Sadece Bizim Memlekette Görülen Birbirinden İlginç Bu Olayları Okuyunca Resmen Kafanız Duracak

422PAYLAŞIM

Sahte peygamber olan o kadının müritlerine akıl fikir diliyorum!

Okey oynarken birbirlerinin kafasında aniden inek gören köylüler

İneğin bir suçu yok, kahvenin damı otla kaplı olduğu için hayvancağız oranın otlak olduğunu sanıp yoluna devam etmiş. Ama tabii Ethem Abi'nin de bir suçu yok, o da çift okeyi masaya koyarken kafasına inek düşmüş.

Nevşehir - 2001

"Eğlenmek bizim de hakkımız" diye düşünen lunapark bekçilerinin döne döne vefat etmesi

Göztepe Lunapark'ında 1977 yılında gerçekleşen bu olay trajikomik. Gece canları sıkılmış bekçilerin, "gel dostum dönen salıncağa binelim" demişler. Ancak bindikten sonra bir şekilde durduramamışlar aleti ve döne döne aramızdan ayrılmışlar.

"Dönüşüm muhteşem olacak" şarkısıyla ortalığın tozunu attıran Kadir Tapucu'nun Saddam Hüseyin'e durup dururken şarkı yazması

2000'lerin başında böyle bir olay yaşandı evet. "Saddam bir efsane, halk onu çok seviyor ve ben ona aşık oldum" diyerek şu sözleri yazdı Tapucu:

"Adın güzel, büyük komutan
Allah sizi korusun büyük yürekli
Biz ve bütün müslümanlar yanınızdayız
Küçük büyük bütün müslümanlar seni selamlıyoruz
Söyleyin ey Irak halkı
Vatanınızı ne kadar seviyorsunuz
İşte bu kadar işte"

Hollanda'yı protesto etmek isteyen bir grubunun hunharca portakal bıçaklaması

İzmit'te bulunan AKP'li bir grubun Hollanda'daki Türkleri sömürdüğünü öne sürerek kilolarca portakalı bıçaklama eylemi 2017 yılında yaşandı.

Dalağı alınan hastanın adeta ev eşyası gibi gibi kargolanan dalağının kargoda kaybolması

Film desen değil, gerçek desen inanmazlar ama yaşandı bu. Dalak büyümesi teşhisi sonucu alınan dalak, patoloji için standart kargoyla kargoya verilmiş. Yani annenizin size kışlık tarhana, bulgur gönderdiği bir kargo gibi düşünün, aynen öyle. Gitti adamın dalağı, bulunamadı. Sonra n'oldu biz de bilmiyoruz.

Düğünde kız tarafı ve erkek tarafından "siz bizden daha çok oynadınız" diye birbirine girmesi

Hatay'da yaşanan bu olay da komedi filmi gibi ama değil. Demek ki insan kendisinden daha çok eğlendiğini fark ettiği birilerini görünce gerçekten sinirlenebiliyor.

Temsili Noel Baba'yı "Sen kimsin lan?" diye sokakta kovalayan temsili yeniçeriler

BBP üyesi gençlerin Bolu'da yaptıkları bir mizansen, bir gösteri. Tabii ki olayın sonunda Noel Baba yakalanıyor ve kentten atılıyor temsili olarak.

Damat kahvesi adetinin afedersiniz bokunun çıkarılması sebebiyle isteme töreninden sonra ölen damat

Konya'da 2014 yılında yaşandı bu olay da. Gelin kızımız fazla gaza gelip kahvenin içine peynir, reçel, domates, tuz, yağ, şeker, yumurtanın sarısı ve bal koymuş. Damat gece mide ağrısıyla hastaneye bir gidiyor ki gıda zehirlenmesi geçirdiği anlaşılıyor ve maalesef kurtarılamıyor.

Kendisini peygamber ilan eden kadının erkek müritlerini "gökyüzünde nikahımız kıyıldı" diyerek yatağa atması

Bu coğrafyada bitmeyecek haberlerden bir tanesi de bu. Ancak bu sefer keramet sahibi olduğunu iddia eden kişi erkek değil, kadın. Üstelik gözüne kestirdiği erkekleri de bir bir ağına düşürmüş. Adamlar "adeta etkilenmiş gibiydim, nasıl oldu anlamadım" diye ifade vermişler. Neyse bi şey demiyorum...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oguz-yurtcu1

Abi bu millet niye böyle ya? İslam'a dair en temel dört beş bilgiden birisi Resul'ü Ekrem'in son peygamber olması, yani nasıl böyle bir şey yaşanıyor? Birini telefonla arayıp "ben Allah'ım ey kulum 45 dakika sonra yanındayım" diyerek dolandırmışlardı zamanında, yani haybeye yaşıyoruz. Şimdi açtım baktım alan kodunu da Mekke olacak şekilde ayarlamış. Allah Kabe'i Muazzama'da oturuyor galiba. Onlarca yüzlerce mehdimiz var bir tanesi geçen yıl vefat etti, yani inananları demiyor mu "hani deccal nerede, neden onunla savaşmıyorsun" diye? Öyle kuru kuru bizi kurtarmadan öldü hepsi.

Gizli Kullanıcı

Dolandırıcılara akıl vermek gibi olmasın ama bugün istesem ben bir grup insanı peygamber olduğuma inandırabilirim. İslam'da resul ve nebi ayrımı var. Kendisine kitap gönderilenler resul, gönderilmeyenler de nebi oluyor. "Hz. Muhammed son resuldü ama ondan sonra başka nebiler de geldi, ben de son nebiyim" desen buna ciddi ciddi inanacak milyonlar bulabilirsin. "Ya bu adam yalan mı söylüyor" diye kontrol etmek için açıp Kuran'ı okumazlar bile, senin "Kuran'da geçiyor" demen onların güvenip inanması için yeterli.

logicaldoor

Sen tarikatlardaki elemanların nelere inandıklarını duysan, bu söylediklerin bebe masalı gibi gelir. Herif tarikat şeyhinin azraili tokatladığına inanıyor ya. Birisi de çıkıp kerametim var demiş çok mu...

oguz-yurtcu1

Ya hadi Azrail tokatlamak keramettir, yedirirsin yine, köklü bir konsept keramet "halk dini" denen kültürde. Ben Allah'ım 45 dakika sonra orada olacağım diyen eleman bir de "Sana kimi istiyorsan göndereyim. Söyle hangi peygamberimi istersin?" demiş cevap beklemeden yanında Hazreti İsa, İbrahim peygamberler ve Veysel Karani ile gelmiş. Çok düşünceli. Bundan yıllar sonra birisi de "Hızır Aleyhisselam'ım gel benim işimi gör sevaba gir" diye dolandırmışlardı birini. 1000 tl para verip otobüs bileti almış. Yahu koskoca Hızır'ı otobüse bindirmek ne, uçak bileti istemez mi diye düşünür insan malum acelesi var :D Yalnız dolandırıcıda da dini bilgi zayıf, aleyhisselam saygı ifadesidir hiç Hızır kendinden öyle bahseder mi demiyor. Dolandırdığının zekasına bakınca gerek de yok sanki :(

pazartesi

Bir kadının bir erkeği yatağa atması için atraksiyona gerek yok ki. Sorması yeterli.

mr.nurse

o kadar haklısın ki ...

unicorn26

Her şeyin çivisini çıkardık millet olarak

Gizli Kullanıcı

Kız istemede kahveden ölen damat haberi yalan haberdi. Bir yerel haber sitesi trollüğüne böyle bir haber yaptı. Ulusal basındaki "gazeteci olmayan" sözde gazeteciler de sazan gibi atladı.

avci-kiz

Vay anasını sayın seyirciler

Görüş Bildir