Görüş Bildir
Haberler
"Quaresma'nın Gelmesi Aklıma Şimdi Yatıyor"

"Quaresma'nın Gelmesi Aklıma Şimdi Yatıyor"

Batuhan
14.07.2015 - 12:51
İçeriğin Devamı Aşağıda

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Siyah beyazlı kulübün eski futbolcularından Ricardo Quaresma'nın tekrar transfer edilmesinin aklına yattığını söyledi.

Beşiktaş Kulübü ile İkinci Lig Beyaz Grup takımlarından Bayrampaşaspor Kulübü arasındaki işbirliği anlaşması imza törenine katılan Başkan Orman, transferlerle ilgili soruları cevapladı. Beşiktaş'ın transfer gündeminde yer alan eski futbolcularından Quaresma'nın takıma tekrar transfer olup olmayacağı sorusuna cevap veren Başkan Fikret Orman, teknik direktör Şenol Güneş ile görüştüklerini de belirterek, şöyle cevap verdi:

'Bu konu hakkında fazla konuşmak istemiyorum. Beşiktaş ilkeleri ile yönetilen bir kulüptür. İlkelere uyulduğu, takım oyuncusu olunduğu ve mali sürece uyulduğu süre içinde bu transferin yapılmaması için hiçbir neden yok. Biz taraftarlar istedi diye ne bir futbolcu alırız, ne bir futbolcu göndeririz. Üç yıl önce gönderilen Quaresma'nın gitmesi ne kadar doğru geliyorsa bugünkü Beşiktaş'ın takım haliyle bütünlük sağlanırsa, mali ilkeler yerine gelmesi halinde bu transfer aklıma yatıyor. Şu anda görüşmeleri yapıyoruz. Olursa iki taraf için hayırlısı olur. Biz kendi noktamızdan bir santim ileriye gitmeyeceğiz.'

Başkan Fikret Orman, Quaresma'nın transferinde Porto Kulubü'ne küçük bir bonservis bedeli ödeyeceklerini kaydetti.

'ÜÇ TRANSFER YAPACAĞIZ'

Öte yandan Beşiktaş'ın transfer gündeminde yer alan Macar sol kanat oyuncusu Dzsudzsak ile Quaresma'nın birlikte tranfserinin olup olmayacağı sorusuna ise Başkan Orman, 'Macar oyuncu ilgilendiğimiz oyuncu ama Quaresma ile ikisi birden gelmez. Beşiktaş'ın fazla oyuncusu var. Biz bütçemize göre planlama yapıyoruz.' diye cevap verdi.

Başkan Fikret Orman, transfer döneminde kadrolarına üç oyuncuyu dahil etmek istediklerini isimlerin birkaç gün içinde netleşeceğini kaydetti.

MARİO GOMEZ'İ ALLAH SAHİBİNE BAĞIŞLASIN

Bu arada Beşiktaş'ın transfer gündeminde yer alan Mario Gomez sorularına ise Başkan Orman, 'Mario Gomez iyi futbolcu Allah sahibine bağışlasın.' diye farklı bir cevap verdi.

SERDAL ADALI'NIN BAŞKANLIK AÇIKLAMALARI

SERDAL ADALI'NIN BAŞKANLIK AÇIKLAMALARI

Beşiktaş mali genel kurulunda Başkan Fikret Orman'ın 'Eğer erken seçim istiyorsanız. Sandığı önünüze koyarız.' açıklamalarının ardından Beşiktaş Kulubü'nün eski yöneticilerinden Serdal Adalı'nın yapmış olduğu açıklamalar konusunda şunları dile getirdi:

'Benim genel kurulun önünde söylediğim bir laf var. 'Seçim yaparız' demedim. Olayları çarpıtmasınlar. 'Seçim istiyorsanız o zaman sandığı koyarız. Sandıktan kaçmayız' dedim. Beşiktaş'ın menfaatleri ne gerektiriyorsa yaparız. Ancak yaz döneminde teknik direktör seçimi, transfer dönemi, stadın bitmesi bekleniyor. Bunların hepsi yaz döneminde yapılması gerekiyordu. Böyle olunca bu dönem içerisinde yapmayı doğru bulmadık. Biz baskın seçim de yapmıyoruz. Ekim ayında sandığı koyacağız. Muhalefet tarafı şimdi seçimi mayısta yapmak istiyor. İki seçim yapacağımıza tüzüğü değiştirip tek seçim yaparız. Ona göre hareket ederiz. El mi yaman bey mi yaman görürüz.' dedi.

FENERBAHÇE DERBİSİNE STADI YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

FENERBAHÇE DERBİSİNE STADI YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Vodafone Arena Stadı'nı gelecek sezon oynayacakları Fenerbahçe derbisine yetiştirmek istediklerini kaydeden Başkan Orman, 'Stat konusunda herkes konuşuyor. Ancak çalışan bir tek biz yöneticileriz. Stadı bitirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Fenerbahçe ile oynayacağımız derbi maçına yetiştirmeyi kendimize hedef koyduk.' dedi.

Yeni sezonun ilk üç haftasında kendi sahalarında oynayacakları karşılaşmaları dışarda oynamak için Futbol Federasyonu'na müracaatta bulunduklarını da açıklayan Beşiktaş Kulübü Başkanı, sözlerini şöyle sonlandırdı:

'Gerekli girişmeleri yaptık. Eğer olumsuz sonuçlanırsa, Başakşehir Kulübü bize stadını verdi. Trabzonspor derbisi ve UEFA maçlarını Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız. Ancak nihai hedef Vodafone Arena'yı bitirmek istiyoruz.'

CHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0