Parası Neyse Verip Vatandaşlığını Alabileceğiniz 23 Ülke

234bPAYLAŞIM

1. Malta

Malta 650 bin Euro karşılığında vatandaşlık hakkı tanıyor. AB vatandaşı olma şansı, Schengen Bölgesi'nde bulunması ve ABD ile vize anlaşması olması Malta'yı diğer ülkelerden ayırıyor.

2. Singapur

Hesabınızda 2 milyon dolar varsa Singapur vatandaşlığı için de hakkınız var. Fakat bir şart daha var; yıllık 160 milyon dolar civarında bir ciroya sahip olmalısınız. Yani bu epey tuzlu bir seçenek.

3. Avusturya

Avusturya da para karşılığında vatandaşlık hakkı tanıyor ama ne kadar para talep ettikleri bilinmiyor, gizli tutuyorlar. Vatandaşlık için para dışında sıradışı bir yetenek veya başarı öyküsü şeklinde ilginç istekleri de var. Yani dilinizi burnunuza değdirebiliyorsanız başvurmaya değer.

4. Belçika

Belçika vatandaşı olmak için en az 3 yıl Belçika'da yaşamanız gerekiyor. Bu şartı yerine getirirseniz devlet tarafından sizin için belirlenen bir miktar para karşılığında Belçika vatandaşı olabiliyorsunuz.

5. Güney Kıbrıs

Resmi olarak tanımasak da Avrupa Birliği üyesi olan Kıbrıs Rum kesiminin vatandaşlık hakkı için talep ettiği para 3 milyon Euro.

6. Karadağ

500 bin Euro'nuz varsa Eski Yugoslavya'nın dağılmasından sonra bağımsızlığına kavuşan küçük Balkan ülkesi Karadağ'ın vatandaşı olabilirsiniz.

7. Antigua ve Barbuda

Her şeyi bırakıp dünyanın sahil kasabasına yerleşmek için ideal. Karayip Denizi'nin doğusunda, Küçük Antiller ada grubundaki cennet gibi doğasıyla bağımsız bir ada ülkesi olan Antigua ve Barbuda, vatandaşlık için 400 bin dolar istiyor.

8. Dominika

Küçük Antiller'de bir ada devleti ve resmi dili İngilizce olan Dominika, vatandaşlık hakkı için doğrudan para istemiyor. Dominika'da 100 bin dolar karşılığında yatırım yaparsan vatandaşlığı da kapıyorsun.

9. Dominik Cumhuriyeti

Dominika ile karıştırılmaması gereken bu ülke de vatandaşlık için 100 bin dolar istiyor ama tek kişiyseniz. Evli veya çocukluysanız bu tutar 200 bin dolar oluyor.

10. Grenada

Vatandaşlık hakkı için 100 bin dolarlık yatırım şartı koşan bir diğer ada ülkesi de Grenada . Karayip Denizi'nin doğusunda yer alıyor.

11. St.Kitts ve Nevis

Karayipler'deki Leeward Adalarında bulunan iki adadan oluşan bu federal ülke 250 bin dolar karşılığında vatandaşlık hakkı tanıyor. Ancak bir istisnası var. İran vatandaşlarına vatandaşlık verilmiyor.

12. ABD

1 milyon dolarlık şirket kurar veya hükümetçe belirlenen bir bölgede 500 bin dolarlık yatırım yaparsanız süresiz oturma izniniz oluyor. Ve beş yıl Amerika'da bulunursanız vatandaşlık geliyor.

13. İngiltere

Birleşik Krallık'ın vatandaşı olmak istiyorsanız 5 yıl süreyle 1 milyon poundluk yatırım yapmanız gerekiyor.

14. Makedonya

400 bin euro değerinde yatırım yapıp en az 10 işçi istihdam ederseniz Makedonya vatandaşı olabilirsiniz.

15. Bulgaristan

En az bir yıl ikamet ettiyseniz 1 milyon leva'lık (1,2 milyon dolar) yatırım yaparsanız vatandaşlık alabiliyorsunuz.

16. Arnavutluk

Arnavutluk'un şartı da 200 bin dolar yatırım yapmak.

17. Almanya

Almanya vatandaşlığı için gerekli olan minimum yatırım miktarı 250 bin Euro. Bununla Alman vatandaşlarına istihdam yaratırsanız oldu bu iş.

18. Guatemala

Beş yıllık devlet tahvillerine en az 50 bin dolarlık yatırım yaparsanız Guatemalalı olabilirsiniz.

19. Hong Kong

Asya'nın en büyük serbest pazarı ve limanı; en işlek ticaret, endüstri ve turizm merkezi Hong Kong vatandaşlığı için yaklaşık 1 milyon 260 bin dolar tutarında bir yatırım yapmanız lazım.

20. Kanada

800 bin dolarlık varlığınız varsa ve ülkede 400 bin dolarlık yatırım yaparsanız artık Kanadalısınız.

21. Slovakya

AB ülkesi Slovakya vatandaşlık için 1 milyon euroluk yatırım istiyor.

22. İrlanda

500 bin dolarlık yatırım yapmanız gereken bu AB ülkesinin vatandaşlığı için hükümetin belirlediği tarihi beklemeniz gerekiyor. 3 ay mı olur 5 yıl mı olur artık onlara kalmış.

23. Uruguay

Uruguay vatandaşı olmanız için yüklü miktarda paralar vermeniz gerekmiyor. Sadece bulaşıcı hastalığınız olmaması ve aylık 1200 dolar maaşınız olması yeterli. 3 yıllık ikamet sonunda Güney Amerika'nın Avrupai ülkesi Uruguay'ın vatandaşı olabilirsiniz. Ayrıca Uruguay'ı tercih etmek için 28 sebebiniz daha var.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
han_tpc

BEKLE BENİ URUGUAAAAAAAAAAAY

cengiz-veli-somay

BENİM GÜZEL ÜLKEM TEK SIKINTI ÜLKENİN İSTİKRARLI OLMAYAN POLİTİK SORUNLARI BİZİM ÜLKEMİZ DÜNYANIN EN GÜZEL ÜLKESİ KİMSE KUSURA BAKMASIN İSTEDİKLERİ PARAYLA KALMIYO GİDEN KAÇKİŞİ HALİNDEN MEMNUN Kİ ÇOK AZI ONLARDA AKADEMİK YADA PROFOSYONEL İŞ SAHİP LERİ GERİ KALANI NI NASIL GEÇİNDİĞİNİ HEPİMİZ BİLİ YORUZ 3 KURUŞ PARA ARTIRIP TÜRKİYEDE BİRŞEY ŞER SAHİBİ OLACAM DİYE ODA HAYT 60 ŞIN DA BİTİYO . RAHMETLİ GURBET ÇİYDİ YİYEMEDEN GİTTİ .

cengiz-veli-somay

benim ülkem türkiye başka ülke tanımam NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE nereyi gördüysem herkes bizim ülkemize hayran ŞU BAŞIMIZDAKİ SİYASİLER AZCIK AKILLI OLSA ...... BİLMEM ANLATABİLDİMMİ

Gizli Kullanıcı

Alman vatandaşlığı için öyle bir koşul da yok...baya element bi yazı olmuş bu

serdar-cihan-cesur

Karadağ vatandaşlığı için okuyun.

Görüş Bildir