Görüş Bildir
Haberler
Robotlar İnsanoğlunu İşsiz mi Bırakacak?

Robotlar İnsanoğlunu İşsiz mi Bırakacak?

Caner
07.08.2014 - 13:19
İçeriğin Devamı Aşağıda

Robotlar İnsanoğlunu İşsiz mi Bırakacak?

The Pew Research Internet Project, 2000’e yakın uzmandan fikir alarak yaptığı araştırma kapsamında 10 sene içerisinde robot kullanımının işsizliğe nasıl bir etkisi olabileceğinin cevabını aradı.

Araştırmaya katkıda bulunan uzmanların yüzde 48’i, 2025 senesinde robot kullanımının işsizliği arttıracağını öne sürdü. Uzmanların yüzde 52’si ise robotların bazı başka sektörlerde iş fırsatları doğuracağı görüşünü paylaştı. Google’ın üzerinde çalıştığı insansız araba modelini ve Amazon’un uzun vadede posta dağıtımını insansız araçlarla yapmak istemesini örnek gösteren uzmanlar, bu alanlarda çalışan insanların uzun vadede işlerini kaybedeceklerini öne sürdü.

Bu fikre katılmayan uzmanlar ise uzun vaadede robotların yok edebileceği sektörlere karşılık yeni iş alanları açılmasında ve insanların bu alanlarda istihdam edilmesinde rol oynayabileceğini savundu.Robot teknolojisi ne kadar gelişirse gelişsin asıl olan insandır. Ve teknolojinin kullanımı nitelikli insan gücüne bağlıdır.

teknolojioku

Kaynak: http://www.teknolojioku.com/haber/rob...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Cem Türk

Bu konuyla ilgili günümüzde insanın yerini alabilecek robot teknolojisinde ne aşamada olduğumuzu şu yazımdan öğrenebilirsiniz : http://www.cemturk.net/blog/2... Devamını Gör

Onur Özen

Asimov'un kurallarını sorgulayacak türde bir yapay zekaya erişmedikçe insanoğlu robotlar tarafından işsiz bırakılamaz.