Saatlerce Uğraşmaya Gerek Yok! Sadece 5 Dakikada Yapabileceğiniz Birbirinden Tatlı Saç Modelleri

178PAYLAŞIM

Bayram sabahı ya da 'kendinizi iyi hissetmek istediğiniz her an' için sadece 5 dakika ayırmanız yeterli.

Hem yetişkinler hem de çocuklar için pratik olduğu kadar güzel de olan saç modellerini listeledik.

1. Saçınızı her iki kulak arkasından ikili örgü yapın. Yaptığınız iki örgüyü önce tek tek lastikleyip, daha sonra birleştirerek ensede at kuyruğu yapın. İsterseniz bir eşarp bağlayarak da kullanabilirsiniz.

Bu modeli yapmanız 2 dakikadan fazla sürmeyecektir.

2. Kurdeleli çapraz örgü: Kuaförden çıkmış gibi halbuki yapması sadece 5 dakika!

  • Saçı resimdeki gibi 4'e ayırın. 

  • 4 ayrı at kuyruğu yapın ve ince bir lastikle sıkıca toplayın.

  • Daha sonra tepedeki 2 at kuyruğunu örün ve açılmaması için ucuna ince bir lastık takın.

  • Çapraz taraftaki at kuyruğuna bir kurdele yardımıyla bağlayın.

3. Bu çok şirin saç modeli için saçınızı yarım at kuyruğu yapın. Saçınızın arkasını görebilmek için iki ayna kullanmayı ihmal etmeyin. At kuyruğunu yaparken son seferde lastiği tam çevirmek yerine bir bombe oluşturacaksınız. Aşağıdaki videoda 2.dakikadan sonra detayı görebilirsiniz. Bu modeli yapmak sadece 2 dakikanızı alacak.

4. Herkesin bayılacağı bu saç modeli için önce saçınızı yandan ayırın. Daha sonra az saç olan tarafı 3'e ayırıp lastikle bağlayın. 3 ayrı örgü yapın. Saçın diğer tarafını topuz yapın ve örgülerle birleştirin.

Son olarak da elbisenize uyumlu bir kurdela ile süsleyin.

5. Çok naif bir saç modeli... Resimdeki gibi 2 örgü yapabileceğiniz gibi sayıyı arttırıp 4-5 tane de yapabilirsiniz. Renklendirmek isterseniz örgüyü ince renkli iplerle yapmayı deneyin ;)

Saçınızın iki tarafından ince örgüye başlayıp arka tarafta örgüleri birleştirin. Yapacağınız örgü sayısına göre 2 dakika ile 5 dakika arasında sürecektir.

6. Saçınızı yandan ayırın ve ön kısımdan ince bir tutam alıp lastikle bağlayın. Bir tutam daha saç alıp bağlamadan önce, bir önceki aşamada topladığınız saçı ikiye ayırın ve onu da lastikle tutturun. Bu şekilde 4 ya da 5 kere tekrar edin.

İsterseniz lastiklerin üzerine klipsli tokalar da takabilirsiniz.

7. Öncelikle saçı 5'e ayırın. İlk önce alnınızın üstünden bir tutam toplayıp bağlayın. Daha sonra ikinci ayırdığınız bölümü ona ekleyerek aşağı kadar inin. Tüm bölümler bitince kalan saçı uzunluğuna göre ince lastiklerle bağlayıp bombe görünümünü oluşturun.

Bu saçı yaparken saç ayrımlarının düzgün olmasına özen gösterin. Bunun için krepe taraklarının ince ucundan faydalanabilirsiniz.

Lastikleri taktıktan sonra resimdeki gibi gözükmesi için elinizle saçı açarak bombe görünümü vermeyi unutmayın. Her bir lastiği taktıktan sonra bu işlemi yapmalısınız.

8. Yapmaya başlayacağınız balık sırtı örgüyü, başınızın tam orta yerinde bırakıp düz örgüyle devam edin. Daha sonra saçınızı at kuyruğu yapıp lastikle bağlayın. Boşta olan örgüyü de lastiğin üzerine dolayın ve tel toka ile tutturun. Sadece 2 dakikanızı alacak!

9. Anne kız olarak aynı saç modelini yapmak isterseniz bu model çok uygun olacaktır.

  • Her iki yandan ikişer tane ince balık sırtı örgü yapın. 

  • Saçınızın önünü krepe tarağı yardımıyla biraz kabarttıktan sonra lastikle toplayın.

  • Topladığınız kısmı isterseniz ince ince örün ve birkaç saat bekledikten sonra açın. Böylece tatlı bir örgü dalgası da elde etmiş olacaksınız.

10. İtiraf edelim bu saçı yapmak 5 dakikadan biraz uzun sürebilir. Saçı düzgün ayırdığınızdan emin olarak işe başlayın. Önde V şeklinde ayırıp topladığınız bölümü 2'ye ayırarak arkadaki örgülü topuzlar ile birleştireceksiniz. Yanlardaki ince örgüleri yapmak tamamen size kalmış. Bu saçı yapmak için aşağıdaki videodan da yardım alabilirsiniz.

11. Bu kadar kolay bir saç ancak bu kadar tatlı gözükebilir. Saçınızı 3'e ayırın. Ortada lastikle topladığınız bölümü 2 eşit parçaya ayırıp yanda ayırdığınız saçlarla birleştirip toplayın. Üstüne sevdiğiniz klipsli bir toka takın veya renkli bir kurdele bağlayın.

Kaynak: @easytoddlerhairstyles

12. Düz sade bir örgüyü bir adet fular ile gösterişli bir hale getirebilirsiniz. Örgüyü kıyafetinize ve tarzınıza göre gevşek ve salaş yapabileceğiniz gibi; daha sıkı da örebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken, fuları başınıza takıp, üçlü örgü yapmak. Üçlü örgünün bir kolu fularınız olacak ;)

13. Ne kadar hoş gözüküyor değil mi? Oysa sadece ensede toplanmış bir at kuyruğu... At kuyruğunu kulaklarınızın kenarından hafif bollaştırarak bohem bir hava verebilir ve dilediğiniz renk bir eşarpla görüntüyü tamamlayabilirsiniz.

14. Saçınızı her iki taraftan örün ve ördükten sonra başınızın üzerinden diğer kulağınızın arkasına götürün ve toka yardımıyla sabitleyin. Aynı işlemi diğer tarafa da yapın. Dilerseniz bu örgüyü bir eşarpla da yapabilirsiniz.

Bu model için saçınızın uzun olması gerekiyor.

15. Saçınızı ortadan ikiye ayırın ve tepede iki topuz yaparak, kurdele veya tokalarla süsleyin.

Tüm Aile İçin Eğlence Zamanı: Çok Fazla Bilinmeyen Eğitici Kutu Oyunları - onedio.com
Tüm Aile İçin Eğlence Zamanı: Çok Fazla Bilinmeyen Eğitici Kutu Oyunları - onedio.com
Hem Çocuklar Eğlensin Hem de Anneler Biraz Nefes Alsın! İşte Ücretsiz Verilen Kurslar ve Sanat Etkinlikleri - onedio.com
Hem Çocuklar Eğlensin Hem de Anneler Biraz Nefes Alsın! İşte Ücretsiz Verilen Kurslar ve Sanat Etkinlikleri - onedio.com
Kendinizi Kötü Hissetmeyin! Çocukların Okul ve Ev İşlerinden Kendine Vakit Ayıramayan Annelere İyi Hissettirecek Öneriler - onedio.com
Kendinizi Kötü Hissetmeyin! Çocukların Okul ve Ev İşlerinden Kendine Vakit Ayıramayan Annelere İyi Hissettirecek Öneriler - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
heineken

Bir gün böyle bir galerinin işime yarayacağını hayal edemezdim. Madem karantinadayız. Bekle kızım, saçını yapacağım :) Babam saçımı yapmadı demezsin.

Görüş Bildir