Görüş Bildir
Haberler
Otobüslerin İstanbul'dan Çıkış Yasağı Fırsatçılara Yaradı: 'Biz Eski Yoldan Gideceğiz'

Otobüslerin İstanbul'dan Çıkış Yasağı Fırsatçılara Yaradı: 'Biz Eski Yoldan Gideceğiz'

Kar yağışı nedeniyle şehirlerarası yolcu otobüslerinin İstanbul'dan çıkışının durdurulması fırsatçıları harekete geçirdi. Otogardan minibüslerle kaçak bir şekilde yolcu taşındığı tespit edildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul'da hayatı felç eden yoğun kar yağışı, şehirde hayatı durma noktasına getirdi. İstanbul Valiliği, bu sabah saat 09.00'a kadar otogarlardan çıkışı yasakladı. Ancak bazı firmalar, dün yasağı delmenin yolunu buldu.

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda ücret farkı alarak minibüslerle yolcu taşındığı tespit edildi.

'Cezadan siz sorumlu değilsiniz'

'Cezadan siz sorumlu değilsiniz'

Yolcuların taşınmasını organize eden ve ismini vermeyen bir kişi, 'Valilik yasakladı ama biz eski yoldan gideceğiz. Eski Londra Asfaltı'ndan Celaliye, Kumburgaz ve Silivri'de üzerinden gideceğiz orada yol açık' dedi.

Yazılacak cezadan kendilerinin sorumlu olduğunu söyleyen organizatör, 'Cezadan siz sorumlu değilsiniz. Biz sizi sağ salim yetiştirmekle sorumluyuz. Vatandaşın can güvenliğine gelince, otobüs zaten sigortalı merak etmeyin' ifadelerini kullandı.

'Evime gitmek zorundayım'

'Evime gitmek zorundayım'

Fırsatçıların çağrılarına yanıt veren ve mağdur olduklarına dikkat çeken bir yolcu ise 'Ailem var zaten yürüyemiyorum. Bu yolculuk belki sağlıklı değil ama neden bize bir çare bulmuyorsunuz? Köprü açık olduğu halde insanları bırakmıyorlar. Ben Manisa'dan geldim. Evime gitmek zorundayım. Ne yapalım, düşen yılana sarılır' şeklinde konuştu. 

Eşinin hasta olduğunu belirten başka bir yolcu ise 'Bu yolların kapanması belediyenin sorunu, belediyenin düşünmesi lazımdı benim değil. Bu kadar insan kar yüzünde mi perişan. Ne olacağını bilmiyoruz. Artık beklemek istemiyorum' dedi.

Seferler başladı

Seferler başladı

Öte yandan olumsuz hava koşulları nedeniyle Valilik kararıyla durdurulan otobüs seferleri, saat 09.00 itibarıyla tekrar seferlerine başladı. 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'ndaki şehirler arası otobüsler, farklı güzergahlara doğru hareket etti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
3
2
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Trjoker

Kanun tanımaz yöneticilerin ve vatandaşın ülkesi Türkiye alan memnun satan memnun, Satana sorsan talep var derler alana sorsan mağdur olduk eve gitmemiz gere... Devamını Gör

Duru Naz Özgür

Derdi olmayan anlar mı? Boş konuşmanın alemi yok. Hasta adam ne kadar dayanır belli değil. Söyledikleri de doğru. Bu olanlar o masumlar yüzünden olmadı ama ç... Devamını Gör

Berkay Küçük

Burası ne zaman 15 Temmuz Demokrasi Otogar oldu ya