Orhan Gencebay'ın "Cumhurbaşkanımız Bile Eleştiriliyor" Diye Başlayan İlginç Açıklamaları Tepkilerin Odağında

1.3bPAYLAŞIM

Sizce Orhan Gencebay haklı mı bu açıklamalarında?

Gün geçmiyor ki bir ünlümüz, yaptıkları açıklamalar ya da verdikleri röportajlarla gündeme oturmasın. Bu sefer Orhan Gencebay'ın Sabah Gazetesi yazarı Tuba Kalçık'a yaptığı açıklamalar sosyal medyada gündem oldu. Gencebay'ın röportajından dikkat çeken kısımlar şöyleydi:

Zaman zaman Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen etkinliklere katıldığınız için eleştiriliyorsunuz...

Sosyal medyayı kötü niyetle kullananlar var. Bakmıyorum bile eleştirilere. Maalesef bu art niyetliler Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar. Ben devletime saygılı biriyim. Tabii ki davet edildiğimde gideceğim. Müzik sektörümüzle ilgili sorunlarımızı, taleplerimizi kime söyleyeceğiz, kimden yardım isteyeceğiz? Devletimizden. Daha önceki liderlerle de bir araya gelirdim. Erdoğan, halkımıza hizmet vermek için var gücüyle çalışıyor. Yıllardır tanıyorum kendisini. "Siyasette en önemli hedefim yerli ve milli değerlerimizi korumak" demişti bana yıllar önce. Bu hedefini de başarmak için kararlı şekilde çalışıyor. Ülkemizin daha iyi olması için yapılan her şeyi desteklerim ben. Muhalefetsiz olmaz ama sadece muhalefet yapmak için eleştirmek doğru değil. Muhalefet de, iktidar da vatanımızın iyi olacağı değerlerde birleşmeli. Özellikle de milli konularda. Muhalefetin de mantığı olmalı. Çıkıp hâlâ "Suriye'de ne işin var?" diyenler var. Ben de onlara soruyorum: Avrupa'nın, Amerika'nın Suriye'de ne işi var? Atatürk "Ülkemizin güvenliği Musul ve Kerkük'ten başlar" demişti. "Suriye'de ne işimiz var?" diyenler Atamızı iyi tanımıyor demek ki.

CHP yani Atatürk'ün partisi en çok bu eleştiriyi getiren parti ama..

CHP'ye Atatürk'ün partisi demek doğru değil. CHP demokrasi gereği kurulan ilk parti. Bu partinin kurulmasına da Atatürk öncülük etmiştir. Siyasi ve milli konular birbirinden ayrılmalıdır. Suriye, Akdeniz, Libya, Adalar ve Kıbrıs gibi konularımız mili meselemizdir. Önemli olan ülkemizin bölünmez bütünlüğüdür. Milli konuları siyasete çekmemek gerekiyor.

Yılmaz Güney'le de çalıştınız değil mi?

Evet. Onunla abi-kardeş gibiydik. Hatta birlikte aynı filmde oynayacaktık; yönetmenim, senaristim, rol arkadaşım olacaktı. Maalesef hapse girdiği için çalışamadık. Çok özel bir insandı. Vatanseverdi. Ülkesini bu kadar çok seven bir insan gurbette öldü. Din, dil, ırk, cins farklılığımız vardır ama bu cennet Türkiye hepimizin. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes bu ülkenin sahibidir. Müziğimde de bunu yansıtmaya çalıştım hep. Birliğimizi, bütünlüğümüzü bozmak isteyenler var. Buna müsaade etmemeliyiz. Türkiye olarak dış politikada çok haklı bir mücadelemiz var. Bu mücadelemize siyasi olarak değil, milli olarak bakmalıyız. Devlete sahip çıkmak görevimizdir. Maksat vatansa gerisi teferruattır.

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bapsi

Arap ezgilerini türk müziğinin içine sokan adamdan ne bekliyordunuz ki .

koyundedilerkoyduk

Orhan Gencebay yine çok ama çok haklı konuşmuş, düşünebilme yetisini kaybeden mahluklar anlayamamış tabi; bir de üç maymunu oynayanlar...

dr_geyik

Çek sifonu çek.

kyle-reese

Bitirdi kendini bitirdi,yok devletine bağlıymış vs..devletle hükümetin farklı şeyler olduğunu hala anlayamamak da ne bileyim.akil oldun bir de az kaldı inandıracaktınız milleti pkknın kader kurbanı olduğuna,neyse işte..

Gizli Kullanıcı

Akil Orhan, seni de unutmadık. Açılımda millete ihanet edişin yüzünden kara kaplı tarih kitaplarına adın kapkara harflerle yazılacak.

Gizli Kullanıcı

10 yıl önce şehir şehir gezip millete Pkk'nın propagandasını yapan tipler şimdi kalkıp milliyetçilik satmaya kalkıyor. Çok da umurunuzda sanki milli meseleler?

Görüş Bildir