Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğrenirseniz Hiçbir Şey Kaybetmeyeceğiniz Tam Tersine Kazanacağınız 15 İlginç Bilgi

185PAYLAŞIM

Hayatınızda koca bir sayfa açmayacak olsa da, öğrendiğiniz zaman sizi durup düşünmeye sevk edecek bilgilerle karşınızdayız.

1. Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Star Wars'un Prenses Leia'sı Carrie Fisher bir zamanlar şöyle demişti: "Nasıl ölürsem öleyim, gazeteler ay ışığında oldu diye yazsınlar, kendi sütyeni tarafından boğularak..."

2. Taylor Swift, 2012 yılında "Nerede konser vereyim?" şeklinde bir anket açtı. Bir grup "4chan" kullanıcısı ise bu anketi troll'leyerek bir sağır ve dilsizler okulunun kazanmasını sağladı.

3. Guyanalı bir grup vatandaş, yaşadıkları bölgede gerçekleştirilen yasadışı ağaç kesimlerini ispatlamak için İnternet'ten drone yapmayı öğrenip yaptılar.

Bu drone vasıtasıyla çektikleri görüntüleri de hükumete kanıt olarak sunup hak arayacaklar.

4. Fizikçi Stephen Hawking'in bir konferansına katılan Papa 2. Jean Paul, onu duymakta güçlük çekince sandalyesinin yanına kıvrılıp dinlemeye başlamıştı.

Bunun üzerine şu meşhur yorum yapıldı: "Gallieo'dan bu yana hakikaten epey şey değişti"

5. Elvis Presley bir gün bir limuzine biner ve şoföre sorar: "Aracın sahibi misin, yoksa sadece şoför müsün?"

Şoför cevaplar: "Ben şoförüm, limuzin firmaya ait." 

Elvis'in cevabı: "Artık sana ait."

Elvis'in bahşişi, limuzin olmuştur.

6. Kaliforniyalı bir kız, 'erkek izcileri' kendisini üye olarak kabul etmedikleri için dava etmiş. Kaybetmiş.

7. Video oyunların yükleme ekranlarında "yükleniyor" yazısı dışında aktif hiçbir şey olmaması, geçtiğimiz yıl süresi sona eren 20 yıllık bir patente dayanıyormuş.

8. Oynadıkları kötü karakterlerle nesillerin aklında yer edinen Christopher Lee ve Peter Cushing, çok yakın iki dosttu.

Bu ikilinin en sevdiği aktivitelerden birisi de gençliklerinde Looney Tunes gösterimleri yapan sinemalara gitmekmiş. Hatta bir defasında çok yüksek sesle kahkaha attıkları için salondan kovulmuşlar.

9. Büyük Buhran döneminde un çuvalları kullanıldıktan sonra atılmayıp giysi, eşya istifi gibi amaçlarla kullanılmaya başlanınca firmalar bu çuvalları farklı desen seçenekleriyle üretmeye başlamıştı.

10. 1913 yılında Hitler, Freud, Tito, Stalin ve Troçki, Viyana'da birbirlerine en fazla 1.5 km uzaklıkta yaşıyorlardı.

11. Ünlü ABD'li komedyen Bob Hope'un, ölüm döşeğindeyken karısının sorduğu "Nereye gömülmek istersin?" sorusuna cevabı şöyle olmuş: "Şaşırt beni"

12. Romalılar ellerindeki en sağlıklı ve güçlü köpekleri tespit edebilmek için köpek yavrularını ateşten bir çember içine hapsedermiş.

Yavrularını kurtarması için oraya getirdikleri anne köpeğin, onları kurtarma sırasına göre de bunun tespitini yapıyorlarmış.

13. Bir ABD mahkemesinin verdiği hükme göre, korsan paylaşıma imkan sağlayan LimeWire yazılımının müzik sektörüne uğrattığı zarar 75 trilyon dolar değerinde.

14. Korelilerin %99'unun sahip olduğu ABCC11 isimli gen, terin kimyasına etki edip ter kokusu denen şeyi tamamıyla ortadan kaldırıyormuş.

Avrupalılarda bu gene sahip insan oranı %2'ymiş.

15. Her yıl öğretmenlerin %8'i mesleklerini bırakıp başka alanlara yöneliyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cagriyildirim

EFSANE AMK 😮 13. Bir ABD mahkemesinin verdiği hükme göre, korsan paylaşıma imkan sağlayan LimeWire yazılımının müzik sektörüne uğrattığı zarar 75 trilyon dolar değerinde.

hastalik-hastasi

bazıları şaşırtıcı gercekten d...

Görüş Bildir