Görüş Bildir

etiket Oynamaktan Asla Sıkılmayacağınız 12 Çizgi Roman Uyarlaması Oyun

Anasayfa > Iq > Gamer

Çizgi romanlarını büyük bir iştahla okuduğumuz kahramanların hikayelerine, video oyunlarıyla devam edelim.

1. Marvel's Spider-Man - 2018

1. Marvel's Spider-Man - 2018

Örümcek adam serisi, ilk olarak karşımıza bir çizgi roman serisi olarak çıksa bile sinemadan bilgisayar oyunlarına çok geniş bir yelpazede yollarımız kesişiyor. Insomniac Games'in geliştirdiği oyunda, Peter Parker karakteriyle 'mahallenizin örümcek adamı' olmaya devam ediyoruz.

2. The Walking Dead Series - 2012

2. The Walking Dead Series - 2012
srv.onedio.com

Telltale Games'in geliştirdiği oyunun temeli, Robert Kirkman ve Tony Moore tarafından yaratılmış aynı adlı çizgi roman serisine dayanıyor. Oyunda, dünyayı kasıp kavuran zombi istilasının ortasında kalmış küçük kız çocuğu Clementine'ı yönetiyoruz. Bölümlere ayrılmış bu seri toplamda 4 sezon sürmekte.

3. Batman: Arkham Asylum - 2009

3. Batman: Arkham Asylum - 2009

Batman: Arkham üçlemesinin ilk oyunudur. Aksiyon Oyunları konusunda çığır açan yapımlardan biri olan bu Batman oyununda, Joker'in Asylum adındaki akıl hastanesinden Harley Quinn yardımıyla kaçmasıyla başlayan isyanın ortasında kalıyoruz.

4. Batman: Arkham City - 2011

4. Batman: Arkham City - 2011

Oyun çizgi roman yazarı Paul Dini tarafından senaryolaştırılan Arkham serisinin ikinci oyununda Batman, Joker'in yanında Penguin, Two-Face gibi diğer kötülerle de baş etmek zorunda kalıyor. Açık dünyada ilerleyebildiğiniz ve her hareketinizde taktiksel bazı kararlar vermek durumunda kalacağınız bir oynanışa sahip.

5. Batman: Arkham Knight - 2015

5. Batman: Arkham Knight - 2015

Rocksteady Studios'un geliştirdiği serinin son oyununda, başrolümüz Batman, Gotham'ı ele geçirmeye çalışan Scarecrow adlı kötü ve gizemli Arkham Knight'ı durdurmaya çalışıyor. Arkham City oyununun 9 ay sonrasının anlatıldığı hikayede seslendirme sanatçısı olan Troy Baker da bizleri yalnız bırakmıyor.

6. The Wolf Among Us - 2014

6. The Wolf Among Us - 2014

Bill Willingham'ın Fables (Masallar) isimli çizgi roman kitap serisinden uyarlanan bu oyun Telltale Games imzası taşıyor. Oyunda New York'ta modern yaşama uyum sağlamış masal kahramanlarının arasına, bir cinayeti soruşturmaya gelen Bigby Wolf karakteriyle giriyoruz. Oyunda yaptığımız tercihler oyunun ilerleyişini belirliyor.

7. Deadpool - 2013

7. Deadpool - 2013

Anti-Kahramanlığın en güzel örneklerinden biri olan Deadpool, Fabian Nicienza ve Rob Liefeld tarafından yaratılmış bir çizgi roman karakteridir. High Moon Studios tarafından yapılan oyunda, yine dördüncü duvarı yıkan Deadpool'un kendi bilgisayar oyunu olmasını istemesiyle başlıyor. Oyun, lisans problemleri nedeniyle pek çok kez satıştan çekilmiştir.

8. Injustice Gods Among Us - 2017

8. Injustice Gods Among Us - 2017

NetherRealm Studios'un geliştirdiği aynı adlı çizgi roman serisinden esinlenerek yapılan oyunda, Süpermen, Joker gibi farklı evrenlerden süper kahraman ve süper kötüleri 2 boyutlu savaştırabildiğimiz bir dövüş oyunudur. Tiranlaşan Süpermen'in yeni dünya düzeni oluşturma gayesi bakalım başarıya ulaşacak mı?

9. Injustice 2 - 2017

9. Injustice 2 - 2017

Serinin ilk oyunu Injustice Gods Among Us'ın oyuncular tarafından çok sevilmesi sonucu çıkarılmış serinin ikinci oyununda yeni kahramanlar ve yeni çevreler dövüş deneyiminin artmasını sağlayacak.

10. X-Men Origins: Wolverine - 2009

10. X-Men Origins: Wolverine - 2009

Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan X-Men çizgi roman serisinden ve aynı adlı sinema yapımındaki hikayeden esinlenerek yaratılmış video oyunudur. Başrolümüz Wolverine'i yönlendirdiğimiz bu oyunda kendisinin bildiğimiz anlamda Wolverine oluşunu anlatan bir hikaye örgüsüyle karşı karşıyayız.

11. The Walking Dead Survival Instinct - 2013

11. The Walking Dead Survival Instinct - 2013

The Walking Dead dizisindeki Daryl karakterini yönettiğimiz ve yine diziden tanıyacağınız Merle karakterini de görebileceğiniz bu fps oyununda, dizinin öncesinde Daryl'ın hayatta kalma macerası anlatılmakta. Seslendirmeler dizide rol alan oyunculara ait.

12. Lego Marvel's Avengers - 2016

12. Lego Marvel's Avengers - 2016

Marvel'ın çizgi roman ve sinematik evrenlerinden yararlanılarak yapılan bu oyunda Yenilmezler'i yeniden canlandırabilirsiniz. Bütün platformlarda bulabileceğiniz bu oyun sizi belki de çocukluğunuza götürür.

Bonus - Marvel's Avengers - 2020

Bonus - Marvel's Avengers - 2020

Yenilmezler ekibinin hikayesini anlatacak bu aksiyon oyununun 2020 içerisinde çıkması bekleniyor. Son zamanlardaki süper kahraman içeren oyun açığını kapayacağa benziyor.

Sizin sevdiğiniz oyunlar hangisi? Yorumlarda belirtin!

Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
24
6
3
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Doğa Rafik

Telltale The Walking Dead serisi şu ana kadar oynadığım en güzel seri. Şiddetle tavsiye ederim.

Sertaç Bigün

Arkham Knight ağzımıza tükürdü :(