Öğrenciler Kitapsız Kalmasın Diye Başlatılan Harika Kampanya: Cehalete Karşıyım!

 > 
144PAYLAŞIM

Borusan Otomotiv'in bünyesinde bulunan Okyanus Gönüllüleri geçtiğimiz günlerde çok güzel bir kampanya başlattı! Öğrenciler kitapsız kalmasın diye tamamen gönüllülük prensibine dayanan bir projeyi hayata geçirdi. Küçükçekmece İnönü Ortaokulu’nda bir kütüphane kurmaya karar veren Okyanus Gönüllülerinin hedefi şu anda 2000 kitap!

Borusan çalışanlarının gönüllü olarak yer aldığı Okyanus Gönüllüleri ekibi, çevre temizliğinden sivil toplum kuruluşlarına desteğe kadar birçok projede yer alıyor.

Okyanus Gönüllü Borusanlılar Platformu, Borusan çalışanlarının bilgi ve becerilerini toplumsal sosyal sorumluluk projelerinde gönüllülük yaklaşımıyla kullanmalarını sağlayarak eğitim, kültür-sanat, çevre ve insan hakları konularında etkili çözümler üretmek amacıyla oluşturuldu.

Örneğin bu platform 2013 yılında Gemlikliler ile birlikte Gemlik Sahilini temizlemek için kolları sıvadı.

Örneğin bu platform 2013 yılında Gemlikliler ile birlikte Gemlik Sahilini temizlemek için kolları sıvadı.
Örneğin bu platform 2013 yılında Gemlikliler ile birlikte Gemlik Sahilini temizlemek için kolları sıvadı.

2014 yılında ise Büyük Ada Belediyesi ile başladığı Hayvan Barınaklarını güzelleştirme projesine imza attı.

Aynı zamanda 2014 yılı içerisinde UNICEF'in başlattığı 'IMAGINE Girişimi'ni desteklemek için bir proje başlattı.

Bunların yanı sıra; kan bağışı, kitap toplama kampanyası, kıyı ve deniz temizleme çalışmaları, görme engellilere kitap okuma projesi, mentorluk gibi etkinliklere imza atan Okyanus Gönüllü Borusanlılar Platformu'nun yenin projesi ise Küçükçekmece İnönü Ortaokulu’na tam 2000 kitap toplamak üzerine kurulu.

"Cehalete Karşıyım" sloganıyla yola çıkan projeye; çocukların okumasına ve yeni şeyler öğrenmesine önem veren pek çok kişi destek veriyor.

Bu projeye destek verenler ise tamamen gönüllülük prensibiyle çalışıyor. Örneğin çalışanlar iş çıkışı gidip kitap sayımı yapıyor, okul raflarının boyanmasına yardımcı oluyor,matbaa posterleri bedelsiz basıyor, inşaat firmaları yüklü kitap bağışlarında bulunup, boya işlerini üstleniyor...

Okyanus Gönüllüleri sizleri de gönüllü olmaya, hepsiburada.com üzerinden kitap bağışlamaya davet ediyor.

Hedef: 2000 kitap!

Okumayı seven, hayalleri olan çocuklar kitap bekliyor...

Daha fazlası burada

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir