Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğrenme Açlığı Çeken Bünyelere İlaç Gibi Gelecek Daha Önce Hiçbir Yerde Duymadığınız 18 İlginç Bilgi

4.9bPAYLAŞIM

Muhtemelen ilk kez duyacağınız 18 şaşırtıcı bilgi, Imgur'un katkılarıyla sizlerle:

Kaynak: http://imgur.com/gallery/8uJAT

1. Dr. Seuss'un ilk kitabı, yirmiden fazla yayınevi tarafından reddedilmişti.

Bunun üzerine pes eden Seuss kitabını yakmaya giderken, üniversiteden bir arkadaşına rastladı. Bu arkadaşı, Vanguard Press'te Çocuk Edebiyatı Editörü olarak çalışıyordu. Seuss daha sonra bu olayla ilgili şunları söyleyecekti: "Madison Avenue'nun diğer tarafına doğru gidiyor olsaydım, bugün kuru temizleme işinde olurdum."

2. Pirinç, aslında suyun içinde yetişmeye ihtiyaç duyan bir bitki değil.

Bu şekilde yetiştirilmesinin sebebi, yabani otlar ve haşerelerden korunarak daha fazla ürün vermesi.

3. Ukraynalı eski atlet Sergey Bubka, her yeni rekorda Nike'ın verdiği primden yararlanabilmek için dünya sırıkla atlama rekorunu defalarca ufak yüksekliklerle kırmıştı.

Bubka, iki yıl içinde kendi dünya rekorunu 14 kez kırdı.

4. Microsoft Solitaire oyunu, Wes Cherry adında bir yaz stajyeri tarafından geliştirilmişti. Wes'e uygulama için hiçbir imtiyaz hakkı verilmedi.

5. ABD'nin Irak'ı işgali, başlangıçta "Operation Iraqi Liberation" (Irak Özgürleştirme Operasyonu) olarak anılıyordu. Ancak bu ismin kısaltması "OIL" yani "petrol" kelimesini oluşturduğundan, son kelime "freedom" (özgürlük) olarak değiştirildi.

6. 1904 yılında Carl Pettersson ismindeki İsveçli bir denizci, geçirdiği gemi kazası sonucu kendini Papua Yeni Gine'de yamyam kabilelerin yaşadığı bir adada buldu.

Pettersson, kralın kızı kendisine aşık olunca onunla evlendi; kralın ölümünden sonra da tahta çıktı.

7. ABD Hükümeti, Soğuk Savaş'ın sonlarına doğru Afgan çocukların içlerinde şiddet içerikli resimler ve İslami militan öğretileri bulunan ders kitapları okuması için milyonlarca dolar harcadı.

Amaç, onları Sovyet işgaline karşı direnmeye kışkırtmaktı.

8. "The Empire Strikes Back" (Yıldız Savaşları: Bölüm V - İmparator) filminin çekimleri sırasında kokaine bağımlı olan Carrie Fisher, aşırı doz sebebiyle hastaneye kaldırılarak son anda kurtarıldı.

9. 1700'lerin başında yaşanan sayısız mücadeleler sırasında, ismi bilinmeyen Güney Carolinalı bir Catawba savaşçısı, bir New York Seneca müfrezesi tarafından pusuya düşürüldü.

Kurtulmayı başaran savaşçı, yedi Seneca'yı öldürdükten sonra tekrar yakalandı. Senecalar, savaşçının elbiselerini çıkardılar, onu bağladılar ve geçtikleri yerlerdeki insanların onu kırbaçlamasına izin vererek New York'a doğru yola koyuldular. Bu şekilde 800 km gittikten sonra Catawba'yı çözdüler; savaşçı fırsattan istifade ederek, yakınlardaki nehre atladı ve yüzeye hiç çıkmadan tüm nehri yüzerek geçti ve ormanın derinliklerinde kayboldu. Aynı gece, kendisini aramak için gönderilen Seneca müfrezesini öldürdü. Senecalar, savaşçının bir büyücü olduğuna kanaat getirerek onu aramaktan vazgeçti. Savaşçı, Güney Carolina'ya geri döndü, öldürdüğü yedi Seneca'nın cesetlerini toprağın altından çıkararak kafa derilerini yüzdü.

10. Tom Cruise, Londra'daki bir gösterimde "Lock, Stock and Two Smoking Barrels"ı izledi ve filmin ABD'de gösterimini desteğiyle garantiledi. Bu da Guy Ritchie, Matthew Vaugh ve Jason Statham gibi isimlerin kariyerlerinin başlangıcı demekti.

11. Bill Watterson, ünlü "Calvin ve Hobbes" karikatürünün animasyon film uyarlamasının yapılmasına izin vermeyi düşünüyordu. Onu bundan vazgeçiren şey ise Calvin'in sesini duymayı hiç ama hiç istemediğini fark etmesi oldu.

12. Yaratıcısına göre gerçek bir bikini, bir alyansın içinden geçebilecek kadar küçük olmalı.

"Bikini, annesinin kızlık soyadı dışında bir kadının her şeyini gözler önüne seren iki parçalı bir mayodur."

Bikini, adını atom bombasının test edildiği Bikini Mercan Adası'ndan alıyor. Çünkü yaratıcısına göre "tıpkı atom bombası gibi, bikini de küçük ve sarsıcı."

13. Star Wars'ta Obi-Wan Kenobi rolüyle izlediğimiz Ewan McGregor'un kardeşi Colin McGregor, Birleşik Krallık Kraliyet Hava Kuvvetleri'nde görev yapan ve Obi-Two ismiyle anılan bir pilot.

14. 2012 yılında İngiltere'de yaşanan olayda, içinde hala dumanı tütmekte olan sıvı nitrojen bulunan bir shot'ı içen kadının midesinin büyük bir kısmı alındı.

Bar, 100,000 pound'luk para cezasına çarptırıldı.

15. Dave Grohl, Kurt Cobain'den o denli çekiniyordu ki; Nirvana ile turdayken yazdığı şarkıların çoğunu ondan saklıyordu. Kurt Cobain'in ölümünden sonra bu şarkılar, Foo Fighters'ın ilk albümünü oluşturacaktı.

16. Billy Crystal'ın "Prenses Gelin" filmindeki karakteri Miracle Max o kadar komikti ki aktörlerden biri gülmemek için kendini sıkarken kaburgasını çatlatmıştı.

17. Süpersonik Alçak İrtifa Füzesi (SLAM), iptal edilmiş bir nükleer ramjet füze projesi. Bu füze eğer üretilseydi, 16 adet savaş başlığı taşıyabilecek, hiç durmadan aylar boyunca yolculuğunu sürdürecek, gittiği her yere radyasyon yayacak ve ağaç zirvesi yüksekliğinde uçarak altından geçen herkesi öldürecekti.

18. Londra'nın 2. Dünya Savaşı'ndan önceki nüfusuna erişebilmesi 2015'in Ocak ayını buldu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erdem-durmus2

#9 acayip etkilendim, helal olsun adama, savaşçı dediğin aynen böyle olur.

katilice

Çok yararlı teşekkürler hayatım boyunca unutmıcam

kukumakusu

Düşündüm de Foo Fighters şarkılarını Kurt Cobain söylese efsane olurdu.

mary-shelby

bi 3 teki adam kadar zeki olamadım

berkut-keskin

7. Amerikanın Sovyetlere karşı afganistanda uyguladığı programının adı "taliban" zaten. taliban talebe, öğrenci demek. amerikanın öğrencileri bugünkü taliban ve birçok islamcı örgütün kuruluşu amerika eliyledir el kaide gibi.

Görüş Bildir