Özlem Vurunca Gidip Taşlarına Sarılabileceğiniz 11 Dizi Mekanı

94PAYLAŞIM

Tek bir eski diziyi görmek yetiyor, ardından "şu da vardı, yok yok asıl ne vardı" diye 90'lar muhabbetine girişiliyor. Geçmişte bıraktığımız diziler çocukluğumuza, gençliğimize tek kareyle döndürebiliyor. Kanlı canlı anılarıyla yaşamak, bu dizileri özledikçe gidip yanından yöresinden geçebilirsiniz. İşte onlardan birkaçı...

1. İkinci Bahar - Ali Haydar'ın Meyhanesi

Şener Şen'in canlandırdığı karakter Ali Haydar'ı özleyenler gidip gerçek Ali Haydar Usta ile el sıkışabilir, o leziz kebapların tadına bakabilir. Fatih / İstanbul'da yer alan mekanın ismi de aynı; Ali Haydar Usta - İkinci Bahar.

2. Süper Baba - Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi

Geçtiğimiz günlerde devrildi mi devrilmedi mi diye yüreğimizi hoplatan çınar yerli yerinde duruyor. Koca çınar dostluklarımıza, aşklarımıza ve Süper Baba ailesine ev sahipliği yaptı. Çengelköy'e gidenler mutlaka uğramalı.

3. Mahallenin Muhtarları - Kahvehane

Şu an gittiğinizde orayı cafe olarak bulacaksınız tabii. Maltepe Beşçeşmeler'de gidip bir çay içebilir, belki Çaydanlık'ı görürüm diye çaktırmadan içeriye göz atabilirsiniz.

4. Bizimkiler - Şale Apartmanı

Dışarıdan gördüğünüz apartman Şale Apartmanı. İç mekan çekimleri ise Emek Apartmanı'nda yapılmıştı. İkisi de Marmara Caddesi / Kadıköy  üzerinde.

5. Ekmek Teknesi - Fırın

Sizi Asude Çağ Kebabı olarak karşılayacak mekan, dizi çekilirken de fırına dönüştürülmüş. Kuzguncuk / Üsküdar'da bulabileceğiniz mekana yakın bir yer daha var; Heredot Cevdet'in hikayelerini anlattığı kahvehane.

6. Leyla ile Mecnun - Erdal Bakkal

Sarıyer Leyla ile Mecnun, Leyla ile Mecnun Sarıyer kokar. Kireçburnu'nda karşılaşabileceğiniz Erdal Bakkal'ın hali içler acısı. Ama Mecnun'un evini ve İsmail abinin artık 3. köprü manzaralı olan sahilini gezerseniz özleminiz biraz olsun diner belki.

7. Ezel - Pierre Loti Tepesi

İşte buraya gider misiniz bilmeyiz, olanları hatırladıkça sandalyeleri sağa sola atabilirsiniz. İşte olay mahallerinden bir tanesi. Eyüp'te şahane bir yerde.

8. Yedi Numara - Ev

Beyazgül Cad. Arnavutköy / Beşiktaş'ta bu eve giderseniz hüzünlenmeye hazır olun. Eski halinden eser olmayan bu evin numarası da artık 55.

9. Aşk-ı Memnu - Ziyagil Yalısı

Beren Saat'e kızanın soluğu burada aldığı malum. Önünden geçerken dahi bir zenginlik bir asalet hissediyorsunuz. Yine adres Sarıyer, bu sefer Piyasa Caddesi. 

10. Yaprak Dökümü & Çemberimde Gül Oya - Köşk

Hep düşünmüşüzdür Ali Rıza Bey nasıl oturabiliyor bu köşkte diye. Gidip bakmak isterseniz "Lazın Köşkü" diye arayabileceğiniz köşk Beylerbeyi'nde. Neredeyse 35 yıldır dizi ve filmlere kiralanıyor.

11. Kiralık Aşk - Ömer'in Evi

Az mı bekledi başında fanlar. Çok merkezi bir yerde, Levent Sarmaşık Sokak'ta. Defne'nin mahallesini gezmek isteyenler de Sarıyer Mektep Sokak'a gidip oturduğu kaldırımlara sarılabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deneri

Her gün erdal bakkalın önünden geçiyorum diziyi çektikleri günler geliyor aklıma şimdiki hali hüzün veriyor...

kutay-baris-filazi

"hayat bilgisi"nin cekildigi okul da oldukca guzel bir yerdeydi

cookielyon

avrupa yakasındaki sütçüoğlu rezidansını da verseydiniz keşke

alpkan34

ekmek teknesindeki fırın yanlış anlamadıysam şu sıralar yeni bir dizide daha var...dün akşamdı dizi adını unttum..

terminator

Bu devirde ekmek iki yerde bulunur bir aslanın midesinde bir de ekmek teknesinde. Ne güzel diziydi be... Süper Baba'nın özlemini bu dizi dindirmişti.

Görüş Bildir