Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Riddikulus! Harry Potter Evrenindeki Akıl Almaz Saçmalıkları Masaya Yatırıyoruz

-
Abone ol

Tamam, çok seviyoruz ama bunları da görelim. 

Darılmaca gücenmece yok!

1. Hukuk sistemi tam bir saçmalık. Hapse gidiyorsan mutlaka Azkaban denen işkence yuvasına gidiyorsun.

10 kişiyi öldürsen de, kritik bir yalan söylesen de ceza aynı. Mahkemeler de zırva. Belli bir mevzuata göre değil de mahkemedeki çoğunluk ne düşünüyorsa o karar alınıyor.

2. Quidditch sahası çok büyük. O kadar büyük bir sahada maç falan takip edilmez. Quaffle’ı takip etmeyi bırak, “Harry’nin başı dertte” gibi tespitler bile gerçek dışı.

3. Koca İngiltere’de bir tane büyücülük okulu var.

images.ctfassets.net

İngiltere’de bugün 2.4 milyon öğrenci mevcut. Yani nüfusun yaklaşık %3’ü öğrenci. Hogwarts’da 1500 öğrenci olsa, aynı hesaba göre İngiltere’de 50 bine yakın büyücü mevcut demektir. Bu büyücüler nerede yetişiyor, nasıl eğitim görüyorlar?

4. Hogwarts’da her dersin yalnızca 1 öğretmeni var. Yani tüm sınıflara aynı dersi tek bir öğretmen veriyor. Okulda 1500 öğrenci olsa, bu kadar öğrenciye 7 tane öğretmen nasıl eğitim verebiliyor?

5. Weasley evinde büyüyle bulaşık yıkama olayını görüyoruz. Aynı şekilde Hogwarts yemekleri de büyüyle oluşturuluyor.

Eğer büyücüler bu tarz şeyleri büyülere yaptırabiliyorsa büyücülerin çalışmaya ya da para kazanmaya neden ihtiyacı var?

6. Büyüler asla daha iyi bir dünya için kullanılmıyor.

Bir suçu ortaya çıkarmak ya da önlemek için işe yarayabilecek zibilyon kadar büyü varken bunlar asla kullanılmıyor ve aksiyon almak için mutlaka dünyanın birbirine girmesi bekleniyor.

7. Hogwarts’ta insan kaynakları nasıl yürüyor? Öğretmenler sık sık değişiyor ve bu insanlar neye göre bu görevlere uygun görülüyorlar?

Karanlık sanatlara karşı savunma öğretmenlerinin büyük çoğunluğu sorunlu ve yetersiz tipler olmasına rağmen neden kimsenin Hogwarts’a olan güveni azalmıyor?

8. Görünmezlik pelerini hiçbir büyüyü geçirmiyor ama Moody’nin büyülü gözü pelerinin içini görebiliyor. Hani büyü geçirmiyordu?

9. Öğrencileri puanlama olayı çok keyfi. Okuldaki binaların başındaki hocalar var ve her öğrenciye kafalarına göre puan verebiliyorlar.

O zaman her öğretmen kendi binasının öğrencilerine kıyak geçip yıl sonunda binasını birinci yapabilirdi. Ya da yıl sonuna yakın büyük numaralar, hileler dönebilirdi.

10. Büyücüler zamanda geriye gidip olayların akışını değiştirebiliyor fakat elim olaylarından ardından bu yöntem nedense asla kullanılmıyor.

11. Ateş Kadehi’nde 422. Dünya kupasına tanık oluyoruz.

Bu özel olay Muggle dünyasındaki gibi 4 yılda bir gerçekleşiyor olmalı. Bu hesaba göre ilk Dünya kupasının M.Ö. 309’da oynanması gerekiyor fakat kitaptaki bilgiye göre 1473’te oynanmış. O halde her yıl Dünya Kupası’nın gerçekleşmesi gerekiyor fakat Ateş Kadehi dışındaki hiçbir yıl bu turnuva büyücülük dünyasının ilgisini çekmiyor.

İşte böyle...

Sizin de gözünüze çarpan saçmalıklar varsa, yorumlarda belirtin!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hipergrafi

Bana saçma gelen şuydu. Azkaban Tutsağında Sirius hapisten kaçıyor. Masumyetini anlatmak, Scabers'i yakalamak ve vaftiz babası olarak yanına almak için Harry'e ulaşmak istiyor. Buraya kadar gayet güzel de, niye insan kılığında karşısına çıkıp "Gel bak Harry, ben ailene ihanet etmedim baban benim kardeşten öte dostumdu. Ron'un faresi Scabers'i getir her şeyi anlatacağım" deyip yardımını almıyorda gece vakitlerinde tenha köşelerde at kadar siyah bir kuduz köpek şeklinde karşısına çıkıp saldıracakmış gibi dişlerini göstererek hırlıyor çocuğa! Kaçar tabi, yanına gidip konuşmayımı deneyecek. Tamam fantastik filmde mantık aranmaz ama bu kendi içinde çelişebileceği anlamına da gelmez. Bir mantığa oturt o hırlamayı. Ne bileyim Scabers'in yanlarında olduğu bi anda olsun o hırlama olayı mesela. Her şey ortaya çıktığında da o saldırganca yaklaştığı anı hatırlatıp "Korkutmak istemezdim. Scabers'i görünce öfkeme yenik düştüm" diyerek açıklasaydı.

chatnoir

herkes büyücü değil ki yani tüm öğrencileri hesaplamak mantıksız olur

chatnoir

pardon yanlış anlamışım

batuhan-karalti

bir potterhead olark bunu yazıyorum Hogwarts dışında Durmstrang,Beauxbatons,Ilvermorny ve 2-3 tane daha büyücülük okulu var. filimi düzgün izlersen anlarsın neden kulanmadıklarını Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore: zaman döndürücü yü yanlış kulanan büyücülerin sonu pek iyi olmadı 3.filim azkaban kaçağında bunu diyodu. iyi allahtan matematiğin varmış ama o da yanlış . .d ayn ayn kerdeşim öğrencilere keyfi puan veriliyor ayn sadece tek bi hoca giri yo onlara ayn baya mantıklı ya baya. o seçim Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore neye göre seçiyo bilmiyorum ama karanlık sanatlara karşı savunma dersine giren her öğretmenin sonu kötü biti yo. Quidditch sahası evet kocaman ama süpürge ile oynuyolar bizim gi aykla oynanmıyo. JK.ROWLİNGEYER BU MAKKALEYI OKUSAYDI ANNANIZI SEİKER Dİ EMİN OLUN BUNDAN!!!

batuhan-karalti

bu yazanaın ben aq koyum çıldırdım aq ya

ecesenakaratas

Hogwarts dışında Durmstrang,Beauxbatons,Ilvermorny ve 2-3 tane daha büyücülük okulu var. Ayrıca Hogwarts yemekleri büyü ile yapılmıyor,mutfakta ev cinleri çalışıyor. Sadece filmlerden yola çıkılarak oluşturulduğu belli. Kitaplar filmlerin 2-3 katı bilgi içeriyor arkadaşlar. İlk önce kitapları okuyun. Hayali bir dünya üzerine kurulmuş bir hikayede mantık hatası olması normal. Ki günlük yaşantıyı ele alan kitaplarda bile hatalar oluyorsa Harry Potter’da -özellikle filmlerde- illa ki hata olur.

Görüş Bildir