Sadece 5 Sorudan Oluşan Bu IQ Testi, Kaç Yaşında Olduğunu Ortaya Çıkaracak!

-
Abone ol

Bu IQ testini geçmek için zekanın sınırlarını baya bir zorlaman gerekecek...

1. Başlıyoruz! Sadece 10 saniyen var 👇

2. Diyelim ki:

3. Şimdi de değişik olan sayıyı söyler misin bize?

4. Aşağıdaki 10 harften anlamlı bir kelime oluşturduğunda bu kelime aslında ne olmuş olur?

5. Son soru! İlk sorunun şıklarındaki kutucuklar ne renkti?

Sen 10-15 yaş arasındasın!

Tahminlerimize göre, senin yaşın 10-15 arasında bir şey. Açıkçası sana karşı dürüst olmak istiyoruz. Yaşından dolayı ve sorularımıza verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla sen, kendini geliştirmek için pek uğraşmıyorsun... Ama sen de haklısın. Sürekli okulda olmak zaman alan bir şey sonuçta. Pratik bir zekaya sahip olduğunu unutmayalım. Kendini geliştirmen için daha çok zamanın olacak unutma. :)

Sen 15-20 yaş arasındasın!

Tahminlerimize göre, senin yaşın 15-20 arasında bir şey. Şimdi eğri oturalım doğru konuşalım. Biraz acı olacak ama sana karşı dürüst olmak istiyoruz. Yaşından dolayı ve özellikle de sorularımıza verdiğin yanlış cevaplardan anladığımız kadarıyla sen, kendini geliştirmek için pek uğraşmıyorsun... Evet biliyoruz ki, okula gitmek zamanın çoğunu alıyor. Ama yine de kendine bir şekilde zaman ayırmak senin elinde. Neyse, daha gençliğinin baharındasın. Kendini geliştirmek için çokça vaktin olacaktır...

Sen 25-30 yaş arasındasın!

Tahminlerimize göre, senin yaşın 25-30 arasında bir şey. Verdiğin doğru cevaplardan anladığımız kadarıyla kendini geliştirmeye çok özen gösteriyorsun. Hatta bunun için ciddi bir zaman ayırdığını da söyleyebiliriz. Yeniliğe, gelişmeye son derece açık, ileri görüşlü birisin sen. Umarız ki hep böyle olur ve etrafındaki insanlara ilham vermeye devam edersin.

Sen 30-35 yaş arasındasın!

Tahminlerimize göre, senin yaşın 30-35 arasında bir şey. Sorularımıza verdiğin doğru cevaplardan anladığımız kadarıyla, ortalama insan zekasının bir tık üstündesin. Pratik zekanın yanında analitik düşünme becerin de bir hayli yüksek. Hızlı düşünebilmen ve akabinde bunu aksiyona dökmen de cabası. Umarız ki hep böyle olur, kendini geliştirmeye devam eder ve etrafındaki insanlara ilham vermeye devam edersin.

Sen 35-45 yaş arasındasın!

Tahminlerimize göre, senin yaşın 35-45 arasında bir şey. Sana sorduğumuz sorulara verdiğin doğru cevaplardan anladığımız kadarıyla sen kendini aşmış durumdasın. Yani şunu söylemeliyiz ki, senin zeka seviyen ortalamanın çoook ama çooook üstünde. Mantıksal düşünme yetinle, güçlü hafızanla, algoritmik hayal gücünle bambaşka bi seviyedesin sen. Senin için imkansız diye bir şey yok, sen bu hayata başarıyı son raddesine kadar tatmak için gelmişsin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ali-kayahan

ilk soru ne lan

wade-wilson4

İlk soruyu bilmeyenler ne sözelciliği ne sayılcalığı buna bahane edemez.İki alanda da gerizekalı olmak lazım.

ruhani

Yaş arttıkça IQ artıyor demek mi bu ? İnsan yaşlandıkça, zekasının bir bölümü yaratıcı fikirler üretmektense, günlük problemleri çözmeye ve alet edevat kullanımı gibi el yatkınlığının daha fazla olduğu alanlarda başarı sağlıyor. Bunu kristalize zeka-akışkan zeka olarak araştırabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki, evime tuvaleti tamir etmeye gelen usta benden daha zeki. Onedio'dan ricam, bu tarz işleri bilenlere yaptırmaları. Çok komik duruma düşüyosunuz :D

linda-samuel

35-45

emre-yenici

Tahminlerimize göre, senin yaşın 35-45 arasında bir şey. Sana sorduğumuz sorulara verdiğin doğru cevaplardan anladığımız kadarıyla sen kendini aşmış durumdasın. Yani şunu söylemeliyiz ki, senin zeka seviyen ortalamanın çoook ama çooook üstünde. Mantıksal düşünme yetinle, güçlü hafızanla, algoritmik hayal gücünle bambaşka bi seviyedesin sen. Senin için imkansız diye bir şey yok, sen bu hayata başarıyı son raddesine kadar tatmak için gelmişsin!

Görüş Bildir