Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Riddikulus! Harry Potter Evrenindeki Akıl Almaz Saçmalıkları Masaya Yatırıyoruz

-

Tamam, çok seviyoruz ama bunları da görelim. 

Darılmaca gücenmece yok!

1. Hukuk sistemi tam bir saçmalık. Hapse gidiyorsan mutlaka Azkaban denen işkence yuvasına gidiyorsun.

10 kişiyi öldürsen de, kritik bir yalan söylesen de ceza aynı. Mahkemeler de zırva. Belli bir mevzuata göre değil de mahkemedeki çoğunluk ne düşünüyorsa o karar alınıyor.

2. Quidditch sahası çok büyük. O kadar büyük bir sahada maç falan takip edilmez. Quaffle’ı takip etmeyi bırak, “Harry’nin başı dertte” gibi tespitler bile gerçek dışı.

3. Koca İngiltere’de bir tane büyücülük okulu var.

images.ctfassets.net

İngiltere’de bugün 2.4 milyon öğrenci mevcut. Yani nüfusun yaklaşık %3’ü öğrenci. Hogwarts’da 1500 öğrenci olsa, aynı hesaba göre İngiltere’de 50 bine yakın büyücü mevcut demektir. Bu büyücüler nerede yetişiyor, nasıl eğitim görüyorlar?

4. Hogwarts’da her dersin yalnızca 1 öğretmeni var. Yani tüm sınıflara aynı dersi tek bir öğretmen veriyor. Okulda 1500 öğrenci olsa, bu kadar öğrenciye 7 tane öğretmen nasıl eğitim verebiliyor?

5. Weasley evinde büyüyle bulaşık yıkama olayını görüyoruz. Aynı şekilde Hogwarts yemekleri de büyüyle oluşturuluyor.

Eğer büyücüler bu tarz şeyleri büyülere yaptırabiliyorsa büyücülerin çalışmaya ya da para kazanmaya neden ihtiyacı var?

6. Büyüler asla daha iyi bir dünya için kullanılmıyor.

Bir suçu ortaya çıkarmak ya da önlemek için işe yarayabilecek zibilyon kadar büyü varken bunlar asla kullanılmıyor ve aksiyon almak için mutlaka dünyanın birbirine girmesi bekleniyor.

7. Hogwarts’ta insan kaynakları nasıl yürüyor? Öğretmenler sık sık değişiyor ve bu insanlar neye göre bu görevlere uygun görülüyorlar?

Karanlık sanatlara karşı savunma öğretmenlerinin büyük çoğunluğu sorunlu ve yetersiz tipler olmasına rağmen neden kimsenin Hogwarts’a olan güveni azalmıyor?

8. Görünmezlik pelerini hiçbir büyüyü geçirmiyor ama Moody’nin büyülü gözü pelerinin içini görebiliyor. Hani büyü geçirmiyordu?

9. Öğrencileri puanlama olayı çok keyfi. Okuldaki binaların başındaki hocalar var ve her öğrenciye kafalarına göre puan verebiliyorlar.

O zaman her öğretmen kendi binasının öğrencilerine kıyak geçip yıl sonunda binasını birinci yapabilirdi. Ya da yıl sonuna yakın büyük numaralar, hileler dönebilirdi.

10. Büyücüler zamanda geriye gidip olayların akışını değiştirebiliyor fakat elim olaylarından ardından bu yöntem nedense asla kullanılmıyor.

11. Ateş Kadehi’nde 422. Dünya kupasına tanık oluyoruz.

Bu özel olay Muggle dünyasındaki gibi 4 yılda bir gerçekleşiyor olmalı. Bu hesaba göre ilk Dünya kupasının M.Ö. 309’da oynanması gerekiyor fakat kitaptaki bilgiye göre 1473’te oynanmış. O halde her yıl Dünya Kupası’nın gerçekleşmesi gerekiyor fakat Ateş Kadehi dışındaki hiçbir yıl bu turnuva büyücülük dünyasının ilgisini çekmiyor.

İşte böyle...

Sizin de gözünüze çarpan saçmalıklar varsa, yorumlarda belirtin!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ecesenakaratas

Hogwarts dışında Durmstrang,Beauxbatons,Ilvermorny ve 2-3 tane daha büyücülük okulu var. Ayrıca Hogwarts yemekleri büyü ile yapılmıyor,mutfakta ev cinleri çalışıyor. Sadece filmlerden yola çıkılarak oluşturulduğu belli. Kitaplar filmlerin 2-3 katı bilgi içeriyor arkadaşlar. İlk önce kitapları okuyun. Hayali bir dünya üzerine kurulmuş bir hikayede mantık hatası olması normal. Ki günlük yaşantıyı ele alan kitaplarda bile hatalar oluyorsa Harry Potter’da -özellikle filmlerde- illa ki hata olur.

capulcu-umutcan-yalcin

yemekler büyü ile yapılmıyor.o yemekleri mutfaklarda ev cinleri yapıyor. büyü ile sadece çağırılıyor. Harry potter da olsa orada bile hiçbir şey yoktan var edilemez.bunu dumbledore da açıklıyor.

hopewomen

İngilterede 1 tane yok.Hogwarts en iyisi.Hatta ateş kadehinde 3 okul gösteriliyor.Beauxbatons,Durmstrang,Hogwarts...Ve lütfen sadece filmini izleyip yorum yapmayın.Kitabını da okumayı deneyin.Kitapta herşey çok açık anlatılıyor.Lütfen bilip bilmeden konuşmayın

eylul-yoldan

İngiltere de bir tane var o da HOgwarts Beauxbatons Fransa da Durmstrang da Almanya da ve bu kitapta açık açık belirtiliyor

kerem-pek

olayı sırf buyu olan 7 kıtap 8 fılmlık mılyarlarca kısının sevdıgı o kıtabın GERCEKCI OLMAYAN kısımlarını ortaya cıkarıp butun buyusunu bozdun sımdı. yanı hersey gercekcı ucan supurgelerde bıyerlerı acımadan nasıl oturabıldıklerı bıle !!! sen hıc byuk takımlarının stadyumlarını gordunmu ve supurgesınden dusmek uzere olan bırını ve kendı bına renklerınde gıyındıklerı ve arayıcı konumunda durdugu ıcın onun harryden baskası olamıycana gore... bu sadece senın gercekcı degıl goruslerınden bırının acıklamasıydı. dıerlerınede varda basım agrıyo ugrasamıcam bı el atın arkadaslar.

lpscallistotr

Riddicolous! Sayın üyenin tüm saçma hatalarını masaya yatırıyoruz! Tamam seviyoruz ama... Alınmaca gücenmece yok! 1) DOĞMAK 2)ONEDİOYA ÜYE OLMAK 3)HARRY POTTERA KİN BESLEMEK 4)HARY POTTERIN SADECE FİLMLERİNİ İZLEYİP O HATALARDAN PRİM KASMAK 5) ÇENESİNİ KAPAMAK VEYA ÖLMEK ARASINDA OLAN BASİT BİR SEÇİMİ BİLE YAPAMAMAK Siz hangi hataları fark ettiniz? Yanıt olarak yazın!

Görüş Bildir