Görüş Bildir
Haberler
Pendik'te Araca Saldırı: 20 Yıla Kadar Hapis İstemi

etiket Pendik'te Araca Saldırı: 20 Yıla Kadar Hapis İstemi

FreiGeist
10.07.2019 - 08:42

Pendik D-100 Karayolu'ndaki araca saldırı olayına ilişkin tutuklanmalarına karar verilen Hasan Sel ve Hüseyin Sel hakkında, 20'şer yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Sel kardeşlerin şikâyeti üzerine Yunus Emre Bahçıvan hakkında başlatılan soruşturmada ise takipsizlik kararı verildi. 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 6 Temmuz'da Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan'ın içinde bulunduğu araca, Pendik D-100 Karayolu'nda seyir halindeyken yol verme meselesi yüzünden saldırıda bulundukları gerekçesiyle tutuklanmalarına karar verilen Seydioğlu Baklava AŞ sahipleri şüpheliler Hasan Sel ve Hüseyin Sel hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamladı.

Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, ihbar üzerine başlatılan soruşturma kapsamında yapılan inceleme sonucunda müştekilere ait aracın sol dikiz aynası, ön kaput ve ön tamponda hasar oluştuğunun belirlendiği kaydedildi.

"Bilirkişi videoyu inceledi, her 2 şüphelinin savunmasını destekleyen hiçbir delil elde edilemedi"

"Bilirkişi videoyu inceledi, her 2 şüphelinin savunmasını destekleyen hiçbir delil elde edilemedi"

Şüphelilerin gerçekleştirdikleri bu eylemlerin olay esnasında müştekiler tarafından cep telefonuyla kayda alınan video görüntülerinin bilirkişi marifetiyle incelenmesi sonucu hazırlanan raporla sabit olduğu ifade edilen iddianamede, her 2 şüphelinin de ifadelerinde olayın müşteki Yunus Emre Bahçıvan'ın trafikteki kusurlu davranışından ve kendilerine hakaret etmesinden kaynaklandığını belirtmişlerse de soruşturma kapsamında bu savunmayı destekleyen hiçbir delil elde edilemediği vurgulandı.

Zanlılar "kara ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma, mala zarar verme ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ile suçlanıyor.

Zanlılar "kara ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma, mala zarar verme ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ile suçlanıyor.

İddianamede, şüphelilerin eylem birliği içerisinde müştekilere ait kara ulaşım aracını seyir halindeyken cebren durdurup, her iki müştekiyi hürriyetlerinden yoksun kılmak ve aynı zamanda kasıtlı çarpışma ve sonrasındaki fiziki müdahale ile müştekilere ait araca zarar vermek suretiyle üzerlerine atılı suçları müştereken işlediklerine dair kamu davası açılmasını gerektirecek yeterlilikte şüphe oluştuğu kaydedildi.

Hazırlanan iddianamede bu kapsamda şüpheliler, Hasan Sel ve Hüseyin Sel'in 'kara ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma', 'mala zarar verme' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 5 yıl dörder aydan yirmişer yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

Şüphelilerin eylemlerini zincirleme şekilde işlediği gerekçesiyle cezalarda artırım yapılması da talep edilen iddianame değerlendirilmek üzere Anadolu Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi.

Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde şüpheliler ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde şüpheliler ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

Ne olmuştu?

6 Temmuz'da, Yunus Emre Bahçıvan ve Ayfer Bahçıvan'ın bulunduğu aracın Pendik D-100 Karayolu'nda seyir halindeyken önünü kesilmiş ve  iki kişinin saldırısı kameraya yansımıştı. 

Seydioğlu Baklava AŞ sahipleri şüpheliler Hasan Sel ve Hüseyin Sel hakkında 'mala zarar vermek' ve 'trafik güvenliğini tehlikeye sokmak' suçlarından soruşturma başlatılmıştı.

Şüpheliler karşı tarafı suçladı, Hasan Sel ifadesinde "İstem dışı yan aynasını kırdım, aracın üzerinden geçmek zorunda kaldım" dedi.

Öte yandan şüphelileri kapıda karşılayan Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi Amiri görevinden alındı.

Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliği, şüpheliler Hasan Sel ve Hüseyin Sel'in tutuklanmalarına karar verdi ve Maltepe Cezaevi'ne gönderdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
410
73
22
4
3
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kayzer Soze

Gönül isterdi ki sosyal medyanın gücünden dolayı değil de adalet terazisinin sapmamasından dolayı bu cezalar istenseydi.

Arbeloa

ya kamera kaydı olmasaydı. her gün kaç kadın bu şekilde saldırıya uğruyor. kamera kaydı olmasaydı, sosyal medyada bu kadar tepki olmasaydı acaba bu dallama ... Devamını Gör

rcpbyrm

atın orospu çocuklarını hapse ! yanlışlıkla kırmış bi de aracın üzerinden geçmek zorunda kalmış yavşak ! yalanını sikeyim.