Pablo Escobar'ın Gittiği Yerleri Adım Adım Takip Edip Aynı Fotoğrafları Çektiren Gezgin

-
4 dakikada okuyabilirsiniz

Malumunuz Narcos dizisinin yeni sezonu yine fırtınalar kopartıyor. Ancak izleyicinin üstünde Escobar'ın olduğu bölümler kadar etki bırakır mı tartışılır. Biz bunu düşünedururken kendini seyahat etmeye adamış bir adam, Pablo Escobar'ın Narcos dizisinde son günlerini yaşadığı yerlere gitti ve aynı onun gibi fotoğraflar çektirdi. Gezgin Fatih Koparan'ın Twitter'daki cooperovic isimli hesabında yayınladığı fotoğraflar oldukça ilginç. Gelin hem bu fotoğraflara, hem de onun Escobar turunda yazdığı notlara bir göz atalım.

Pablo Escobar'ı biliyorsunuz. Kendisi dünyanın gelmiş geçmiş en zengin insanlarından bir tanesi. Bu şöhretini de uyuşturucu kaçakçılığına borçlu.

Ve tabii tüm bunların yanında eli kanlı bir katil. Tüm dünyada fırtınalar kopartan Narcos dizisinin ilk iki sezonu, Escobar'ın yükselişini ve çöküşünü anlatıyordu. Dizi hem oyunculuk hem de kurgu anlamında o kadar başarılıydı ki, insanlar gerçekten Kolombiya'yı, Meddelin'i görmek istediler.

Tanıştıralım; bu adam da hayatının yarısını dünyayı dolaşarak geçiren Fatih Koparan. Kendisi Medellin'e gidip Escobar'ın izini sürdü, üşenmedi aynı yerlerde fotoğraf çektirdi.

Seyahat konusuna ilgisi olanlar onu yakından tanır. Turizmci olduğu için yılın altı ayı çalışıyor, altı ayı geziyor. Geçtiğimiz gezisini de Escobar'ın memleketine yapmış. Hem onun gezi notlarına, hem de Escobar'ın izindeki fotoğraflarına bakalım şimdi de...

Fatih, Medellin'de Escobar turuna katılmış. Burada Escobar'ın şoförlüğünü yapan Jaime ve Escobar'ın abisi Roberto ile tanışmış.

Baştan söyleyelim, Escobar'ın abisi Narcos dizisini pek sevmemiş, hatta lafı geçince arada İspanyolca küfürler bile sallamış.

30 Dolar karşılığında isteyen herkes bu tura katılıyor. Tur için alınan paralar da Escobar'ın abisinin başında durduğu vakfa gidiyor ama Fatih'e göre cebe atıyorlar. :)  Bu arada fotoğraflar turdan değil, tamamen Fatih'in kendi kendine arayıp bulduğu yerlerden.

Escobar, mezar taşlarını satmaktan fidyeciliğe kadar her türlü kirli işi yaparak başlamış.

26 yaşına geldiğinde ise 3 milyon dolar serveti varmış. Ki bu para, sonraki yaşamında sadece 1 saatte kazanacağı bir para ama o zamanlar bundan haberi yok tabii.

Escobar, Amerika Birleşik Devletleri'ne uyuşturucu taşırken çalıştığı patronu yakalanıyor ve tüm mallar Escobar'ın elinde kalıyor.

Zaten Escobar'ın yükselişi de burada başlıyor. Elinde kalan uyuşturucuyu yasa dışı yollardan Amerika'ya sokmak için gazeteye ilan veriyor. Vizesi olan kişiler Amerika'ya uyuşturucuyu sokuyor ve karşılığında 10 bin dolar alıyor.

Bunların hepsini Escobar'ın abisi anlatıyor. Şu an Narcos seyrediyorsanız eğer Escobar'ın abisi, Cali Karteli'nin elinden kurtulmuş şanslı kişilerden.

Çünkü Cali Karteli, Escobar ile ilişki halinde olan herkesi bir bir öldürmüş. Roberto hayatta kalan şanslılardan bir tanesi.

Bu arada Escobar'ın dizideki son günlerini anlatan bu sahneyi hatırladınız mı?

Fatih'in yanındaki bu amca, orada yaşayan evsizlerden ama Gustavo Gaviria rolünü oldukça iyi kıvırmış :)

Gustavo ve Pablo Escobar'ın parkta o unutulmaz konuşmayı yaptığı sahne...

Ve yine o amca ile Fatih...

Escobar'ın dondurma almak için gittiği o kafe...

Gördüğünüz gibi hala aynı şekilde duruyor ve Fatih de orada.

Şahane benzerlik yine burada :)

Amcaya buradan tebriklerimizi gönderiyoruz.

Bir kaç saat sonra öleceğinin farkında olmayan Pablo Escobar...

Ve onu adım adım takip eden bir adet Fatih Koparan

Abisine göre Pablo'nun yaptığı en büyük hata siyasete bulaşmak. Burada da başkanlık sarayına giderken görüyoruz Escobar'ı.

Ve yine Fatih'in başkanlık sarayında çektiği bir kare.

Frank Sinatra'nın Pablo Escobar'a hediye ettiği jet ski ile fotoğraf çektirmeyi ihmal etmemiş Fatih.

Karşınızda Pablo Escobar'ın abisi ve muhasebecisi Roberto Escobar.

Pablo Escobar ve onu adım adım izleyen adam Fatih Koparan aynı karede.

Fatih'in Medellin'deki seyahat notları ve Escobar ile ilgili detayları anlattığı yazısı için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca onun çılgın seyahat fotoğrafları için  ifkoparan isimli Instagram hesabına da göz atabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gezgincagla

Plata o Plomo hahaha :) tam da diziyi yeni bitirdim üstüne iyi geldi bu arkadaş :)

burcuckr44

El Patron :) <3

emre-atac

Escobar öldü mü dizide ?

gezgincagla

spoiler veriyorum ama evet 2.sezon son bölüm

gzm-ynklr

Harika.

ventolin

Çağımızın en büyük silahının medya olduğunu anladığım dizidir.Şu anda elinde medyayı bulunduran ABD, istediğini baştacı istediğini derdest ediyor.Gerçekten muazzam bir silah.

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriInstagramKatilTwitterUyuşturucudizidondurmagezgin
Görüş Bildir