Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu Anlatıyor: Pedofil Bireyler Çocuklara Yaptıklarının Yanlış Olduğunu Düşünmüyor!

-

Pedofili, pais (çocuk) ve philia (sevgi, arkadaşlık) kelimelerinin birleşmesiyle oluşan bir sözcüktür ve çocuklara karşı cinsel ve duygusal yönelime sahip olan bireyleri anlatır. Bir tür çocuk sevgisi anlamına gelse de tabii ki normal bir sevgi değildir. Altında pek çok neden yatan ve kompleks bir hastalık olan pedofilinin kesin bir tedavisi yoktur. Dürtü ve davranışlarını kontrol altında tutmalarına yönelik önlemler alınabilir elbette ama toplum olarak -acı olsa da- bu hastalığı yakından tanımaya ihtiyacımız var. Çünkü bu bireyler çok yakınımızda; onlar komşularımız, arkadaşlarımız, öğretmenlerimiz, doktorlarımız, akrabalarımız, hatta çekirdek aile içindeki annelerimiz, babalarımız, kardeşlerimiz... 

Son günlerde basına yansıyan ve pedofilinin aslında ne kadar yaygın olduğunu gösteren haberlerin ardından tepkilerini ortaya koyan kanaat önderlerinin uğraşlarına rağmen, çocuklar istismarcılara karşı savunmasızlar... 

Bütün bunların üzerine, Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu Twitter hesabından pedofil bireylerin özelliklerini sıraladı. Biz de sizler için derledik...

Geçtiğimiz haftalarda Adana'da bir sapığın 3 yaşındaki bir çocuğa tecavüz etmeye kalkıştığı,

Adana'da Bir Sapık, Üç Yaşındaki Çocuğa Tecavüze Kalkıştı! Sosyal Medya Haykırıyor: #TecavüzeKarşıYasaİstiyoruz - onedio.com
Adana'da Bir Sapık, Üç Yaşındaki Çocuğa Tecavüze Kalkıştı! Sosyal Medya Haykırıyor: #TecavüzeKarşıYasaİstiyoruz - onedio.com

Ve Antalya'da bir babanın 4,5 yaşındaki kızına 1,5 yıl boyunca tecavüz ettiği haberleri basına yansımıştı:

4.5 Yaşındaki Kızına 1.5 Yıl Tecavüz Etmiş! Peki 'Nasıl Olur da Bu Aşağılık Yaratık Tutuklu Değil?' - onedio.com
4.5 Yaşındaki Kızına 1.5 Yıl Tecavüz Etmiş! Peki 'Nasıl Olur da Bu Aşağılık Yaratık Tutuklu Değil?' - onedio.com

Haberlerin ardından özellikle sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyümüş, yasal yaptırımların eksik kaldığı gündeme gelmişti.

Cinsel istismarda bulunanların ceza almamaları ve toplumsal hayatın içinde yer alarak yaşamlarına devam etmeleri pek çok kesim tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Kamuoyunun vicdanını sızlatan bu haberlerin ardından akademisyen ve yazar Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, Twitter hesabından pedofil bireylerin özelliklerini anlattı.

Aynı zamanda 2002 yılında bir suikast sonucu öldürülen Necip Hablemitoğlu'nun eşi olan Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, 2008 yılında Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü'nün kuruluşunda yer aldı; 2015'te Hablemitoğlu Ankara Enstitüsü'nü kurdu. 

Aile ve yas danışmanlığı yapıyor ve halen Lefke Avrupa Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Pedofillerin inkar eğiliminde olduklarını ve genellikle çocuğun yanlış anladığını söylediklerini belirten Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu'nun tweet'leri şöyle:

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, sır saklayan ve sevgiye muhtaç olan çocukların pedofillerin hedefinde olduğunu belirtiyor. Çocukları istismardan koruyabilmek için içeriğimizi inceleyebilirsiniz:

Çocuk İstismarını Önlemek Elimizde! Çocuğunuzu Suistimal Edilmesinden Nasıl Korursunuz? - onedio.com
Çocuk İstismarını Önlemek Elimizde! Çocuğunuzu Suistimal Edilmesinden Nasıl Korursunuz? - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gizemyeniklerr

pislikler şeytanlar hasta ruhlular

ali-ozdemir

eşcinsellik doğuştan geldiği için suç olmadığı gibi pedofili olma durumuda bir suç sayılamaz.aynı şey heteroseksüellik içinde geçerlidir.hetereseksüellik ne kadar doğalsa pedofili olma durumuda o kadar doğaldır

deniz0duru

Eğer bir birey, yaptığı yanlışı doğru olarak görüyorsa, bu ruhsal bir hastalıktır. yanlış olduğunun farkındaysa hastalık değildir. Hablemitoğlu, bir şeyi meşrulaştırmaya çalışmıyor. yani yanlış değil demiyor, yanlış olduğunu düşünmüyor diyor. anladınız mı?? arada fark var; eğer bir hastalıksa, birey böyle bir insana dönüşmeden dönüşüm önlenebilir veya sonrasında tedavi edilebilir. ama eğer hastalık değilse, kişi psikolojisi bozulmayacak bir hayat geçirse dahi, fırsatını bulduğunda bu yanlışı yapacak demektir.

quentynmartell

Rahatsızlığa sahipler diye kabul edilip dünya pedofili kongresinide yaparlar artık. Bazı grupların kendi seçimleri olsun ve ya olmasın toplumdan silinmesi gerekiyor. İnsan hayatının kutsallığına inanırım ancak hayatın kutsallığına saygı duymamış birinin de hakkı elinden alınmalıdır.

quentynmartell

herkes kendi şeyini suçunu rahatsızlık olarak kabul etmeye başladı işte cocuk tacizcisinin eğitimli ve biraz daha iq su yüksek hali pedofili işte. Yakında bunları tacizci de saymazlar.

Görüş Bildir