Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

MIT ve Yale Gibi Üniversiteleri Geride Bırakarak Dereceye Giren Pars Roket Grubu

-
Abone ol

İstanbul Teknik Ünivesitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi'ne bağlı PARS Roket Grubu, 15-18 Haziran tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Utah eyaletinde bu yıl 11.si düzenlenen üniversiteler arası özgün roketçilik yarışması IREC (Intercollegiate Rocket Engineering Competition)’te MIT, Yale gibi dünyaca ünlü birçok üniversiteyi geride bırakarak altıncı oldu.

Pars Roket Grubu Amerika'da düzenlenen yarışmaya geçmiş yıllarda da katılmış ancak derece alamamıştı.

IREC'e (Intercollegiate Rocket Engineering Competition) 2014 ve 2015 yıllarında da katılan grup, teknik aksaklıklar sebebiyle ülkemize istediği dereceyi getirememişti.

Pars Roket Grubu'nun ülkemize derece getiren yolculuğu

Defalarca atölyede sabahlayan grup, hedefine ulaşmak için varlarını yoklarını ortaya koyarak kendi özgün roketleri "İstiklal"i tasarladı.

Çalışmalarını azimle devam ettirdiler

Ayrılma sistemi denemelerinde başarıya ulaşan Pars Roket Grubu, hem derece alma yolunda emin adımlarla ilerliyor hem de gün geçtikçe kendini geliştirerek inovatif tasarımlar yapıyordu.

Bilimsel çalışmaların yanında konferans ve panellere de katılıyorlardı.

Pars Roket Grubu, havacılık, uzay, inovasyon, tasarım, bilim, teknoloji, Ar-Ge, eğitim, iş dünyası ve enerji konularında dünyaca ünlü liderlerin, CEO'ların, uzmanların ve akademisyenlerin konferans ve panellerde bir araya geldiği birçok etkinliğe katılarak kendini tanıtma imkanı buldu ve önemli bağlantılar sağladı.

Aynı zamanda Türkiye'de roketçilik bilinci oluşturmaya çalışıyorlardı.

Fuar ve sergilere katılarak geniş kitlelere hitap etmekte ve Türkiye'de roketçiliğin öncüsü olmaktaydılar.

Bilim ve Teknik Dergisi'nde yayınlanan tanıtım yazılarıyla bilimseverlerin ilgisini çektiler

Bilim ve Teknik Dergisi Mart 2016 sayısında çıkan tanıtım yazısıyla dikkatleri üzerine çeken Pars Roket Grubu, canlı yayında 90 milyonla buluştu!

Amerika'da muhteşem bir sunumla Türkiye'ye derece getiren roket "İstiklal", diğer yarışmacılara ve yarışma jürilerine tanıtıldı.

Amerika'da da çalışmalarını devam ettirerek "İstiklal" roket için stant açan ve başarıyla sunan ekip, jürilerin ve diğer yarışmacıların ilgisini çekerek büyük beğeni topladı.

Bu gururu bize yaşatan Pars Roket Grubu'na sonsuz teşekkürler

Hem ülkemize derece getiren hem de var gücüyle roketçilik bilinci oluşturmaya çalışan Pars Roket Grubu'na teşekkür ediyoruz

Pars Roket Grubu'nun destekçileri

Türkiye'nin önde gelen birçok şirketinden destek alan Pars Roket Grubu, gelecek dönemlerde çalışmalarına tam gaz devam etmek için desteklerinizi bekliyor!

Pars'la iletişime geçmek çok kolay !

Sosyal medya hesaplarını aktif kullanan Pars Roket Grubu sorularınız ve destekleriniz için hazır!

Ülkemize derece getiren roket "İstiklal"in fırlatılması

Başarılı bir fırlatma ve iniş yapan İstiklal!

Pars Roket Grubu'yle ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler buraya

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir