Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

ODTÜ'yü Kazanan Öğrencilere Birebir ODTÜ'lülerin Ağzından Mizah Dolu 19 Tavsiye

-

En başarılı beyinleri bünyesinde barındıran ve birçok alanda milli gururumuz olan ODTÜ'yü kazanabilmek, bildiğiniz üzere o kadar da kolay değil. Aslında kazanması,mezun olmaktan daha kolay ama bunu ancak ODTÜ'deki 2. veya 3. senenizde anlayabiliyorsunuz. 

Öncelikle o yeni ve güzel beyinleri; ODTÜ'yü kazanarak, sayfalar dolusu bir romanın ön sözünü okumuş oldukları için tebrik ediyor,romanı bir an önce bitirmelerini temenni ediyoruz. Ya da etmiyoruz,ODTÜ'de öğrenci olmak herkese nasip olmaz, tadını çıkarmak lazım.

1. 'Yerime imza atsana yeaa' demeyin, gidin.

ODTÜ'de insan kendiyle çelişebilir, eee o kadar yoğunluğa bu çok normal bence.

2. Saçlarınızı üniversiteyi kazandım kızılına boyatmayın

Ağbi ortam çok güzel yeaa siyahı, devrim çok güzel hocam kahverengisi, Sunshine'da batak mı oynasak sarısı olabilir ama lütfen üniversiteyi yeni kazandım kızılına boyatmayın kızlar. Zaten dersleriniz çok ağır,bari göz zevkiniz size sabır versin.

3. Kazandım yeaa gerisi kolay

DEĞİL! "Önemli olan kazanmaktı." Tabiri diğer üniversiteler için geçerlidir. Çünkü ODTÜ'de kazanmak kolay, mezun olmak zordur. Bu konuya dair ODTÜ'lü diğer arkadaşlarımızın yorumları ise şöyle:
''Mezun olmadan anlayamayacakları bir cümle var. 'ODTÜ diye yazılır EVİM diye okunur."

"5yıl ODTÜ'de mis gibi okurum yea' diye giriyorsunuz, okul Hamdi Bey gibi sürekli teklifi artırıyor. Ben diyim 8 sen de 11...''
"Odtü'deki 8.yılı olan insanları görüp acımayın. Zira onların kalpleri zaten kırık."

4. Bari hoca cümlesini bitirseydi(!)

Bilmeyenler için; Profesör derste yoklama notunuzu etkilemeyecek dediğinde.

5. Titanic'in malları bunlar geeel ablam geeelll

Aynen hocam You Brain ODTÜ falan ama zaten senin girdiğin ortamlarda beynin, ODTÜ'lü olduğunu kanıtlayacak. Hani böyle kampüsün içinde anaokulu kabilesi gibi dolaşmasak?

6. 100. yıl evleri grubuna mutlaka(!) üye olun.

Facebook'tan 100.yıl evleri grubunu bulup şimdiden üye olun. Zira çok sıra var. 
Genel Tanım: 100. Yıl'da/ODTÜ yurtlarında yaşayan, bölgede öğrenci olan ve çıkar gözetmeksizin eşya, fikir, bilgi ve daha birçok şey paylaşmaya açık olan, herkese açık grubumsu oluşum.

Köpek, ısırmak, pati dostları, arabayı yanlış parketmek, agar.io, kadın, bayan, kız, hdp, film önerisi, verilik, kütüphanede yer işgal etmek, fuat abi, kadına taciz, otostop, arabanın kapısının sert kapatılmasından duyulan rahatsızlık, yağmurlu günde ıslatmak, bir miktar para bulmak, danışmaya teslim etmek, ev arkadaşı aramak/olmak, şu minnoşa yuva arıyorum, kedim bronşit olmuş napayim, faşist, arabanın sileceğini kıran hayvanlar, yemekhanede çıkan böcek, yazın 1 aylık ev aramak, alternatifsiz şenlik, 1538'de neler oluyor silah sesi / polis arabası geldi - şüpheli şahıslar var, meyve/sebze soy isimli üyeler, K O L P A C I N O, "hocam yardımcı olayım", Sabahki ilk Ayrancı dolmuşunun saati, Orkhan ve kötü ingilizcesi, sigarası olan var mı, ata yusuf atalar, bu saatte çıktı alınabilecek yer, maskeli beşler ırak

MEGA BONUS: Son Ulus dolmuşu kaçta??
cevap: ...

7. Mezuniyet pankartı olmayan bir ODTÜ'lü, Rıza Baba'sız bir Arka Sokaklar'a benzer.

Her mezuniyet töreninde yaptıkları pankartlar nedeniyle gündeme oturan ODTÜ'lü arkadaşlarımızın bitmek bilmeyen mizah ve hiciv yeteneği diyorum ve susuyorum. Çünkü sırf bu madde için onlarca başlık açılabilir.

Mesela şunlar;

Bir ODTÜ Klasiği: İnce Taşlamalarıyla Mezuniyet Törenine Anlam Katan 73 Pankart - onedio.com
Bir ODTÜ Klasiği: İnce Taşlamalarıyla Mezuniyet Törenine Anlam Katan 73 Pankart - onedio.com

8. Evrenin 4 elementi nedir? Hava-Su-Toprak-Hocam

Okuldaki her kesime 'hocam' şeklinde hitap edilmesi sosyalist düzende herkesin eşit olduğunu temsili olarak gösteriyor. İlk başlarda size garip gelebilir ama merak etmeyin, girince alışıyorsunuz hocam!

9. Aşkım üşüdüysen mezuniyetimi yakayım...

Bu zamana kadar bildiğiniz tüm soğukları unutun çünkü biz Ankaralılar daha iyisini yapana kadar, en iyisi bu!

10. Hepsinden tavsiye istedik ama olayın şokunu atlatamayan hocalarımız da var

Öyle deme abisi, alışacaklar. Gün gelecek onlar da Sunshine'da batağa 4. arayacak. Yeri gelecek hocam diyecek,yeri gelecek kütüphanede sabahlayacaklar. Neticede sen de ODTÜ'ye başladığında diğerlerine göre küçüktün değil mi? Var gel abisi, yol göster miniklerimize, tut ellerinden hayatı öğret, ODTÜ'lü olmanın nasıl bir gurur olduğunushadgsadjsagd neyse, devrimde olup bana tirbuşon verebilecek olan bir hocam var mı?

11. Hocam Merve ağlıyor da tuvalete gidagsdadsgsadg (GİDEMEDİ)

ODTÜ'lü birçok öğrencinin fotoğrafta gördüğünüz bu hocadan ders aldığı bir gerçek. Gördüğümüz kişi iyi bir hoca olmakla birlikte, yalnız kalmayı sevmeyen birisi. Bir sene dersinde olan öğrenciyi, sonraki sene de görmek istiyor. Vallahi bırakmam bir çayımı iç diyor. Öğrenciler gidemiyor. Kampüs ağlıyor. Rivayetlere göre zamanında öğrencilerine sabah 8.40 dersinden önce 'uzun süren açlığı giderme vaktidir kahvaltı. konsantre olabilmeniz için sabahları iyi kahvaltı edin.' şeklinde mesajlar atıyormuş.

12. Sıralamasını söyleyen arkaya doğru ilerlesin hocam!

Evet bravo ODTÜ'lü olmak bir ayrıcalıktır hocam ama sizlere zaten dahi gözüyle bakıyorlar. Bir de bunu siz dillendirmeyin. Elini kolunu sallayarak ODTÜ'ye girilmediğinin bilincindeyiz biz. Evet sıralaman çok iyi. Aynen öyle böyle değil baya iyi. İnanıyoruz sen en iyisisin aynen.

13. Bazı ODTÜ'lüler hedefi ve isteği doğrultusunun bir adım bile dışına çıkmaz. Sadece amacına odaklanır.

Bana ne abi tavsiyelerden. Kazandıkları gibi alışmayı da başarsınlar ben mi öğreteceğim koca kampüsü (!) Neyse biraz kestireyim, imam hatipler kapatılırsa uyandırın.

14. Olmadı bi çay içer, yolumuza gideriz be hocam.

Ya baba bizim hocalar komple Bayburt Üniversitesine geçti de, ben de sırf kaliteli eğitim almak adına ODTÜ'yü bırakıp oraya geçiyorum.

15. Naz Gıda'sız bir ODTÜ, şarj aleti olmayan bir telefona benzer.

Bir marketten daha fazlasıdır Naz Gıda.Dosttur, babadır, kraldır. Ve ODTÜ kampüsünün A4 kapısından çıktığınızda gideceğiniz tek markettir. Candır.

16. Diğer kutuma bakıyor olacağım hocam.

Facebook Messenger'da kendi mesajlarınızdan çok diğer kutunuza gelen mesajlara bakıyorsanız, tebrikler cillop gibi ODTÜ'lüsünüz.

17. ODTÜ'yü kazandığınızı Mark Zuckerberg'e kadar duyurmaya çalışmasak mı ki?

  • Şşşt

  • Yapayım mı devrimi kapak fotoğrafı?

  • Koyayım mı profilime Odtü'yü?

  • Alayım mı I brain ODTÜ tshirtünü?

  • Napacan?

  • ODTÜ'den mi atacan?

18. Hadi biraz da eğri oturup,doğru konuşAMAYAlım...

Isının sıcaklık olmadığı gibi,eğri de ortalama değildir. ODTÜ'de bazen A, B'dir. Bazen de ağaç, ağaç değil de bir kuş olabilir...

19. ODTÜ bu hocam ! Öper de,sever de.. Onu benim ilen ODTÜ bilir.

Tavsiyeler,her sınavdan önce derin bir nefes almanız yönünde. Zira iğne vurulurken de ne kadar rahat ve derin nefes alırsanız,o kadar acımaz.
PS : ÖPTÜM

BONUS: Şakayla karışık gerçekler; ODTÜ'ye hoşgeldiniz!

Sizler için birebir ODTÜ'lülerin ağzından aldığımız bu tavsiyeler umarım size az da olsa ışık tutmuştur. O zaman lafı fazla uzatmayalım kısa bir hicivle konuyu kapatalım :) "hocam, beni batağa bekliyorlar (!)"

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burakcihan

Türkiye şartları için çok üst düzey bir üniversite olduğu çok açık ama AĞBİ ODTÜ YHEAA diyenlerin de çok ciddiye alınamayacağı da bir gerçek zira okumuş aptal kesim burda da yer alıyor.

Gizli Kullanıcı

hocam mevzusu çok iyiymiş

katherine-johnson

tamam çok iyi bir üniversite kazanması zor felan ama harvard muamelesi yapmak abartı değil mi

basar-demirsoy

Bölümlerden yurtlara giderken donmamak için bisiklet alın. İlk seneden 100yıla eve çıkmayın. Tüm kışlıkları şimdiden Antalya İzmir vs gibi yerlerden alın, çok ucuza geliyo. Bilgisayarınız yoksa acilen alın, varsa da alın; zira kasacak. Kitapların fotokopilerine pek güvenmeyin, hem yasal değiller hem de ciltlerini parçalayıp tekrar dizmek zorunda kalabiliyorsunuz. İlk seneden kütüphaneyi işgal etmeyin, ilerleyen yıllarda geçmişte yaptıklarınız için kendinize küfredebilirsiniz. Notların bir kısmı kütüphanedeki fotokopicide, bir kısmı da bölüm kantinlerinde satılıyor, yoksa arkadaşlara yamanın. Bunu lisede zaten gördünüz diyen hocanıza çemkirip konuyu anlattırmaya çalışmayın, arkadaşlar böyle günler için var. Bir de 100. Yıl Evlerinde saçma polemiklere girmeyin, atıyorlar :)

sadeyes

eğitimi konusunda hiç kimse bu üniversiteye tek kötü laf edemez(zorluk derecesi ihmal edilecektir).eğitiminden ziyade de öğrencileri genel kültür de master +9 basmış öğrencilerdir.ancak aralarında diğer düşünce tarzlarına saygı göstermeyen,diğer düşünce tarzlarını olabildiğince aşağılayan öğrenciler vardır.bu öğrenciler kendilerini herkesten üstün görürler.tabiki de bir sepette sağlam elmalar olduğu kadar çürük elmalar da çıkacaktır.normal bir şey bu,yüzlerce öğrencinin olduğu bir üni de bu kaçınılmaz.inşallah teknoloji ve bilim alanında bu ülkeyi uçuracak çalışmalara imza atarlar aklı başında olan öğrencileri ;)

Görüş Bildir