Görüş Bildir

Rusya: TIR'ları Biz Vurmadık

Haberler
> Rusya: TIR'ları Biz Vurmadık

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Igor Konaşenkov, Azez'de insani yardım taşıdığı belirtilen TIR'ların Rus uçakları tarafından vurulmadığını öne sürdü.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Igor Konaşenkov

Rusya Savunma Bakanlığı, Kilis’in karşısındaki Suriye’nin Azez ilçesinde Türkiye’den insani yardım getirdiği belirtilen TIR’ların vurulmasının kendileriyle bir ilgisi olmadığını duyurdu.

Savunma Bakanlığı Sözcüsü General Igor Konaşenkov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk ve yabancı basında çıkan, konvoyun Rus uçakları tarafından vurulduğu şeklindeki haberlerin spekülasyon olduğunu savunarak, “Yayınlanan görüntülerde patlama yerinde herhangi bir krater görünmüyor. Uçaklar tarafından vurulmuş olsaydı, olay yerinde krater açılırdı. Ayrıca parçaların çevreye dağılması gerekirdi ki, böyle bir durum da yok” dedi.

'Kalıntılarının olması gerek'

'Kalıntılarının olması gerek'

Rus Sözcü, ayrıca patlama yerinde uçaktan düşen bombaların kalıntılarının olması gerektiğini belirterek, bu tür parçaların da olay yerinde bulunmadığını kaydetti.

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı'na beş kilometre uzaklıkta bulunan Halep'in Azez ilçesinde önceki gün TIR konvoyu vurulmuş, Suriyeli muhaliflere göre, Rus savaş uçaklarının bombardımanında en az 3 kişi hayatını kaybetmişti.

AA'nın yerel kaynaklara dayandırdığı haberinde ise, 7 tır şoförünün öldüğü, 10 kişinin yaralandığı ve 20 tırın yandığı belirtilmişti. Ajansa konuşan muhalif Şam Cephesi'nin saha komutanlarından Zekeriya Karslı da, ''Yardım tırlarına Rus savaş uçaklarının saldırdığını'' söylemişti.

Ajanslar ve Al Jazeera

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
23
4
2
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Gök tasıdır o zaman.