Görüş Bildir
Haberler
Önce Kura, Sona Mülakat Yapılacak: Bayburt'ta 2 Temizlik İşçisi Kadrosu İçin Bin 3 Kişi Başvurdu

Önce Kura, Sona Mülakat Yapılacak: Bayburt'ta 2 Temizlik İşçisi Kadrosu İçin Bin 3 Kişi Başvurdu

Adalet Bakanlığı yurdun çeşitli yerlerinde bulunan adliye saraylarında çalıştırılmak üzere sürekli işçi alımı yapılacağını duyurdu. İlanda Bayburt Adliye Sarayı'na da 2 temizlik işçisi alınacağı belirtildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Adalet Bakanlığı Taşra Teşkilatında görev yapmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/D maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere İŞKUR aracılığıyla sürekli işçi olarak bin 287 temizlik görevlisi almak için ilan verdi.

İlana en az ilköğretim okulu mezunu kişilerin başvuru yapabileceği ve asgari ücret ödeneceği de belirtildi.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre 4 Mart tarihinde başlayan ve 8 Mart’ta biten ilanda Bayburt Adliyesi’ne de 2 temizlik işçisinin alınacağı yer aldı. 81 bin 910 nüfuslu ilde 2 kişinin alınacağı iş için internet üzerinden İŞKUR’a toplam 1003 kişi başvuru yaptı. Başvuru yapanların arasında ise 231 kişinin lisans ve ön lisans mezunu olması dikkat çekti.

Önce kura, sonra mülakat uygulanacak

Önce kura, sonra mülakat uygulanacak

Ayrıca ilanda yer alan bilgilere göre, İŞKUR tarafından gönderilen listelerde yer alan adaylar arasından, 17 Mart’ta Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü toplantı salonunda noter huzurunda kura çekimi yapılacağı, adayların kura çekimine koronavirüs nedeniyle katılamayacağını ancak internetten canlı olarak izleyebilecekleri belirtildi.

Kura ile başvuru sahipleri arasından açık iş sayısının 4 katı asıl ve aynı sayıda yedek aday belirleneceğini açıklanırken, kurada isimleri çıkan kişilerin Adalet komisyonlarınca yapılacak inceleme neticesinde sözlü sınava katılacakları açıklandı.

Bakanlığın, geçtiğimiz günlerde Adıyaman'da açtığı kadro için de, bin 143 üniversite mezunu başvurmuştu.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
2
2
1
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Deniz Akay

neden binli rakam yazarken bin yazıyorsunuz

Öteye Giden

%90 Cumhur İttifakı kazanmış burda hahahah