Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Next Station: Londra & İngiltere

Sanat
40PAYLAŞIM

1. Tatil Pusulası

İngiltere’nin başkenti ve dünyanın en ilginç, kültürel ve eğlenceli şehirlerinden biri olan Londra, şehir hayatının hareketliliğinin, renklerinin ve çeşitliliğinin tadına varmak isteyen öğrenciler için en ideal öğrenim mekânıdır.

2. Tatil Pusulası

Şehir içinde şaşırtıcı olarak atlı polisler bile yer alıyor.

3. Tatil Pusulası

Londra size her istediğinizi istediğiniz zaman yapmak gibi bir imkân sunar.

4. Tatil Pusulası

Birçok yerde eğlence mekânları yer almaktadır. Yıllar boyu farklı dil, din, ırktan insanları içinde bulundurup kültürlerini kaynaştıran Londra; havasının tüm kasvetine rağmen yaşamaktan zevk alınabilecek, cıvıl cıvıl, renkli bir şehirdir.

5. Tatil Pusulası

Ünlü parlemento binası, herkesin kendisini özgürce ifade edebildiği Hyde Park, nöbet tutan askerleriyle ünlü Londra Kulesi, yılbaşı kutlamalarının sembolik adresi Trafalgar Meydanıdır.

6. Tatil Pusulası

Atatürk de dahil dünya tarihinde yer edinmiş ünlülerin canlandırma heykellerinin bulunduğu Madame Tussaud’s Müzesi ve tabiî ki Buckingham Sarayı Londra'nın tüm dünyanın ilgisini çeken değerleridir.

7. Tatil Pusulası

Tüm bu özelliklerinin yanında Londra, şüphesiz İngilizce eğitiminde en uzman ve yüzlerce dil okulunu barındırarak dünyada İngilizce eğitiminin 1 numaralı merkezi olmasıyla da İngiltere'nin en çok rağbet edilen şehridir.

8. Tatil Pusulası

Londra ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir nokta şehirdeki yabancıların fazlalıgıdır. Londra’da İngiliz bulamamak imkânsızdır. Her an her yerde karşınıza mutlaka bir ingiliz çıkacaktır. Bu kültürel prizmanın bir sonucu olarak Londralılar yabancılara karşı büyük ölçüde toleranslıdır.

9. Tatil Pusulası

Bu şehre yerleşmiş yabancılar öğrenciler ya da turistlere kollarını açan Londralılar, her gününüzü ayrı bir macera gibi yaşamanıza yardımcı olacaktır.

10. Tatil Pusulası

LONDRA’DA NELER YAPABİLİRSİNİZ

 • Dünyaca ünlü balmumundan heykellerin bulunduğu  Madam Tussauds müzesinde aralarında Atatürk’un de bulunduğu ünlülerin birebir benzerleriyle resim çektirebilirsiniz.

 • Hyde Park’ta ata binmeyi, gölde deniz bisikletiyle ya da kayıkla dolaşabilirsiniz.

 • Thames nehrindeki tekne turlarına katılabilirsiniz.

 • Piccadilly meydanındaki yetenekli ressamlara portrenizi yaptırabilirsiniz.

 • Covent Garden’daki Sokak gösterilerini izleyebilirsiniz.

 • Çin Mahallesi’ni mutlaka görmelisiniz.

 • Oxford Street’te dolaşbilir, dilediğinizi bulabilirsiniz.

 • Camden Town’da yeni ve ikinci el sıradışı kıyafetler satan mağazaları gezebilirsiniz.

 • Yükseklik korkunuz yoksa mutlaka “Londan Eye” adı verilen dev dönmedolaba binip şehri135 metre yükseklikten Londra’yı seyredebilirsiniz.

 • İki katli üstü açık otobüslerle şehir türü yapabilirsiniz.

 • Trafalgar meydanında kuşları besleyebilirsiniz.

 • Buckingham sarayındaki geleneksel kıyafetli saray nöbetçilerini, Big Ben’in ihtişamını ve Londra’nin dünyaca ünlü müzelerini gezebilirsiniz.

 • Londra’daki showlar dünyaca ünlüdür, birçok müzikal, tiyatro ve baleden size en uygununu seçip harika bir gece yaşayabilirsiniz.

 • Hyde parkta Pazar günleri serbest kürsüye gidip dilediğiniz gibi konuşabilirsiniz.

11. Tatil Pusulası

Biz araştırmamızı yaptık, şimdi söz sırası sizde, erken rezervasyonlardan yararlanmak istiyorsanız altaki yazıya tıklamanız yeterli. 

TATİLPUSULASI.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir