Okula Gitme İsteğinizi Arşa Çıkaracak Olan Birbirinden Büyüleyici 15 Üniversite Kampüsü

-

Her zaman gördüğümüz sıradan binaların arasında, öyle güzel üniversite ve lise binaları var ki hepimizin ağzı beş karış açık kalıyor. Bright Side'da denk geldiğimiz bu içeriğimizde, herkesin hayalini süsleyen birbirinden güzel üniversite kampüslerine yolculuğa çıkıyoruz.

1. Notre Dame Üniversitesi, Idaho, Amerika

Notre Dame Üniversitesi, yukarıda gösterilen Golden Dome gibi ünlü kent simgelerini içeriyor. Amerika'nın en iyi üniversitelerinden ve araştırma enstitülerinden biri olarak adlandırılıyor.

2. Santo Tomas Üniversitesi, Filipinler

Manila'nın tam da merkezinde yer alan Santo Tomas Üniversitesi, bütün Asya'da var olan en eski üniversite olarak biliniyor.

3. Berry Üniversitesi, Georgia, Amerika

Bu sosyal bilimler üniversitesi, çok kapsamlı olan kampüs alanını doğa yürüyüşü ve at binme gibi faaliyetler için halka açıyor. Güzelliğine ek olarak, geyiklere de ev sahipliği yapıyor.

4. Otaga Üniversitesi, Yeni Zelanda

Bu üniversitede ise yukarıda gördüğünüz büyüleyici neo-gotik kule tarzı binalar bulunuyor. Etrafını çevreleyen bahçeler ve yakınında bulunan nehir ile harika bir manzara sunuyor.

5. Bologna Üniversitesi, İtalya

Dünyanın en eski üniversitesi olan Bologna, 1088'e kadar uzanan kolon sıralar ve büyüleyici kemerli geçitler ile gören herkesin aklını başından alıyor.

6. Belfast Üniversitesi, Kuzey İrlanda

Kraliçe Victoria tarafından kurulan üniversitede 300 adet bina bulunuyor. Mezunlarından birçoğu da Nobel Ödülü kazanmış.

7. Moskova Devlet Üniversitesi, Rusya

Üniversitenin ana binası 36 kattan oluşuyor. Havuza yansıyan görüntü insanları cezbederken, içerisinde bulunan konser salonu, yüzme havuzu, tiyatro ve müzeden bahsetmeyelim bile.

8. Glasgow Üniversitesi, İskoçya

Fazlasıyla etkileyici olan bu gotik binalar, göründüğünden çok daha eski ve İskoçya'nın gri atmosferine karşı muazzam bir görüntü oluşturuyor.

9. Royal Roads Üniversitesi, Kanada

Aslında askeri okul olan bu üniversite, Canada Kuvvetleri'ne bağlı. Kampüs içerisinde ise askeri tarihi gösteren bir müze bulunuyor.

10. Kahire Amerikan Üniversitesi, Mısır

Dünyanın her yerinden öğrencisi olan bu üniversite, öğrencilerine İngilizce'nin temel alındığı Amerikan tarzı bir eğitim sunuyor.

11. Chulalongkorn Üniversitesi, Tayland

Tayland'ın bir numaralı üniversitesi olan bu üniversite, insanların yüzen heykelleri göletlere ve nehirlere yolladığı, gökyüzüne fenerler saldığı Loy Krathong Festivali'ne ev sahipliği yapıyor.

12. Flagler Üniversitesi, Florida, Amerika

Florida'da yer alan bu üniversite Ponce de León adlı lüks bir otelden, bir eğitim kurumuna dönüştürülmüş.

13. Cape Town Üniversitesi, Güney Afrika

Cape Town Üniversitesi'nin en önemli özelliklerinden biri de konumu olsa gerek. Devil's Peak adlı sıra dağların eteklerinde yer alan üniversitenin bulunduğu alan gerçekten de fevkalade.

14. Sidney Üniversitesi, Avustralya

Bu üniversite muhteşem manzarasının yanı sıra, yüksek prestiji ile de biliniyor. Avustralya'nın altı devlet başkanının mezun olduğu okul olarak nam salmıştır.

15. Royal Holloway Üniversitesi, İngiltere

Royal Holloway'in kırmızı tuğlalı kuleleri ve kuleciklerinin hem toplum tarafından hem de film yapımcıları tarafından güzelliği tescillendi. Avengers adlı ses getiren filmde ve Downtown Abbey'de de görülmüştü.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mazot

Lütfen saygı gösterelim.

reshontheway

Oxford ve Cambridge'in olmadığı bir liste ...

mustafa-sak2

üniversite haberi , İÜ nün kapısı nerde?

lumos_03

Yok yemin ederim boyle bir okula gitsem okuldan cikmam okulda yatarim 😍

Gizli Kullanıcı

Mısıra gidiyorum eyw

Görüş Bildir