyor, kutudan ne çıkacağı konusu.

13. Film ve dizilerdeki kesip biçme sahneleri sizi tedirgin etmiyor çünkü bu sizin için gündelik hayatın bir parçası.

14. Medikal jargonunuz bayağı bir gelişmiş. Çünkü siz daha AMCA-HALA demeden ANESTEZİ, PROSPEKTÜS vs demeyi öğrendiniz.

15. Gerçekten zor bir durumda kaldığınızda size rapor yazacak doktor aramak zorunda kalmazsınız.Ya babanız / anneniz ya da onların arkadaşları şipşak durumu hallederler.

16. Veli toplantılarında fazla üzerinizden kötü söz söylenip, oynanmaz çünkü hocaların ara sıra ebeveynlerinize işi düşebilir ve arayı hoş tutmakta fayda vardır.

İnsanoğlu bu, ihtiyaçlar öncelikli tabii ki.

17. "Of baba çok mutsuzum ya yarın sınavım var." - " Yarın yaklaşık 9 saat sürecek ve en iyi ihtimalle felçle sonuçlanacak bir travma ameliyatım var. Otur çalış geçersin."

18. Hastaneye gitmeniz gerektiğinde asla ve asla sıra beklemek zorunda kalmamak.

Eğer çok idealist değilseniz tabii. Çünkü genelde hemşire bir "abla" ya da sekreter "teyze" hemen sizi tanıdık bir doktor "amcanızın" yanına götürüverir.

19. Ecza dolabına yeterli desteği sağlayabileceğin için ilkokulda Kızılay kolu olmak durumunda kalmak.

20. Etrafınızda herhangi bir tıbbi durumu olan birini bildiğiniz yeterli tabirlerle rahatlatmaya çalışmak, telkin etmek.

21. Anneniz doktorsa, "anne yemeği" kavramını unutun bir kere. Hem anne hem babanız doktorsa, sofraya tüm aile oturmak diye bir şey söz konusu olamaz. İkisinden biri mutlaka ameliyattadır.

22. Hastalık kaprislerinizin doktor ebeveyniniz tarafından "iyisin iyisin bir şeyin yok" diye pek sallanmaması.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sciencesoldier

düşünsene annenle babanın kardiyolog ve nörolog olduğunu oğlum tıp alemi ayaklarının altında ne güzel olurdu be

tc-tuana-bayar

anne baba doktor ise

buse-yuksekkayali

Genel olarak doğru da benim babam da doktor daha şimdiden üniversitede tıp seçme ne seçersen seç diyo sürekli 3. Madde yanlış bu yüzden çoğu doktor anne/baba çocuğunun doktor olmasını hatta sağlıkçı olmaksını hiç bir şekilde istemez

misafir27

ama doktorlar gerçekten zen,gn oluyo bnce :)))

buse-yuksekkayali

Benceyle olmuyo işte herkes tutturmuş bi doktorlar zengin doktorlar zengin yok öyle bişey yaa uzman doktorlar için hastanelerin dönerleri diğerleri için aile hekimliği olmasa doktorluğun maaşı da bi devlet memuru maaşı kadar sadece eğer bilmiyosanız konuşmayın bu konularda emin olun doktorların ve ailelerinin aşırı derecede rahatsız olduğu birşey sürekli böyle yargılanmak

kahize

zenginiz amk... hatta o kadar ki tuvalet kağıdı yerine amerikan doları kullanıyorum... klozetim som altından... arabam altın kaplama lamborcini.... arap şeyhimi sandın bizi amk...

misafir27

zengin sayılabilmek için klozotinizin som altından arabanızın altın kaplama lamborcini mi olması gerekiyor??

kahize

15 senedir mesleğin içindeyim bi tek arabam var.. ne ev ne arsa... var gersini sen düşün... ne kadar varlıklı doktorlar..

sciencesoldier

ilk başta aldıkları maaş 2000-2500 arası en uzmanı ki o da 40ından sonra oluyor. 10 binden biraz fazla alıyor yani senin anlayacağın zengin falan değiller. ama gelgelelim iyi standartlarda yaşıyorlar nedeni eşinin de çalışıp para biriktirmeleri ve çok harcaması olmaması. unutma ne kadar kazanırsan o kadar gider daha iyi standartlar için

denizovic

23. Eve gelen hastalar nedeniyle bulaşmasın diye odaya kapatılmak. 24. Telefonla arayan hasta yakınlarının bahaneyle sürekli seni sorması. 25. Aile ile birlikte tıp dizisi izleyememek herşeye eleştiri getirmeleri. 26. TUS, Doçentlik falan derken legolar eşliğinde geçen çocukluk.

Görüş Bildir