Görüş Bildir
Haberler
Rusya: Koronavirüsü Tedavi Edecek İlaç Geliştirildi

etiket Rusya: Koronavirüsü Tedavi Edecek İlaç Geliştirildi

Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA), yeni tip koronavirüsü tedavi edecek ilacın geliştirildiğini duyurdu. Ajans sıtmaya karşı kullanılan Meflokin ilacının bazında koronavirüs enfeksiyonunun tedavi şemasının geliştirildiğini belirtirken ajansın başkanı da ilacın değişen ağırlıktaki koronavirüs enfeksiyonu olan hastalar için etkili bir tedavi sağlayacağını söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sputnik'in haberine göre FMBA basın dairesi bir açıklama yaparak yeni tip koronavirüsü tedavi etmek üzere sıtmaya karşı kullanılan Meflokin bazlı yeni ilacın tanıtıldığını duyurdu.

"Sıtmaya karşı kullanılan Meflokin"

"Sıtmaya karşı kullanılan Meflokin"

Açıklamada, 'Rusya FMBA'ya ait 'Farmzashchita' Araştırma ve Üretim Merkezi, Çin’in ve Fransa’nın deneyimlerini göz önünde bulundurarak, sıtmaya karşı kullanılan Meflokin ilacının bazında koronavirüs enfeksiyonunun tedavi şemasını geliştirdi' ifadelerine yer verildi.

"Hastalar için etkili bir tedavi sağlayacak"

"Hastalar için etkili bir tedavi sağlayacak"

Çalışmaların Rusya Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs tedavi kılavuzuna eklenmesinin önerildiği belirtilen açıklamada, FMBA Başkanı Veronika Skvortsova’nın şu ifadelerine yer verildi:

'İlaç yüksek seçicilikle koronavirüsün hücre kültürlerindeki sitopatik etkisini bloke eder ve replikasyonunu (kopya edilmesini) önler, Meflokin’in immünsüpresif etkisi ise virüsün neden olduğu yangısal tepkisinin aktivasyonunu önler. Makrolid antibiyotik ve sentetik penisilinlerin eklenmesi sadece ikincil bakteriyel-viral bir sendromun oluşumunu önlemekle kalmayıp, aynı zamanda kan plazması ve akciğerlerdeki antiviral maddelerin konsantrasyonunun arttırılmasını sağlar. Bu, değişen ağırlıktaki koronavirüs enfeksiyonu olan hastalar için etkili bir tedavi sağlayacak.'

Açıklamada ayrıca koronavirüsün önlenmesi için de meflokin bazlı etkili ve güvenli bir şema geliştirmeye yönelik çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
453
119
31
16
14
13
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
nina K.

bize işlemez unutmayin ki tek ilac duadir arkadaslar evinizde dua edip sukur namazi kilin

'N'gin

s 400 ün yanında promosyon gönder