Görüş Bildir
Haberler
PKK'nın "Eyalet" Sorumlusu Öldürüldü

PKK'nın "Eyalet" Sorumlusu Öldürüldü

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde dün PKK'lılarca çıkan çatışmada, örgütün sözde Van eyaleti Kavaklı sorumlusu 'Andok' kod adlı Barış Tekçe öldürüldü.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bölgedeki güvenilir kaynaklara göre, hava destekli operasyon şöyle gerçekleşti: Hakkari-Çukurca yolunda dün saaat 08.00'den itibaren patlayıcı araması başlatan askerler, Şine köprüsü ile Doğanlı mahallesi arasında kalan bölgede saat 09.00 sıralarında bir grup PKK 'lının yolu iş makinesiyle kazdığını saptadı.

Teröristlerin yolun belli noktalarına mayın yerleştirdiklerini ve köprüyü tahrip etmeye çalıştıkları belirlenince, güvenlik güçleri müdahele etti.İnsansız Hava Aracıyla bölgede sivil şahısların olmadığının teyit edilmesi üzerine bölgeye taarruz helikopterleri de sevk edildi. Çıkan çatışmada Van Eyalet sorumlusuna bağlı örgütün sözde Van Eyaleti Kavaklı Sorumlusu 'Andok' kod adlı Barış Tekçe ölü ele geçti. Bu PKK'lının, Hakkari- Çukurca yolunu bir hafta süreyle kapatan grubun lideri olduğu belirlendi.

"Kavaklı Sorumlusu" İdi

"Kavaklı Sorumlusu" İdi

PKK'nın sözde Kavaklı sorumlusu olan 'Andok'un yemek sofrasında ve iş makinesinin kabininde çekilen fotoğrafları da ele geçti. Bölgede hendekte tuzaklanan, patlatılmaya hazır 20 mutfak tüpü bulundu.

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0